bugün

bişey dicem ben nazara inanmam ve güzelde değilimde. artık nasıl bi enerji yolladıysanız fotolardan sonra resmen elimdeki bardak devrilince kırıldı amk.
bir batıl inanç.
birisi ihlas, felak, nas okudu sanırım bana.
teşekkür ederim. Allah razı olsun.
8 kere art arda esneyince, nazar ayetleri okunduğunu anladım.
Arapça "nazar" kelimesi göz/bakış anlamlarına gelir. Farsça kökenli kem sözcüğü kötü, fena anlamlarına gelir. Göz sözcüğü Türkçede görme organı anlamına geldiği gibi aynı zamanda halk arasında "kem göz" (kötü niyetli bakış) anlamında da kullanılır.

görsel
inanırım. Gözünüz çıksın emi.
Kendini her konu da yetersiz görmek ve mükemmiliyetçi olmak değdirmeye yarıyor.
Bir çeşit negatif enerji, nasıl oluyor bilmiyorum ama inanıyorum ben buna. Özellikle kötü niyetli insanların kıskançlıkları neden oluyor. Ya yaptığınız iş elinize dolanır, ya hastalık ya da bir bela bulur sizi. Dua okuyup hanenizi rahatlatmak en etkili çözüm. Dua okuyan kişi esneyip gözünden yaş geliyorsa bilin ki nazar vardır.
Inanma boyutum tartisilmaz. Ama kendisine devamli nazar degiyor psikolojisiyle yasayanlar gordugum icin, boyle dusunmek istemem. Hepimizi Allah yaratti neticede, sanki kendini fazla degerli gormek gibi gelir bana, bunu surekli bunu dusunmek.

Ancak bugun hissettigim negatiflikte boyle bir sey seziyorum, cok ilginc. Hem de sevdigim bi' arkadasim tarafindan. Cunku eve geldiginde bir kere bir sey sak diye dustu kirildi ve kendi hayatiyla ilgili olarak da negatif sacmaya baslamisti. Ve baskalarinin hayatlarini fazla dusundugunu goruyorum.
Varlığına inanıyorum.

insanı öldürebilecek güçtedir.
saçma sapan bir inanç daha. din toplumsal histeriye neden oluyor bence bundan oluyor bu. sonuçta var olanı görünmezle veya bilinmezle açıklarsan toplumda saçma sapan düşüncelerin yaygınlaşması gayet normal.
son 1.5 yılımda ki yaşadıklarımı anlamlandırdığı meta fizik kavramına denir. bu kadar şey üst üste gelmesinin başka bir anlamı olamaz gibi sanki. tamam kabul gerçi üzdüğüm kadınların, üstümde kurulan hayalleri yıktığım kadınlar çok oldu. belki de onların kötü duaları sonucunda yaşadığım bir geri yansıma. fakat neyse çıkmadı gitti o nazar cidden buda yeter artık.
hanım kızlarımızı atara teşvik eden Demet Akalın şarkılarının sonuncusu.

Tozdan kirden kara kalbin
Ayna olsan yine bakmam sana
Değmem, değmem nazar olsam
Nazar olsam bile değmem sana
Kem gözünüze sokayım sizin ya
Yalaklar.
oto yıkamadan çıktıktan sonra lastiğe arap sabunu sürerken dinlenebilir kıvamda bir demet akalın şarkısı. başıma bir şey gelmeyecekse gökhan özen imzalı bu şarkıyı sevdim.

https://youtu.be/cApyFCgSsiQ
aslında var olmayan fakat bir başarısızlık sonucu nereye bok atsam acaba diye düşündüğün vakit akla gelen insan zaaflarındandır.
Kendi zararına, ümmetin zararına göz yuman,
Cenab-ı hakk'ın nazarını hak edemez.
demet akalın'ın hoş şarkısı. normalde demet'i sevmem ama bu şarkı süper olmuş. merve özbey söylese daha güzel olurmuş çünkü tam merve'ye uygun bir şarkı.
Bi bana değmiyor sanırım. Hayır, her gün mutlaka bi iltifat alırım buraya da yazarım.

