bugün

nc * in yeni oluşumu vahşi yaşam ve doğa belgesellerini bünyesinde barındıran ve digiturk 82. kanaldan izlenebilecek kanal
national geographic'in daha bi haşin, daha bi gaddar versiyonu. sevdiğimiz kanallardan biri.
dijitürk' ün en süper kanalı. national geographic kanalının sadece vahşi hayatı içeren bir uzantısı. beni sözlüğe entry girmekten koparabilen tek şey. her programı bir klasik olan muhteşem kanal.
edit: yok yok koparamamış, şu anda göz ucuyla bir timsah belgeseli seyrediyorum, bir yandan da el ucuyla entry giriyorum.
akla hayale gelmez programlara sahip tv kanalı. jackass in hayvan versiyonu programlarla dolu seyrine doyulmayan kanal. zaman zaman national geographic iyice didaktik takılmaya başladığında hemen wild a geçin. hayvanların yarattığı vahşi dünyayı, bu zincirin devamı için hayvanlar aleminin birbirlerini nasıl katlettiğini başarılı seslendirme ve metinlerle sinematografik bir tatta sunuyorlar bünyelere. tv.yi sadece avrupa yakası, futbol maçları ve haberler için açan şahsıma bir nevi bağımlılık yapmaya başladı. ya da ne biliyim bir timsah nehirden geçmeye çalışan koca geyiği parçaladığında ya da devasa bir yılan koca bir gergedanı yuttuğunda içimdeki şiddet güdüsü bir nevi doyuma ulaşıyor, bilemiyorum.
national geographic'e göre daha çok tercih ettiğim kanal. ayrıca bu kanalda izlemiş olduğunuz belgeseli ancak 5-6 ay sonra ulusal bir kanal da görebilirsiniz.
programları çarpıcı reklamlarla tanıtan güzel öğrenci evimizde gün boyu izlenen güzel kanal. ailecek izliyoruz.
7/24 bıkmadan zevkle izledigim tek kanal.
bu günü maymunlara ayırmıştır. an itibari ile hırsız maymunlar belgeseli yayındadır.
ilginç belgeselleriyle ağzımızı açık bırakan belgesel kanalı.
yılanlar ve köpekbalıkları hakkında yayınladıkları filmlerle aşmış kanaldır. bir de timsahlar iyi. güzel kanal tavsiye ederim. yaprak dokumu izlemekten iyidir.
(bkz: http://www.natgeowild.co.uk)
benim gibi belgeselden nefret eden bir adama bile belgesel izlettirebilen, digiturk 85. kanalda yayın yapan belgesel kanalı.

(bkz: national geographic in kardeşi)
(bkz: lion army)
world's deadliest animals diye bir program var. orijinal ismine eyvallah, bi lafımız yok. çevirisi; "kusursuz katiller". seyrettim hakkaten öyle. hayvanların çoğunluğu küçüklüğünde sorunlu, ebeveynleri tarafından ihmal edilmiş babası hortumla dövmüş, cinsel tacize falan uğramış, sonra kafayı yemiş önüne geleni öldürüyor. katil çünkü bu hayvanlar. zevkine öldürüyorlar. te allaam. tipik türk televizyoncu kafası. programı parlatacak ya. bu arada kusursuz katil dediği de çoğu böcek he cork diye ezdiğin.

bir de "öldürmeye programlananlar" var. bunlar başka ama. bunların hepsinin beyni yıkanmış *hofmannla. hitler yaptı bunları hep. cia de kullanıyormuş bunları diye duydum. görmedim ama şimdi yalan olmasın.

şimdi bu yaz için sivrisineklere programdan bi tetikçi bakıyoruz ama du'bakalım artık.
reklamlardan dolayı bir türlü belgesele konsantre olamdığım kanal.
tüm belgeselleri izlendiğinde hipnoz etkisi yapan kanaldır. bi' belgeselci edasıyla aylarca ev arkadaşımı izledim, o belgeselleri ben de onu aynı göz ışıltılarıyla izledik. aradan aylar geçtikten sonra; "başından sonuna, ya da ortasından sonuna onlarca kez izledim bütün belgeselleri, yine olsa yine izlerim" sözleriyle sabittir.
aynı programları birçok kez yayınlamasına rağmen yine izleten yine izleten kanal.
kedigil familyasına mensup hayvanların belgesellerini izlediğimde, beni aşırı derecede et yeme isteğine kaptıran vahşi yaşam kanalı. nerede bir çita, kaplan, aslan avlansa o kanlı kıpkırmızı ağızlarında çiğnedikleri et beni de bir etobura dönüştürüyor. öyle iştah kabartıyor ki hakim olamıyorum, illaki o tadı hissedeceğim.
saatlerce izleyip bıkılmayan kanal.
şu sıralar kendi reklamlarında suya girmeye çalışan o kaplancağız beni benden alıyor**
hayvanlar izleyici olabilseydi eğer, onların fatmagül'ün suçu nesi, ne bileyim aşk ı memnusu falan olurdu heralde bu kanalın yayınladığı belgeseller.

hani çok konuşuluyor ya bu diziler toplumda, yok ''topluma kötü örnek oluyor'', yok ''senaristler ruh hastası'' falan. eğer görebilselerdi, aynı durumdan hayvanlar muzdarip olmazsa topum.

7/24 et mi yenir ulan bi kanalda! durmadan bir vahşet, kan gövdeyi götürüyor, kim kimin gırtlağında belli değil... nikita adında bir sırtlan var, aslanlardan dayağı yiyor yiyor bıkmıyor, topluyor sürüyü yine aslanların ekmeğine, ne bileyim bizonuna geyiğine falan göz dikiyor. şaplağı yiyor götüne, ertesi akşam bi daha. yetmiyor çektiği çile, 2 sırtlan güpegündüz buna tecavüz ediyor sopa gibi yarraklarıyla. oklava gibi lan, görsen şaşarsın.

oğlum hele bir aslan var, adını unuttum şimdi, sabah uyanıyor; daha bismillah hemen bizon peşine... eyvallahı yok kimseye. aga şöyle bir gerin ilk önce, açıl, iki kelam et sürüye günaydın de; yok. gözünün çapağıyla dalıyor baba bizon sürüsüne.

velhasıl izleyebilselerdi eğer, kedigiller camiası şikayetçi olurdu durumdan şüphe yok. sürünün gençlerine kötü örnek oluyor muhabbetine.

izleyiniz. çok keyifli. hayvanatlara her gün kurban şerefsizim.
sürekli izlenesi kanal. digiturk'te 85.kanaldadır.
vahşi yaşam belgesellerinin kralı olan kanal.
dünyanın olağanüstü renklerini bize gösteren kanal.
bıkmadan izlenebilen mükemmel bir belgesel kanalıdır.
bu dünyada en izlenesi kanallardan birisidir.
discovery natio olmasa dünyadan haberimiz yok diyebiliriz doğal hayatı sadece savanada dolaşan aslanlar sanıyor olurduk