bugün

başlığı oyun çıkmadan üç yıl önce parsellenmiş my player modunda düeltme yapması son derece gerekli olan efsane serinin efsane olacak oyunu. pes mi fifa mı diye tartışanlar şu oyunu bir kere oynamalı.
yapımcısı jay z'dir. tracklist bomba gibi olmuş, kanye west'in de üç dört parçası var. 5 ekimde tüm dünyada çıkıyor. çıktığı gün parası neyse bastırıp almayı planlıyorum. ayrıca xbox'a kinect desteğiyle çıkacakmış. daha ne olsun lan.
dream team de dahil edilmiş efendim.

görsel
kinect olayıyla piyasayı ayıltıp bayıltıp sikecek olan oyundur.
http://youtu.be/Q-VahD2xRBA kinect ile yapabileceklerimizle ilgili bir video yayınlanmış.
nba all star, jay z, kinect.. boya boya sat. nba live adam gibi dönsün de 2k da kendini toparlasın. temennimiz budur.
nba live 13'ün berbat trailerından sonra tekrar tekrar trailerını açıp izlediğim oyundur. 5 ekim 2012'yi sabırsızlıkla bekletendir.
torrent sitelerine bilgisayar versiyonu düşmüş oyun. bu hafta içerisinde kredi kartım geldi geldi... elim kaymaya başlıyor hafiften torrent sitelerine doğru.
Dijital versiyonu Amazon'a 16 Ekim'de gelecek oyun. Ki büyük ihtimalle Steam'e de o zamanlarda gelecektir. 2K Sports yavaş yavaş PC'den çekilmeye çalışıyor gibi geldi bana. All-Star Haftasonu yok, yanlış duymadıysam MyTEAM yok, dijital versiyon 2 hafta sonra... Hayırlısı olsun diyip biz PC oyuncularına peygamber sabrı diliyorum.
önceki serilere göre ekstra bir şey beklenilmemesi dahilinde güzel olan oyundur. sonuçta bir spor oyunu ne kadar geliştirilebilir. tabii ki gelişir lan fifa'nın evrimine bakın pes'i sildi. grafikler her zaman ki gibi, oyuncu güçleri aşağı yukarı iyi olmuş, jay z sevenler de bol bol kendisini dinleyecekler oyunda. oyunun zorluk derecesi aynı, mycareer'de de henüz bir yenilik görmedim. nitekim basketbol sevenleri nba başlayana kadar yeteri kadar tatmin edecektir. the big are coming.
3'lüğü sayı yapmanın neredeyse imkansız olduğu oyun, michael jordan, peja, nowitski, kobe hiç biri kar etmedi. pratice modda yarım saattir jordan'la 3 lül denemeleri yapıyorum sonuç 100'de 0...

edit: ayarlarla ilgili bir sorun yüzünden yaşadğım hadisedir. eksilemenin bir anlamı yoktu.
My career modunu oynadığım ve klavyeyi birazdan uğruna kıracağım oyun. Oyun genel olarak iyi güzel ama sinir edici bazı belli başlı özellikleri yazalım.

1) oyuncumuzun motor sinirleri geç iletiyor. Bu çoğu zaman insanı deli ediyor ve kısa oyuncu savunmasını fazlaca zorlaştırıyor.

2) lebron olsun, wade olsun olmayacak yerlerden olmayacak smaçlar basıyorlar. Chris Kaman'a boş şekilde pota altına veriyorsun turnike bırakıyor. Atletik oyuncuları fazlasıyla iyi yapmışlar.

3) my career modundaki "teammate grade" çok kötü hesaplanıyor. Mesela asist yaptığınızda 3 birim artıyorsa, attığınız pas adamınıza gitse bile savunma oyuncusu değdiyse 5 birim azalıyor. bırakın 3 dakikada 4 asist yapan adam en azından "b-" olabilsin.

4) Herkes bir dwight, herkes bir mutombo. adamla aranız 2,5 metre olmadıkça blok yemeden veya şutunuz bozulmadan şut çekemiyorsunuz.

eyyorlamam bu kadar.
birinin bana oyunda neden 3'lük atamadığımın açıklamasını yapacağını umduğum oyun. oğlum biri hayrına açıklama yapsın ben neden 3'lük atamıyorum?
bir defa oyun süper 3 senedir oynuyorum bu seriyi fakat ilk defa my player mod oynuyorum. ikinci sezonumdayım dallas'da 6. adam olarak devam ettiriyoruz kariyerimizi. anlamadığım bir durumu sizler paylaşayım. all star haftasında dunk contest arasına seçildi benim adam fakat yarışmayı oynatmadı herifler bana. * risng star oynadık ertesi gün tam yarışmaya hazırlanalım smaçları basalım diye heves ettik hooopp diye normal sezon maçına geçiverdi. mağdem oynamayacaktık neden seçildik yarışmaya acaba. oyun orjinal ayrıca hani korsanlarda açmıyor falan desem değil. varsa bir bilgisi olan dostlar fikirlere açığım.
öncelikle oynanış olarak 2k12'den hiçbir farkı olmayan oyun. signature skill denen olay my career oyuncuları için çok güzel olmuş. örneğin şutör olmayan bir pf için post proficiency ve post playmaker çok işe yarıyor. aynı zamanda savunmacı atletik bir sf oynuyorsanız pickpocket ve active hands vs vs detaylar güzel olmuş.