Bulunduğum iş yerinin/ okulun en güzeli olduğumdan bahsediyor ama hiç nazar falan değmedi şimdiye kadar.

Bi bu kolu kıllı kezbanlara değiyor. bir de onların dandik eşyalarına.
Fazlasıyla etkilendiğimdir.
Gün içerisinde dışarı çıksam birileriyle görüşsem muhakkak gün sonunda kötü enerjileri hissediyorum.
Hele biri bir şeyims güzel desin veya övsün ertesi gün ondan eser kalmaz ciddi anlamda cok etkileniyorum.
Gözü olanın gözü çıksın.
inanmadığım saçmalıktır. bir bakışla gözde arpacık çıkıyorsa nefret dolu milyonlarca bakışa maruz kalan siyasilerin ölmesi lazım.
Bu ara çok fazla değen. Topukluyla gayet rahat yürürüm, kız öyle bir baktı ki 3 saniye sonra düşeyazdım...

Bi okursanız iyi olur. çevremde dindar kimse yok...
nazar yerine enerji kelimesini tercih ediyorum. herkesin suratı bir karış iken ortama giren enerjisi yüksek insan ortamın modunu nasıl toparlıyorsa, aynısını modu düşük olan biride tüm ortamı negatifliğe çekebiliyor.

Harry Potter'dan alıntı yapacak olursak "Ruh emiciler" diyebiliriz bu insanlara.
etkilerini gören kişinin, "bundan sonra herkese iyi gözle bakacağım ya da hiç bakmayacağım" şeklinde kendine söz vermesine neden olan negatif enerji içeren bakıştır.
inanmadığım hatta alaycı yaklaştığım bir olgu iken, bizzat gerçeğim haline gelen kavram. Nazar diye bir şey var, kesin bilgi yayalım.

Siz sahip olduklarınızın kıymetini bilmezken, onlara iç çeke çeke, kıskana kıskana hatta harap olmalarını dileye dileye bakanlar vardır ve maalesef sizin dünyadan haberiniz yoktur. işte o noktadan itibaren hayatınızın freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gitmesine nazar denir.

Ben toparladım çok şükür, zor oldu; ama yine yaptım, yine olsun yine yaparım. Vazgeçmeyin siz de yaparsınız. O içten pazarlıklı, kıskanç gözlere verilecek en güzel cevap başınıza ne gelirse gelsin mutluluğunuzdan taviz vermemenizdir.
Bazen paratoneri olduğumu düşündüğüm şey. Aslında çok işleri rast giden ve fiziki özellikleri kıskandıran biri hiç değilim. Şükür elimiz ayağımız tutuyor, sağlık sıhhat olduktan sonra bunu takanda biri değilim. Elimde damacana patlasın (ki oldu) "olsun" derim. Etrafımda çok az insan var ama görünen onlar bile yetiyor. Çoğu da nazarlarının değdiğini kabul ediyor hatta bazıları bende kıskanılacak bir şey olmamasına rağmen nedense beni kıskandıklarını da söyledi. "Niye la?" dediğim zaman sadece pis pis sırıtmalar. Durum bu ya az biraz yolunda giden bir işim oldumu duymayan kalmaz, üstüne yolunda giden iş hallolana kadar yaşamadığım saçma sapanlık kalmaz. Sağlığıma bile dokunur ama millet iş bittikten sonra gelir "sende ballısın ha..." diye başlar. Pis pis sırıta sırıta. Ne diyeyim, ne yapayım bilmiyorum? Ancak herkese hep iyi niyetle, iyi sözle, iyi gözle bakmalarını tavsiye ediyorum. Bazı entrylerde denildiği gibi mezara sokanlar dahi olabilir. Çok kanıtlayamasamda yuh dediğim olaylar yaşadım.
Yavrum, zaten taytlıyken laf söz oldu diye nazara geldiğini söylüyorsun, mosmor olmuş bir de iyice taytsız atıp nazarın gideceğine inanıyorsun.

;bir takım bakışların verdiği kötülüktür.
güncel Önemli Başlıklar