bugün

sadece nick altı değildir. aynı zamanda özel mesaj butonu işlevi görmektedir. birisi entryinize kızdığında mesajla falan hiç uğraşmadan direkt buradan ağzınıza sıçabilir. buradaki amaç cümle aleme - nasıl da koydum lafı, rezil olsun ibne - maksatını taşır.

e be kardeşim, güzel insan... oraya oraya... hemen sağ köşeye bi kutucuk koymuşlar değil mi? bilmiyosan öğren. kim demiş bilmemek ayıp diye... arada bi yandır söndür. bi heyecan bi hareket olur nihayetinde. şayet bi açığım varsa lütfen beni özel mesaj butonunu kullanarak uyar. ağzıma sıçacaksan ( afedersiniz ) oradan sıç. şikayet edenin ebesini öpsünler.

ve yine sadece nick altı nick altı değildir. e kimisi seni karalamak için kullanırken, kimisi de yalamak için kullanabiliyor altını. nickinin altını yani. pardon senin değil... ya seni bilemiyorum da en azından benim değil. kimse benim nick altımı yalamıyo esasen. yalamasın da zaten. valla bak. istemem ki. nick altıma bilmem ne yazarıdır, canciştir, tatlıştır, dedirten yazardır falan diye beni tek cümlede tanımlayan kankişlerim olsun istemem. ayy... düşüncesi bile irrite ediyo insanı. düşünsenize bi azizim... (ya da azizem) nick altınızda; bilmem ne yazarıdır, şöyle harika bir insandır, böyle bilmem ne dedirten biridir falan... nick altınızda yalaşsalar... anaam. ürperdim.

--spoiler--
sol framede başlıklar yukardan aşağı doğru süzülüyor, cancişler başlıktan başlığa atlıyorlar, hepsinin nick altında, cancişler, kankişler, tatlışlar.... birbirlerini yalıyorlar, öpüyorlar... o yazar aklından geçiriyor..... benim de böyle bir kankişim olsa... benim de nick altımı yalayan olsa... bende sol framede arz-ı endam etsem diyor.... moderasyon bunlar niye bizi yalamıyorlar, benim niye yalayıcım yok diyor!
--spoiler--

(bkz: moderasyonun suçu ne)

ahahahahah...

ya neyse toparlıyorum çok uzun oldu kimse okumaz lan şindi bunu. boşuna yazdık iyi mi... nick altını adam gibi kullanın lan. hatıra defteri gibi değil. özel mesaj butonu olarak hiç değil. demiştim ya... hemen sağda... arada bi yandır... söndür... bi hareket falan.. heyecan olsun bebeğim. noluyy. eheh.
[bkz: yeni bir yazardır, hoşgelmiş]

böyle yazılır yani. *
(bkz: beni sizler yarattınız)
nick altı yazılar daha çok bel altı yazılara benziyor.
1 sayfayı bile geçmeyen zavallı. (bkz: ben yaptim olacak)
ayar, öğüt, övgü gibi pek çok ifadede bulunulabilecek ve az da olsa yazar hakkında bilgileer verecek yerdir.
(bkz: karyazad)
Kimlikmiş. *
sırf nick altı yapmak için trollük yapanlar vardır.
sözlükteki popüleritenizi göstermekle birlikte egoları okşayan hede.
karmadan daha çok önemsediğim yerdir. nick altı, kişeye yapılan eleştirileri görmek açısından yararlı olmasına rağmen yersiz hırs yapanları da trollüğe sevketmektedir.
2 küsür senelik yazar olunmasına rağmen sadece 13 entry girilen yerdir.
(bkz: alem vefasız ey dost)
yazarları tanımak için(!) başvurulan başlıklar.
nedendir bilinmez, yazarlar sadece ideoloji sahibi oldukları için troll, ergen, cahil gibi etiketleri de kendi nick altlarında yerler.
yahut çok kötü bir yazar, aynı görüşü savunduğu bir başka yazar tarafından göklere çıkartılır oralarda.
itibar edilmemelidir.
gereksizdir modaratör ne yapacağını şaşırmıştır.
yazarlar adına açılan başlıkların altına gerekli-gereksiz, doğru- yanlış bilgilerle doldurulmasıdır. çok umursanmayan bir oluşumdur.
bir türlü dolmaz. heyecanla bekler hezeyanla ayrılırsınız hep.
çokta önemsemediğim yerdir.
yazarlar hakkında eleştiri yapılmasına imkan veren hede...
sokakta kadın aramak, iş hayatında çok para kazanmak gibidir ergen yazarlar için.

dolmasını isteyenler, babalarından iskandinav masalı dinlememiş, şefkat yoksunu soba kenarında büzüşen mal yazarlardır.
trollerin 30 sayfa, 2 senelik yazarların 3 sayfa.

adaletini sikim dünya.

