1. 1.
  * *

  Necla Arat , istanbul doğumlu. Liseyi American Field Service bursu ile gittiği California'da bitirdi.1964'de istanbul Üniversitesi Felsefe-Sosyoloji Bölümünden mezun olan Arat, Doktorasını Felsefe Bölümünde yaptı. Sistematik Felsefe Kürsüsünde Doçent ve Profesör oldu. Halen aynı Kürsünün Başkanlığını yapıyor ve Siyaset Felsefesi, Etik, Estetik ve Feminizm dersleri veriyor. Prof. Arat, 1989 yılında kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin, Çağdaş Eğitim Vakfının, ANAÇEV'in kurucularından. 1989 sonunda Türkiye'deki ilk Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezini istanbul Üniversitesinde kuran Arat, Bu Merkez'in Müdürlüğü ile yine ilk kez kurulan Kadın Çalışmaları Kürsüsünün ve Yüksek Lisans programının Başkanlığını üstlenmiş bulunmakta. Türk Kadınlar Konseyi, Felsefe Derneği, Öğretim Üyeleri Derneği, Kadın Araştırmaları Derneği gibi kuruluşlarda kurucu ve üye olan ayrıca 1995 yılında 35 kadın derneğinin bir şemsiye altında birleşmesiyle oluşan istanbul Kadın Kuruluşları Birliği'nin kurucu Başkanı olup koordinatörlüğünü yürütmüş olan Prof. Arat, evli ve 3 çocuk annesi..
  Kitapları;
  Etik ve Estetik Değerler
  Susmayan Yazılar Eğitim, Laiklik, Kadın ve Siyaset Üzerine
  Kadınların Gündemi
  Siyaset, Kadın ve irtica
  Kadın ve Cinsellik
  Türkiye'de Kadın Olgusu Kadın Gerçeğine Yeni Yaklaşımlar
  Kadın Gerçeklikleri
  Türkiye'de Kadın Olmak (Kadın Sorunlarından Kesitler)
  1 ... fatal
 2. 2.
  "laiklik özgür türk kadınının güvencesidir" demiş *cumhuriyet mitingi tertip komitesi üyesi, türk kadını.
  1 -3 ... endustriyel siyah
 3. 3.
  ulusal sivil toplum kuruluşları birliği başkanı ve dönem sözcüsü.
  -1 ... arsmagna
 4. 4.
  bu akşam ntv de can dündar ın sunduğu neden programında muhtıra için "herkes fikrini söylüyor asker neden söylemesin demokratik kurumlardan bir tanesi değil mi?" diye sordu, ayıp yahuu asker fikir mi söyledi yoksa gelirim deviririm seni mi dedi?
  nasıl bir demokratik kurumdur ki elinde silahlı güç var ve seçilmiş siyasi erke benim damarıma basarsan gelir tekmelerim seni diyor?
  profesörlük ünvanına yazık değil mi hocam? hani miting darbe karşıtıydı, kandırmış olmuyor musun insanları?
  2 -1 ... öğrenci işi
 5. 5.
  kendisini feminist olarak adlandıran fakat 29 nisan 2007 cumhuriyet icin caglayan mitinginde tuncay özkan'ın çıkıp bangır bangır namus diye bağırmasına göz yumabilen, ataerkil değerlerin en köklü ve sağlam taşıyıcısı olan orduya olan bakış açısıyla kadın haklarını koruyabileceğini düşünen insan. kemalist feministlerin en büyük yanılgalarından biriyle kurtarılmış kadınlığı ile kurtarılması gereken kadınlar için birşeyler yapıyor gibi görünen necla hanım kadın hakları sorununu son zamanlarda siyasi amaçlar için alenen kullanmaktadır.
  2 -2 ... mabel
 6. 6.
  1960 darbesine ihtilal 1971 ve 1980 darbesine darbe diyebilen bir profösör. yahu üniversitelerimizin başına bu kadar bilimsellikten uzak laiklik kokoşu insanlar nasıl geliyor diye tam düşünmeye ve araştırmaya başlamışken, kendisinin doçentlik yıllarında prof. olabilmek için bilim hırsızı olduğunu öğrendiğim güya çağdaş kadın. genelkurmay ın muhtırasına karşı çıkmıyosunuz değilmi hocam, ya 1980? noldu sustunuz. ha anladım size iyi olan darbe, bana iyi olan darbe, anlıyorum.
  2 -1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 7. 7.
  http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=131&gid=61
  (bkz: atatürkçülük ve sahtekarlık)
  2 -2 ... kisinin degeri aradigi seydir
 8. 8.
  cumhuriyet mitiglerinin tertip komitesinde yer alan ve 22 temmuz 2007 seçimlerinde chp den milletvekili adaylığı kesinleşen akademisyen, profesör doktor.
  ... kolibandı
 9. 9.
  Cumhuriyet mitinglerinin tertip komitesinde yer alan ve CHP'den milletvekili adaylığı kesinleşen Prof. Dr. Necla Arat'ın doçenlik ve doktora tezlerinin intihal olduğu ileri sürüldü. Arat'ın daha önce de profesörlük tezinde bilim hırsızlığı olduğu ortaya çıkmıştı. Arat'ın "E. Cassirer ve S. K. Langer'de Sembolik Form Olarak Sanat" başlıklı doktora tezi hakkında yapılan incelemede; kitabın büyük bir kısmının Cassirrer ve Langer adlı yazarlardan kaynak belirtilmeden yapılan alıntılarla oluştuğu kaydedildi. Arat'ın "18. Yüzyıl ingiliz Felsefesinde Etik ve Estetik Değerler Arasındaki ilgi Sorunu" isimli doçentlik tezinde de benzer intihaller olduğu belirtildi. Doktora ve doçentlik tezleriyle ilgili intihal iddialarına köşesinde yer veren Ahmet Hakan Coşkun, Arat hakkında "suç duyurusunda bulunduğunu" belirtirken, intihal iddialarının belgelerinin de kendisinde mevcut olduğunu kaydetti.

  http://www.ozgurradyo.com...yrinti&haber_no=17409
  ... kolibandı
 10. 10.
  chp tarafından istanbul 2.bölgede 6.sıradan milletvekilliğine adaylığı gösterilen hanımefendi.
  -1 ... krmyrdsn