bugün
Bursa Karacabey'de fabrikası olan şirket.Mis Süt'ü satın almıştı.
ing : birbirine sokulmak , gömülmek , bağrına basmak.
(bkz: maggi)
azim hikayesidir.kurucusu henri nestle diye bilinir.fakat alfred nestle ilk kurandır.alfred tam 5 kere iflas etmiş ancak 6. seferinde dikiş tutturabilmiştir.şirket henri nestle ve onun ürettiği bebek mamaları ile isim yapmıştır.
cikolata, su, bebe mamasi vs gidalar üreten firma.
ayrica:
(bkz: yahudi firmalari)
ambalaj paketinin arkasında markanın adıyla uyuşur biçimde birbirine sokulmuş 2 kuş bir de onların yuvası mevcuttur.
taksim-4.levent metrosunun taksim istasyonunda nostaljik fotoğrafların olduğu bölümde ince bir ayrıntı içinde karşımıza çıkan firma. eski istanbuldan kareler vardır bu bölümde ve fotoğraflardan birinde tüneli görürüz. tünelin etrafındaki reklam panolarının birinde nestle firmasının da adı var, ancak nestle firması reklamını ermeni alfabesiyle vermiş. bu reklam o dönem beyoğlu* ve etrafındaki nüfus dağılımını gösteren bir belge adeta. bugün sadece kurtuluş semtinde bir eczanenin üstünde latin alfabesiyle teğaran* yazdıracak nüfusu kalmış ermenilerin o dönemki yoğunluğu ve alım gücünü anlamak açısından oldukça önemli bir ayrıntı.
milka ile birlikte orta kesimden insanlara en kaliteli çikolataları sunan dev şirket zira zenginler genelde küçük görür orta kesim'in altı içinse fiyatı biraz tuzludur.
sicak cikolataya da el atmis olan marka.
Dunya'da bebek mamasi sektorunun yuzde kirkini elinde tutan dev gida firmasi. 1981 yilinda dunya saglik orgutu'nun bebek mamasinin anne sutune alternatif olarak pazarlanmasini yasaklamasina ragmen nestle bu aktivitesini surdurmekteymis.
Bu durumda nestle'nin afrika'daki cocuk olumlerindeki payi ortaya cikiyormus, soyleki su kalitesi cok dusuk olan afrika'da anneler bebeklerini emzirmek yerine, dusuk kaliteli suyla nestle bebek mamasi yapip, cocugunu bu mamayla besleyince olumler ister istemez artiyormus. nestle ise bu durumun farkinda olmasina ragmen, pazarlama aktivitelerinde herhangi bir taviz vermeyip, dunya saglik orgutunun kararini yaniltici reklamlarla asmaya calisiyormus .
http://boycottnestle.blog...03/letter-to-brabeck.html
Bu durumda isvicre'deki asil beyler ve bayanlar, volvo'larina atlayip sabah islerine gidip, dunyanin en demokratik ulkesi olmakla ovunup, sehirlerinin icinden akan nehirlerin suyunun icilebilir olmasiyla da gurur duymakta ama afrika'daki cocuk olumlerinden ise herhangi bir rahatsizlik duymamaktadir, zaten duysalardi ulkeleri dunyadaki butun diktatorlerin, uyusturucu kacakcilarinin, dolandiricilarin vb. kasasi olmazdi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.