bugün

An itibariyle sözlükten vefat ettiğini öğrendiğim adı bursaspor ile özdeşleşmiş eski futbolcu - Teknik Direktör.
an itibariyle vefat ettiğini öğrendiğim eski hocam, bursasporlu futbolcu ve teknik adam.
hakkında anlatmak istediğim çok şey var ama susacağım ölüme kadar. nur içinde yat nejat hoca.
nur içinde yatası, mekanı cennet olası imparator.
bursaspor'un önemli ismi hakkın rahmetine kavuşmuştur. allah rahmet eylesin bursaspor ve bursa şehrinin başı sağolsun.
bursaspor' un intertoto efsanesini bize yaşatan, 90'lı yıllardaki efsane bursaspor' un yaratıcısı olan, efsane teknik adam, vefat etmiş allah rahmet eylesin.

türk futbol camiası seni unutmayacak nejat hoca, nur içinde yat.
Ah be Nejat Biyediç, yaşasaydın da her gün Beşiktaş'ımıza bela olsaydın. Bazı insanlar vardır, yaşarken "hiç ölmez" demezsin ama vefat ettiği zaman "hiç ölmeyecek gibi geliyordu bana" diyeceğin kişilerdir bunlar. Nejat Biyediç de hele hele benim jenerasyonum için tam böyle birisi. "Birisiydi" bile diyemiyorum, bu diyarlardan gitmiş olması garip geliyor çünkü... Huzur içinde yatasın. Razıydık be, şöyle bi inönü'ye gelseydin de bize beş tane atıp gitseydiniz, vallahi razıydık, billahi razıydık. Yeter ki yaşasaydın.
bursa'da kurduğu futbol okullarının ilk mezunlarını verdiği sene vefat etmiştir. mekanı cennet olsun.
kendisini bu güne kadar türk zannederdim .tayfur havutçu dan sonra türkiye ligi nin görmüş olduğu en karizmatik teknik adamdı ayrıca.defans ağırlıklı futbol oynatırdı genellikle takımına ancak ne hikmetse güzel oynardı takımı , zaten kendisi de güzeldi.
bursasporluların imparator diye seslendikleri değerli spor adamıydı. bir keresinde bir maçta bütün tribünler hep bir ağızdan ''imparator, imparatoor'' diye bağırmışlardı, o an statta bulunan nejat biyediç de texas'ın önüne kadar gelip tribünleri selamlamıştı. duygusal bi andı. allah rahmet eylesin.
allah gani gani rahmet eylesin.
(bkz: mekanın cennet olsun babacığım)
belki öbür tarafta toplarsın çocukları yine
biz geliriz çocuk halimizle
ne düşünce ne gam,elde köfte ekmek, taş merdivenlere
son imparatorun takımını izlemeye
başlarız yeşil incilere...

çok üzgünüz imparator, tahmin edemeyeceğin kadar üzgünüz.Sakarya faciası kadar üzgünüz...
16 Mayısı yaşamasaydık keşke de sen başımızda olsan biz yine orta sıralarda takılsak sen bizi kurtarsan diye düşünecek kadar üzgünüz...
Senin futbolculuğuna pek yetişemediğim için üzgünüm imparator...

16 Mayısı gördüm ya o bana yeter dediğini bildiğimiz için üzgünüz...
Şampiyonluğumuzu gördün diye teselli bile edemiyoruz kendimizi...
O derece üzgünüz...

Senin nefes aldığını bilmek bile yetiyormuş bize imparator, kıymetini belki tam bilemedik diye düşündüğümüz için üzgünüz...

Bizi hep ağlattın imparator, varlığın da ağlattı yokluğun da...

Keşke ligin son maçı olsaydı biz puan alsaydık, kümede kalsaydık. ya da farketmez kaybetseydik düşseydik ama sen olsaydın be iMPARATOR...

ÇOK ÜZGÜNÜM, ÇOK ÜZGÜNÜZ...
bursa'da herkesin en azından uzak bir akrabası gibi sevdiği efsane bursasporlu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
başımız sağolsun. tek düşüncesi bursaspordu. allah rahmet eğlesin.
devamlı sakız çiğnemesiyle hatırlanacak. hatta ağzı alışık olduğu için çiğnemediği zamanlar bile ağzı yukarı aşağı inerdi. şimdi sırasını ertuğrul sağlam'a bıraktı. umarım ikinci imparatorumuz o olur..
bu haftaki anderlecth maçını onun için kazanacağız..
tevfik lav'ı anımsatmıştır. her ikisi de huzur içinde yatsın.
türk futboluna hizmet etmiş güzel insan.
allah rahmet eylesin.
lösemi hastasıymış yeni öğrendik. yıllarca türk diye bilirdim, bizden bir farkı da yoktu hani. bursaspor'un ve türk futbolunun içinde sevdiğimiz bir insanı kaybetmiş olmak üzücü.

allah rahmet eylesin.
sabah sabah amıma koyan büyük insan, büyük kaptan, büyük hoca.
yedek kulübesinde o stres anlarında yaktığın sigaraları bile özleyeceğiz, ama biz bursa olarak bunu kesinlikle biliyoruz: imparatorlar asla ama asla ölmez!
hoşçakal nejat hocam..

görsel

edit: imparator Biyediç şampiyonluk öncesi, 16 Nisan 2010'da verdiği röportajda tarihe geçecek şu sözleri kaydetmişti;

“Bursaspor sevgisiyle hayata tutundum. Tuttuğum tek takım olan Bursaspor'un şampiyon olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimden rica ediyorum; şampiyonluk kupasını lütfen benim için kazanın. Bursaspor'un şampiyonluğunu göreyim yeter.”
ilk imparator.
nejat biyediç belgeseli: http://www.facebook.com/v...514245882257&comments
aşırı alkol aldığı söyleniyordu. allah rahmet eylesin.
bitmedi gönlümüzde sevgin hiç, cennet olsun mekanın nejat biyediç.

(bkz: pankart) *
Bursaspor eski futbolcusu ve Teknik Direktörü olan nejat biyediç Bosna'da yaşamını yitirmiş bulunmaktadır.

Biyediç'e Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Bursaspor camiasına başsağlığı dileriz.

ne söylesek boş olsa da..
sabah uyanınca bizim gibi koca koca adamları ne hale sokmuş adamdır. sabah okuduğum ilk haber olmasına rağmen şoku hala atlatamadım ve gözlerim her an dolu bu adam yüzünden.
huzur içinde yatmasını dilediğim boşnak teknik direktör. allah rahmet eylesin.