(bkz: kafiye)
(bkz: az olsun öz olsun)
nick altini sildim diye bozuldun.. fakat nick altina soyle bi bakinca o kadar tirt ve sana uygun olmadigini farkettim ki, allah da biliyo ya bi daha oraya yazasim gelmedi.. hem cok gizemli lan boylece ne ben bunu sana yazdim kliseliginde olucak yazim ne de nickaltinda kabak gibi durucak..

bu arada burda su an kar yagiyo.. dun gece kizlarla cok eglendik.. sana soylemeyi unuttum bu arada biz bu singstar olayini hemen her ay yapiyoruz.. okul ama malum.. yogun oldu mu anca firsat bulunca.. ben de her seferinde ismail yk sarkilarini soyluyorum.. bi suru fotograf cektim.. bizim kizlar basortusu taktilar hatta mila canli bomba oldu , tshirtunu gobegine sikistirip. (:

seninle en cok dunyada sadece ikimizin bildigi bi dunyamizin olmasini seviyorum.. iliskiler genelde facebook fotolari gibidir ya hani, gercegi farkli orda goruleni cok farklidir.. bizim seninle icimiz ayri guzel disimiz ayri guzel..bazi iliskiler vardir mesela, sadece 2 kisi arasinda yasanir , cunku 3. kisilere anlatacak kadar yogun degildir hisler ya da ortak nokta yoktur diger insanlari o iliskiye cekmeye dunyalar ayridir.. bazi iliskiler de sadece disarisiyla baglantidan ibarettir.. 2 kisi sadece arkadaslariyla gezmelerde birbirlerine eskortluk ederler.. seninle o kadar muthis bi kivam var ki.. yazarken de korkuyorum nazar degicek diye (: hem bu kadar kendimize ozeliz, hem de butun aile uyelerini iliskiden bi sekilde haberdar edicek kadar, arkadaslarla muhabbet edicek kadar baskalariyla beraberiz bu iliskide..

seninle en cok apayri olmamizi seviyorum.. apayri olmamiza ragmen temelde bu kadar benzer olmamizi.. ikimizin de ortalama turk ailelerinin olmasini mesela.. uzaktan, "nasi bu kadar farkli olabilirler ki bunlarin ikisi de anadolu lisesi mezunu ikisi de eli yuzu duzgun okullarda okumuslar ikisi de ayni yazarlari taniyolar iste" denecek kadar benzerken , su ana kadar ne ortak bi film ne ortak bi sarki ne de ortak bi siyasi fikir bulamayacak kadar farkli olmamizi.. beni bi anda kara delik gibi icine cektigin dunyayi seviyorum.. bazen kizsam da elestirsem de , sana daha iyisi layik diye dusunsem de , bi turlu ezberleyemedigim rutbelerini , hic sevmedigim ast-ust iliskisini tosuncuklari, telsizlerini ve bunun gibi bi suru salak detayi seviyorum..

seninle en cok kavga etmemizi seviyorum.. iliskiler kavga ede ede sona yaklasir genelde.. her edilen kavgada edilen soz agirlasir gitgide.. eski kavgalarin sonmemis kozleri yenisinin atesine katilir.. sabirlar gitgide tukenir.. insan boguluyo zaneder.. seninle ise ettigim her kavganin neticesinde sadece azginlik kaliyo geriye.. saka gibi lan ! eskiden benim cat cat rest cekmelerim, senin asiri sinirlenip bagirmalarin vardi.. genelde iliskilerde seni seviyorum solene solene anlamini yitirir bizimkinde senden ayriliyorum anlamini yitirmeye basladi.. artik ne ben soylerken inaniyorum ne sen buna sinirlenip hoykuruyosun.. biraz daha kasarsak soguk triplerimiz bile "eheh siktir lan icinden sevismek istiyosun kesin" gibi bi lafla sikilip atilicak (:

