bugün

japonya'dan iskandinavya'ya, almanya'dan fas'a herkesin benzer seslerle telaffuz ettiği (banan, banana, banena...vs) türkçede kısaca ''muz'' denilen meyve.
nefse, ruha iyi gelir, zahmetsiz, lezzetli gıdadır. süt ve şekerle karıştırıldığında muhteşem bir içecek elde edilir.

çok yenirse kabız yapar, böbrek yetmezliği olanlar yüksek potasyum içeriğinden dolayı tüketmemelidir.
türkiyede ithalinin neden 3.5-4 tlye satıldığını anlayamadığım durum aq aynı şey çek cum de 1.5 tlye(yaklaşık 20 kron) satılıyor hani çek cumhuriyetinde muz yetişmeye başladı da haberimiz mi yok arkadaş ki biz de anamur tarafında yetişiyor da biri bizi sağlam kazıklıyor ki bunlar türk tüccarlar mı yoksa yabancı tüccar mı bilemem ama tahminim türk tüccarıdır, aynı adamlar abd de 300 dolar perakende fiyatı olan telefonu türkiyede 2000 tl ye pazarlamayı biliyor ne de olsa.
öğrencilik hayatında bir zamanlar statü belirtisiydi.
şimdikinin iphone si gibi bir şeydi.
bir kız'a karşı yapılacak olan berbat esprilere gebe bir meyve.

- muz sever misin ?
- oluurr yerim.
- * ahahaha anlamadı.
ham iken yenilesi, olmuş iken atılası meyve. böyle yeşil yeşilken yiyeceksin onu!
ingilizce'de "banana", ispanyolca'da "banano", italyanca'da "banana", Almanca'da "Banane", Türkçe'de "Muz".
Süt ve balla bir araya gelince beni bitiren, sarı renkli uzunca bir meyvedir.
Güney doğu asyanın tropikal bölgelerinde oldukça yaygın olarak yetişen, dünya üzerinde en çok tüketilen meyvelerden biridir.
ajdar çok sever
ceviz, mantar ve muz muhabbet ediyorlarmış.

ceviz: ben beyne benziyorum.
mantar: ben şemsiyeye benziyorum.
muz: ben bu oyunu sevmedim.
sözlük yazarlarının en son satın aldıkları şeydir. elbette kişiden kişiye de değişiklik gösterebilir.
muz sarı ince yenilebilen, daha çok hayvanlar aleminde maymunların sevdiği bir meyvedir.
bütün ve doğal bir halde yenince tadı alınan meyve. belki süt içinde gider ama esansı pudingi vs hiç iyi olmayan.
mutluluğun kaynağıymış. *
http://blog.milliyet.com....--muz/Blog/?BlogNo=411129
muzgiller gurubunun ana üyesi olan sıcak iklime sahip bölgelerde rastlanan uzun ömürlü otsu kökene sahip bir bitkidir. Ülkemizde Antalya- Anamur bölgeleri dışında yetişmeyen.
son günlerin en çok konuşulan, ırkçı hareketlere konu olan yenilmesi güzel meyve.
en sevdiğim meyvelerden olan muz çok lezzetlidir. ayrıca inanılmaz faydalıdır haftada 3-4 tane yemeye çalışınız zararını görmezsiniz.

şu son olaylarla ırkçılıklı alakasının kurulması çok kötü oldu.
3-4 tane yememeye çalışınız. motora zeval gelmesin.
Besin degeri yuksek olan meyve. Elma ile ayni kaba koyar iseniz birbirlerini erken bozmalarini saglarsiniz.
muz cumhuriyetinin sembolüdür. olan biten onca şeye aldırmayanlar bu sembole takıktır. ilginç.
mide ameliyatı olanlara veriliyormuşasdafsdf.
son yıllarda ırkçılıkla bağdaştırılan sarı bir meyva, ulan zaten meyva sarı, ırkçılık nerede?
esasen sindirim sistemi için ideal meyve.
kullanım şekline gelince taraftara suç atmada işe yarayan meyve. *
cidden ne oluyor bee.

https://twitter.com/mserd...36223905322762240/photo/1
görsel