ama oynanış olarak hiç değiştirmemişler. hala arkası dönük oyuncu pasımı tipleyebiliyor. arkada gözün mü var arkadaşım nerden görüyon topu da tipliyosun. içeriğe ekleyip ekleyip sürmüşler piyasaya. göz boyamışlar bir nevi. twitter olayı güzel olmuş. hayvani bir smaç vurduğumda dominique wilkins mention atıyor mesela.

draft öncesi görüşmeler harika olmuş. en azından hangi takımı istediğini söyleyebiliyorsun. team chemistry için yemek verme bowling turnuvaları falan çok etkili. yoksa oyun içinde siklemiyorlar fazla.

skill point kazanma olayı zor olmuş. azaltmışlar sanırım oyunun uzun sürmesi için. ayrıca skill point hem zor kazanılıyor hem de çok harcanmak zorunda. baya bir oynamak lazım yani.

legend training camp harika olmuş. çok işe yaramıyor zaten bildiğin şeyleri gösteriyor da oynadığım pf ile hakeem olajuwon'dan post move dersleri almak çok heyecanlıydı.

meet with gm kısmı en sevdiğim olay. gidiyorsun hiç bir şey demeden geri dönmek istediğin zaman mal mal ee kem küm ediyor bayılıyorum o haline oyuncumun. coach hakkında ileri geri konuşmak da zevkli. *

gelelim bizim oğlanın hikayesine.

kariyerime 6-9'luk athletic pf ile başladım. oyunu daha önceki serilerden bildiğim için perdelerden pick and roll'lar ve posttan asistlerle gm'lerin gözünü boyadım. atletikliğim sayesinde de ribaundlarda etkili oldum.

rockets, suns ve bucks görüşmeye geldi. 12. sıradan rockets seçti. patrick patterson'un yedeği olarak göreve başladım. ilk başlarda jeremy lin ve tony douglas ipnelerinden top gelmediği için zorlandım. iş başa düştü deyip ribaundlardan ekmek çıkarmaya çalıştım.

sezonun yarısına kadar böyle devam etti, dakikalarımı arttırdım ama bir faydası olmuyordu çünkü oyun kurucu yoktu. jeremy lin, tony douglas, kevin martin adamlar gelip gelip sallıyordu.

çıktım yönetim katına. bastım tekmeyi girdim gm'in yanına bak dedim bu ipnelerle bu iş yürümez beni takas et. ya neden böyle yapıyorsun da sen işte yeni oluşumun önemli parçasısın da yok aga geç bu işleri, karın tokluğuna oynatıyorsunuz zaten iki ribaund alıcam diye götüm çıkıyor, yolla beni başka takıma.

10-15 gün sonra new york knicks forması giyiyordum artık. amare'nin yedeği olarak başlayıp sinsice tyson chandler'ı bitirme planlarındayım şu an. play-off'ları atlatalım seneye ilk beşteyim. biriktirdiğim skill point'lerimle orta mesafe şutumu geliştirince konuşucam hocayla amareyi kaydır 5 numaraya koy beni de 4'e akar gideriz diyeceğim. şimdilik eyyorlamam bu kadar.
gelmiş geçmiş en iyi basketbol oyunudur.
basketboldan hiç anlamamama rağmen ben bile beğendim harika bir oyun.
my career modunda insanı kendinden geçiren oyun. yalnız smaç yarışmasına seçildim ama oynayamadım bilen varsa bi şey etsin.
asso modunda sonunda takas sistemini düzeltmiş olan oyun. kings'le ilk kez oyun açtığımda heat'i keklemeye çalışmıştım ama olmadı. neye ki ikinci senemin sonunda kurduğum oj mayo-rudy gay-demarcus cousins eksenli kadroyla efsanevi bir play-off ile şampiyonluğa ulaştım.
My career'de ilk sezonumda 40 sayı 12 asist ortalama ile bitirip, mvp seçildim. koç hala beni yedekten başlatıyor. gm ile konuşup adama ayar verdiriyorum. Birkaç maç ilk 5 oluyorum sonra yine aynı terane. kafayı yemek üzereyim sözlük. oyuna sonradan girip player of the game seçilmem bile kar etmiyor. ayrıca bi akilli sensin zaten'in bahsettiği gibi ben de 3'lük yarışmasına seçildim ama oynayamadım.
Rakipsiz en iyi basketbol oyunu.
Yine her k serisinde olduğu gibi belli başlı oyuncularla ebesinin amı gibi üçlük atabildiğiniz oyun.

Arkadaş oyun güzel hoş da hangi takım bir maçta 38 üçlük isabeti yapar. Söyleyin amk. bi açıklayın
allstar ve superstar zorluk seviyeleri arasında dağlar kadar fark olan oyun. superstar'da rakibin kazma uzunları ve çaylak guardları pata küte şut sokuyor hayır boşta kalır atar anlarım ama ibakanın savunmasında atıyorlar, el üstünden atıyorlar amk. şöyle temiz slider ayarları olan arkadaşlar varsa bir mesaj kadar yakınım.
on numara beş yıldız oyun. ama oyunu yapan sevgili arkadaşlar, şu lebron nasıl durduruluyor onu da söyleseydiniz, adamı tutmak imkansız. 40-50 sayı atıyor minimum.
oyun çok güzel fakat birçokta hata var fakat en büyük hata oyun müziklerini jay-z vermeleri abi bi adam bu kadarmı şerefsiz olur şarkılar full east coast müzikleri kendi saçma müziklerini saymıyorum bile eğer seneyede yaparsa oyunu nah alırım.
güncel Önemli Başlıklar