bugün

sadece yenmek için manavdan alınmayan meyve.
muz tarlalarında gece bulunursanız cuk cuk cuk diye ses çıkardığını duyarsınız..
aynı zamanda ece temelkuran ın romanının ismidir "muz sesleri".
nutellanın adam ettiği meyve.
sabah kahvaltidan evvel 1 tane yemek sindirim sistemini organize eder, mucizevi bir meyve.
türk futboluna yön vermiş ve etkisinde kurtulamadığımız orta çeşididir.
(bkz: muz orta)
sert ve sulu armutun kabuğa bürünmüş halidir. fiyatı ve erkek cinsel organını çağrıştıran şekiliyle halk arasında popüler bir meyvedir. fakat kesinlikle bir armut değildir.
muz aromalı pudingi sevilendir.
en güzel tadi probis ile hissedilen meyve, ve bir de pastaya hic uymuyor.
çok amaçlı bir meyve.
insanlıgın çok ihtiyaç duyduğu bir meyvedir.
türkiyede özel konum sayesinde yetişebilen meyvedir.
çoğu kimseye cinsel bir organı çağrıştıran tropikal meyve.
yazın en fazla 3-4 kez pazarlardan alınan, insanı bir hoş eden meyve.
son yıllarda dünya eşrafı tarafından yarrak ile bu meyve arasında bir alaka kurulmuş ve dünya'nın yarrağa olan merakı yüzünden muz satışları patlamıştır. vay amınıza goyim.
dalından koparıldıktan sonra yeşil olan meyve. bir süre bekletildikten sonra kendi kendine sararmaya başlıyor fakat anamur'da yetiştirilen muzlar mali sebeblerden dolayı bir an önce piyasaya sürülmesi ve zaman kaybını önlemek için gaz odalarında suni olarak sarartılmaktadır. bunun insan sağlığına ne gibi bir etki yaptığını sahsen bilmiyorum
harika bir meyvedir. çok tatlıdır, belki de en hafif tatlıdır.
ceviz: ben beyine benziyorum
kivi: bense göze benziyorum
muz: konuyu değiştirin lan.
migros'da fiyatı 2.83 lira olan meyve.
garip bir sebzedir.
turşusu güzel olur.

ayrıca bulgur pilavına çok yakışır.
anamur muzu güzeldir.
çikita muza göre on kat daha iyidir.
kolay soyuldugu icin hergun en az bir tane yedigim meyve. suyunun akma derdi yok, ustunuzu kirletmez (bkz: seftali lekesi cikmaz diyen anne), icinden bocek cikmaz, tadi cok fazla degismez. yuksek bir standarda sahip olan meyvedir.

ayrica muzla ilgili anektodlar icin:
(bkz: bir zenginlik sembolu olarak muz)
(bkz: yilbasina ozel muz alan aile)
ülkemizdeki çoluklu çocuklu gidilen misafirlik kültürünün yok olması durumunda satışları ciddi şekilde darbe yiyecek meyve. bizde adettir, misafire mevsimine göre değişen meyve karışımının yanına fix olarak muz verilir. misafir karışımı yer ama muza dokunmaz.
ağır bir meyvedir. diyet yapanlara tavsiye edilmez. mideyi gereksiz şişirir.
tuzlu alternatifi papates olan mutluluk veren yiyecek.
Göz seğirmesine iyi gelen meyve.
türkçenin elastikiyetine maruz kalan güzide meyvelerdendir.