bugün

allah rahmet eylesin bursa halkı'nın en çok sevdiği 2 futbolcudan biridir ikisinide eşit derecede severler diğer sevdikleri futbolcu (bkz: pablo martin batalla).
unutulur mu hiç nejat biyediç?

vefatının 6.yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.
bursalılar tarafından sevilen eski futbolcudur.
vefatının 5. yılında unutulmamıştır.

http://www.ntvspor.net/ha...rsaspor-biyedici-unatmadi
görsel
sensiz olmuyo harbiden bursaspor, imparator.

cennet mekanin olsun.
ne maradona ne gullit ne stankoviç
en büyük nejat biyediç
imparator, imparator
sensiz olmaz bursaspor
imparator, imparator,
sensiz olmaz bursaspor.

Ibrahim başkanla birlikte fenerbahçe maçını izlemek için yarın atatürk stadinda yerini alacak imparator.
Eski Yugoslavya'nın Müslüman kökenli ilk Başbakanı Cemal Biyediç'in yeğenidir. bu yönüyle sadece bursaspor'un değil, balkanlardaki tüm izleri görebileceğimiz bursa'nın da önemli isimlerindendir.

kendisini vefatının yıldönümünde saygıyla anıyoruz.
aramızdan, bursasından, bursasporundan ayrılışının 1. yılını buruk bir şekilde idrak ettiğimiz efsane.

nur içinde yat biyediç.

--spoiler--
ne maradona ne gullit ne stankoviç
en büyük nejat biyediç
imparator, imparator
sensiz olmaz bursaspor
imparator, imparator,
sensiz olmaz bursaspor
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=7_7YD86Y-qg
türkiye'de futbol gelişsin diye çabalayan nadir insanlardandı.

içi dolu bir futbol adamı.
dün bursa'da güzel bir şekilde anılan değerli insan. imparatora vefa adına bursa'da şöhretler karmasını ve intertoto karmasını karşı karşıya getiren bir maç oynandı. maç şurada izlenilebilir;

http://www.facebook.com/p...o.php?v=10150609508917716
imparator. bizim için bir futbolcudan, bir kaptandan çok daha ötede yere sahip efsane.
ne maradona ne gullit ne stojkoviç en büyük sensin biyediç, imparator imparator sensiz olmaz bursaspor.
ölümü üzüntü veren insandır. yaşamı boyunca çok şey verdiği bursaspor a bugün oynanacak maç için ölümüyle de katkı vermesini umduğum teknik direktördür. umarım bursa taraftarı ve futbolcuları bugün onun için kenetlenerek güzel bir galibiyet alır ve kulübün efsane ismine bir selam gönderirler.
nenad bijedic; olarak geldiği bursaspor'da "artık bana nejat deyin" diyerek gönüllerde taht kuran türk futbolunda "imparator" lakabı verilen ilk futbolcudur. Eski Yugoslavya'nın ilk Müslüman başbakanı Cemal Biyediç'in yeğenidir. Sanki ailemden biri vefat etmiş gibi üzüldüm haberini her gördüğümde burnum sızlıyor. Mekanı cennet olsun.
huzur içinde yatmasını dilediğim boşnak teknik direktör. allah rahmet eylesin.
sabah uyanınca bizim gibi koca koca adamları ne hale sokmuş adamdır. sabah okuduğum ilk haber olmasına rağmen şoku hala atlatamadım ve gözlerim her an dolu bu adam yüzünden.
Bursaspor eski futbolcusu ve Teknik Direktörü olan nejat biyediç Bosna'da yaşamını yitirmiş bulunmaktadır.

Biyediç'e Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Bursaspor camiasına başsağlığı dileriz.

ne söylesek boş olsa da..
bitmedi gönlümüzde sevgin hiç, cennet olsun mekanın nejat biyediç.

(bkz: pankart) *
aşırı alkol aldığı söyleniyordu. allah rahmet eylesin.
nejat biyediç belgeseli: http://www.facebook.com/v...514245882257&comments
ilk imparator.
sabah sabah amıma koyan büyük insan, büyük kaptan, büyük hoca.
yedek kulübesinde o stres anlarında yaktığın sigaraları bile özleyeceğiz, ama biz bursa olarak bunu kesinlikle biliyoruz: imparatorlar asla ama asla ölmez!
hoşçakal nejat hocam..

görsel

edit: imparator Biyediç şampiyonluk öncesi, 16 Nisan 2010'da verdiği röportajda tarihe geçecek şu sözleri kaydetmişti;

“Bursaspor sevgisiyle hayata tutundum. Tuttuğum tek takım olan Bursaspor'un şampiyon olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimden rica ediyorum; şampiyonluk kupasını lütfen benim için kazanın. Bursaspor'un şampiyonluğunu göreyim yeter.”
lösemi hastasıymış yeni öğrendik. yıllarca türk diye bilirdim, bizden bir farkı da yoktu hani. bursaspor'un ve türk futbolunun içinde sevdiğimiz bir insanı kaybetmiş olmak üzücü.

allah rahmet eylesin.
türk futboluna hizmet etmiş güzel insan.
allah rahmet eylesin.
tevfik lav'ı anımsatmıştır. her ikisi de huzur içinde yatsın.