bugün

televizyonun en cok izlendiği saatleri gosteren ama aslında populer kulturun etkisinde kalıp uretime katkısı olmayanlarin boy gosterdigi saatler... (bkz: show tv prime time)
altın saatler de denebilir.
ratinglerin tavan yaptigi saatler olsa gerek.
20,00 ve 23,00 arası...
(20'nci ve 23'üncü saatler dahil)
bir sözlükçü için sözlükte en çok yazarın online olduğu saattir. bu saatte girilen entryler daha fazla okunur sol framade daha fazla yer bulur ve daha çok oylanır.
söz konusu uludağ sözlük'ün prime time'i ise çok güzel sazan avı yapılabilir. iyi veya kötü farketmez, oylanmaya bile değmeyen birçok entry, yazarın ve entry nin durumuna göre itinayla veya oylayan yazarın dangalaklık seviyesine göre hunharca oylanır.
radyoculukta bu kavramın muadili, drive timedır.
en çok tv izleyicisinin ekran başında olduğu idda edilen zaman dilimi. reklamverenlerin bu kuşak içinde bol bol para dağıtıp kanalları ihya ettiği durum.
Televizyonun en çok izlenen saatleri anlamında dilimizde yaygınlık kazanmaya başlamıştır. altın saatler diyebiliriz kısaca...
insanlarin isten geldigi yemegini yiyip ulan ne yapacaz simdi dedigi saatlerdir.ki insanlar bu saatlerde televizyona yonelirler nadirde olsa bazilari kitap okumaya bir kismida internete kayar.
ana haber bülteni'nden hemen sonra başlar, gece yarısı sona erer. bu zaman dilimde reklam vermek isteyen işletmeler reklamın her saniyesi için 1000 ile 5000 amerikan doları arasından bir ücret öderler.
cekedimi koysam izlenir.Since 2009 Şanlıurfa
Behzat Ç. 'nin olmadigi saatler.
Yayin yapan ortamlarda izlenme veya dinlenme oraninin gun icerisinde en yuksek seviyeye ciktigi zaman dilimini dile getirmek icin kullanilir. Prime time kusaginda tum aile bireylerinin televizyonun karsisinda oldugu varsayilir. Hedef kitle bazinda gun bolumlemesiyle ilgili bir kavram olan birincil zaman, televizyonda genellikle, 20:00 - 22:59 arasi zaman dilimi olarak kabul edilir.
aksi için (bkz: off prime time)
iz tv'de kendi belgeselini kendin çekiyorsun ilk 3 'e belgesel programlarında staj yapma fırsatı veriliyor, baya tecrübe kazanılabilir. http://www.izinibirak.tv
okulda kullandığımız ingilizce kitabın markasıdır. B2 seviyesi için gayet güzel.
Kesinlikle sözlük içinde geçerli olan dilim.
Ve bu saat olmadığı kesin. *
O yüzden güzel entrylerimi sildim bir baska gece bulusmak dilegiyle.
genellikle Anadolu liselerinde kullanılan ingilizce kitap...akıllı tahta uygulamaları da mevcuttur.

prime time 1'den gayet memnun kaldım. okuma parçaları vs. öğrencinin ilgisini çekebilir diye düşünüyorum. grameri işleyişi, kelimeleri vs. gayet güzel. bu konumda olumlu dönütler de aldım.

ancak...prime time 2'nin 'american version' olanını sevmedim. ingilizce kitaplarının genelinde kültür empozesi mevcuttur; ama bu kitapta ayrı bir şekilde kültürü empoze etmek hedeflenmiş. okuma parçaları, grameri işleyişi, kelimeleri ne varsa bütünüyle sevemedim.
ammonia avenue albümünden güzel bir the alan parsons project şarkısı. bu albüm tam olarak din-bilim çatışmasını veya bu iki konu arasında gidip gelen bir temaya sahip. prime time da şans, doğru tercih, kararlar vesaire üzerine bir şarkı sayılabilir.

ayrıca klipte ince ayrıntılar da vardır. kadınla adam bir kavşakta durup tek yön levhasının tersindeki yöne giderler. durdukları kavşağın ismi ammonia avenue'dur. ammonia avenue ise aynı zamanda bir başka the alan parsons project şarkısıdır.