1. 1.
  fransa'nın güneyindeki bir sahil şehri. nis şeklinde okunur.
  bir de "niçe" şeklinde yazılırsa (bkz: nietzsche)'nin okunuşu.
  1 ... bahdeniz
 2. 2.
  (bkz: nice mutlu yıllara)
  (bkz: nice to meet you)
  1 ... painkiller
 3. 3.
  çok anlamına gelir...ve o anlama gelmediğinde gider...
  3 ... pafküf
 4. 3.
  ing. hos, latif
  ... dilencikral
 5. 4.
  nice çok tatlı,şirin ve çok güzel bi şehirdir.mükemmel ve upuzun bi sahili vardır.sahil şeridindeki binalar pastadan yapılmış gibi durmaktadır.her yerde bisiklet yolları,heykeller vardır.özellikle sahilde çocukların oynaması için taşlardan arındırılmış bi bölüm bulunmaktadır ki hayran kalınasıdır.dünyanın en güzel gülümseyen erkeğini de orada görmüşümdür.***
  2 -1 ... aliceinwonderland
 6. 5.
  gece plajında oturup bira içmek ve ana caddesinde yürümek, gündüz yine plajına ve ana caddesine gitmek gereken şehir.yaş sorunundan içine giremediğim 3000 kişi kapasiteli bir de diskosu vardır ana cadde üzerinde.
  ... pasocikartan
 7. 6.
  Eğer interrail ile seyahat ediyorsanız, ücretsiz olarak yaklaşık 30 dakika-1 saat süren günübirlik tren yolculukları ile aynı gün (bkz: Monaco) ve (bkz: Cannes)'a da gidip gelebileceğiniz Fransa'nın sahil kentidir.
  ... drajalo
 8. 7.
  cennet
  (bkz: bana göre süt onlara göre çikolata)
  ... gutter ballet
 9. 8.
  Sevgiliyle gidildiğinde tadına doyulmayacak güney fransa şehri. Uzun sahilinde yürüyüşler bir başkadır. Tabii sevgiliyle birlikte.
  1 ... babyl on girl
 10. 9.
  adını yunanlıların zafer tanrısı nike'den alan, giuseppe garibaldi'nin doğduğu ve 1860'da askeri yardım karşılığında fransa'ya verilmesine karşı çıkmasına rağmen engel olamadığı, daha sonraları italya krallığı'na dönüşecek savoia düklüğü'nün elindeyken 1543 yılında barbaros hayrettin paşa'nın işgal ettiği, almanların nizza, italyanların nizza marittima dediği ve en son 1942-1943 arası italyanların işgal ettiği kent.
  ... cemali