seninle en cok acikca konusmayi seviyorum.. ohara bunu cok seviyorum.. birbirimize agza alinmicak kufurler sayarken bi yandan da kirmamak icin bu kadar kasmamizi, sana kiyamiyorum derken sesinin titremesini, bazi adamlarin hayati boyuna karilarina kocalarina bile soyleyemedigi seyleri sanki naber diyomuscasina rahatca soylememizi asiri seviyorum.. butun konusulanlarin sifir yargi icermesini cok seviyorum.. bazen suclari ailedeki sorunlari uzuntuleri hatalari kabul etmemek icin, icine attigimiz seyleri bi cirpida soyleyip sonunda telefonda herseye ragmen askim diyen sesini duymak paha bicilemez..

seninle en cok her gunumuzun, aramizdaki binlerce kilometreye ragmen kic kica dip dibe gecmesini seviyorum.. uyurken mirildanmani bile duydugum adamin ebesinin aminda olmasi bi ic buruklugu yaratsa da; bi an dusununce dunyada bunu yapan ne kadar az kisi oldugunu, ilerde bu anilarin ne kadar super olucagini icim urperiyo bi an.. isedikten sonra gelen titreme gibi.. ahaha iseme demisken, bisiyi daha seviyorum anladin (: bazen senden sikiliyorum olm dizilerimi izleyemiyorum yuruyuse cikamiyorum ( gotum buyuuyse senden bilinsin :( ) eskisi kadar kitap okuyamiyorum ama bisi oluyo saat 6 oluyo ya da 7 hala konusmamissak huysuzlasmaya basliyorum..

seninle en cok ne kadar konussak da ne kadar yazsam da illa ki unuttugum bisi olmasini cok seviyorum.. her gecen gunun sonunda senle ilgili edinilmis yeni bilgiler , eski hikayelerin devami, ailelerin halini hatrini sorma fasli , sevismeler, susmalar , offlamalar , gidip gelen ses arasinda tam telefonu kapatip ohara lan amma cok konustuk ibneyle diye dusunurken , bunun sabahinda senle kisaca konusup telefonu kapattigim anda ozlemeyi seni cok seviyorum..

daha o kadar cok seyi seviyorum ki iliskimizle ilgili aklima diyaloglarimizdan parcalar geliyo ya da gulmelerimiz ya da kamerada siritmalarimiz.. herseyin sonunda boyle seni dusunurken aklima askim diyisin geliyo.. zaten sonra dusunme yetimi de kaybediyorum :/ salak salak bi siritis boyle bi ergensel kikirdeme.. ve lanet kelime lan askim.. ben askim diyenlere ana avrat sove sove karma yaptiydim siktigimin sozlugunde..eheh hayat cok garip..

o degil de hikayemizi film yapsalar cok pis satar olm..

ss
yazarlar hakkında görüşlerin yazıldığı, yazarların kendi nicklerine açılmış başlıklardır.

buraya geleli 2 seneyi geçmiş ama sekiz (rakamla 8) entry girilmiştir. en sonuncusu da 190 küsür gün öce. sanırım pek dikkat çeken bir yazar değilim. ***

edit: evet lan eksilemekte haklısınız. biri benim entryimmiş. *
sözlükte en sevilesi başlıktır.

benim için öyle en azından.

hayır ergen değilim, mal da değilim, kendimce özgüvenim de var, genel olarak kimsenin onaylamasına ihtiyaç duymam.

ama nickinizin altına yazılmasını istemekle sözlükte yazmanın sebepleri aynı zaten. bir şeyler söylemek, birilerinin iyi kötü dinlemesi tepki vermesi, sesinizin duyulması, bir şekilde tepki almak.

gerçekten hayattaki en mal şey nickini sol framede görüp heyecanla tıklayıp, 8. nesil yazardır, koştursun yazıldığını görmek her halde. insan bari bir ayar verir, eleştirir ne bileyim, okur bir önce.
sözlük yazarları hakkındaki yazılardır. zira uludağ sözlük büyük bir sözlüktür ve sizin için dahi yalan yanlış bilgiler içerir.
yazarın nick altı görüntüleri de vardır. yazar için nick altına girilen giriler bu görüntülerde ortaya çıkar.
sol framede gereksiz yer kaplıyor bunlar.
şahsen kimse hakkında yorum yapmıyorum, kimseyi de merak edip okumuyorum.