1. 1.
    öncüsü burzumdur. bu tarzda kurulmuş diğer en önemli grup gravelanddir. ırksal ayrım ve aryanizm kaygısı taşır. yahudilik (aynı zamanda hristiyanlık-çünkü hristiyanlık yahudilere aittir ve aryanlara sonradan yamanmıştır) karşıtıdırlar. hristiyanlığın dünyayı gökyüzünü ve suyu zehirlediğini eski kültürleri yok ettiklerini kendi köleci toplumlarını yetiştirdiklerini ve eski kültürleri * köleleştirdiklerini iddia ederler. *

en önemli nazi black metal grupları

Absurd
    Burzum
    Gontyna Kry
    Graveland
    Infernum
    Infester
    I Shalt Become
    Kataxu
    Legion of Doom
    Lord Wind
    Ohtar
    Thor's Hammer
    Thunderbolt
    Veles
    Winter Funeral
    2 -2 ... chazsmyr dhuunyl
  2. 2.
    (bkz: ohtar)
    ... varg
  3. 3.
    türün ilk yaratıcıları olarak graveland ve burzum'dur.suicidal black metal gibi bktan ideolojilerle yaratılmış bir türdür.bu nedenle old school black metal taraftarlarinin pek sevmediği bir türdür.
    -1 ... vandalkepceoperatoru
  4. 4.
    mensubu olan birkac fazla grup sayabileceğim başlık.
    Absurd
    Gontyna Kry
    I Shalt Become
    Kataxu
    Legion of Doom
    Lord Wind
    Thor's Hammer
    Thunderbolt
    Veles
    Winter Funeral
    ... soulsuicide
  5. 5.
    (bkz: ehrimen)
    ... anti
  6. 6.
    müziğin amaç değil araç olduğu black metal türü.
    2 ... kaos ve sarap
  7. 7.
    nokturnal mortum'un hasta bir şekilde icra ettiği müzik. nasyon sosyon anlamam ben. adamlar hasta! (tırsıyom lan ben bunları dinleyince, o ayrı)
    1 ... soul forged sin
  8. 7.
    finlandiyali raw black metal olarak gorunen satanic warmaster'in da buyuk bir basariyla gerceklestirdigi muzik.
    (bkz: macht und ehre)*
    ... revolter00
  9. 8.
    görüşleri bir yana çok iyi işler çıkarabilen müzisyenlere sahip katagoridir. sanırım profil fotolarına burzumu koyabiliriz.
    ... dark darkest darko
  10. 9.
    (bkz: burzum)
    ... siklopentanoperhidrofenantren