mutlu evlilik yoktur ki antitezini karşıt olarak savunan düşünce.
postmodern dolandırıcıların sıklıkla kullandığı olta yemi.

birileri size evlilikte mutlu olmanın yollarını içeren kitap, kaset, cd, vb. şeyler satmaya çalışıyor, ya da sizi mutlu evliligin sirlari konulu bir seminere çağırıyorsa bilin ki o kişi dolandırıcıdır. kendinizi koruyun ve mümkünse hemen kolluk güçlerine olayı bildirin.

mutlu evlilikmiş! pöh...
Bana sakın anlatmayın, inanmıyorum
Bu ezbere bu demode cümlelere
Beni ikna etmiyor hiç bir cevap
Hiç aldırmıyorum bu gülmelere

Karşıyım herşeye
Karşıyım var mı?
Rabbim adaletin bu kadar mı
Karşıyım alayına
Karşıyım var mı

Hadi versinler hadi cezama razıyım
Hür doğdum hür öleceğim
Ya efendisi olacğım kendi hayatımın
Ya bu yerden gideceğim

Karşıyım herşeye
Karşıyım var mı?
Karşıyım alayına
Karşıyım var mı

Atın ölümü arpadan
Hadi gelin arkadan
Yarı yolda bırakan taş olsun
Aşk yoksa eğer imzan batsın
Karılar, kocalar boş olsun

Gelemem dolduruşa
Hepsi topu üç kuruşa
Tav olan olana bir daha kül yutmam
Dünya halini de anlar üzülürüm ama

desede harun kolçak ,

mutlu evliligin sırrı evli oldugunuzu unutup sabah kalktıgızda eşinizi yanınızda bulamıycakmış korkusunu bilerek isteyerek yaşamaktır ,aşk ateşinin sönmedigi formalitesiz ,sadakat kokan birlikteliklerdir.
babamın sürekli nasihat halinde insanlara naklettiği maddeler halindeki kurallar topluluğu.
seks yapın.
aşk + gerçek sevgi + saygı + sadakat + anlayış + dürüstlük + huzur + güzel ahlak = işleminin sonucu.
sır adı üstünde, sadece evli olan iki kişinin bilebileceğidir. seçebildiğiniz tek akrabanızın eşiniz olduğunu düşünürsek olaya iyi bir seçimle başlayabilirsiniz, seçimin yanlış olduğunu farkettiğimizde ona bir şans daha vermek aptallığına kapılmazsak herkes hata yapabilir ama neresinden dönsen kardır avuntusu bir süreliğine sizi idare eder. Mutlu evlilik yoktur, mutluysa insanlar zevkli evlilik vardır ve bu zevkteki seks payı azımsanamayacak kadar büyüktür.
evlilikle ilgili yazılan çizilen, söylenen her şeye algılarını kapamak ve kendi evliliğini yaratmak.
artık nasıl bir sırsa bu kimse bilmiyor ya da ben hiç duymadım mutlu bir evliliğin olduğunu. herkes mutsuz, herkes şikayetçi birbirinden.
eşinden başkası olmasını istememek.
değiştirmeye gücünün yetmediği durumlarda bunun sorumlusu olarak eşini görmemek.
güven vermek ve güven duymak.
hep bardağın dolu tarafını görmeye çalışmak.
iletişim kurmak, irtibatı koparmamak.
anlayışlı olmak.
görmedim duymadı, bilmiyorum. bilen varsa bana da anlatsın.
evlilik aşamasına geldiğinde, tüm egolarından sıyrılmış olmak bu büyük mutluluğun tek şartıdır.

evlilik içinde alınacak tüm kararları ortak almak ve kendi öz benliğini ön plana atmadan hareket etmek yegane mutluluk için şarttır.

bu anlamda, bekarken hayata bakış açısı her daim; "ben" iken, artık tüm dünyaya "biz" olarak bakılır ve öyle de yaşanırsa, ortaya çıkabilecek tüm problemler başlamadan yok olur.

(written by; deneyim kuşu)
eş olsanız dahi herkesin ayrı bir ekosisteminin olduğunu, olması gerektiğini bilmek. birde çok mühim olanı güven.
kural bilmem kaç:

cosmopolitan okuru olan bir bayan seçin.*
koca kismina erkek oldugunu hissettirmektir sirri efendim, acikliyoruz.yok ben calistim, butun gun yoruldum, disaridan soyleyelim demekle olmaz bu isler. uyduruktan da olsa bi hazir corba yapilir, bi kofte firinlaniverir, bir salata yanina bir kirmizi sarap acilir. toplam 20 dk 'nizi alir butun bunlar.sonra yine ben cok calistim, temizligi ikimiz yapalim denmez. kuafor masrafindan kisilip temizlikci abla cagiliverir, heryer mis gib kokar. sonra ben calisiyorum kendi parami kendim harcarim demekle olmaz, maas kocaya verilir. nasil olsa o size kiyamaz ay icerisinde kat kat geri verir o paralari.mutlu evliligin sirri kadinlardadir.biz kadinligimizi bilirsek onlar zaten adam gibi adam olmaya hazirlar.*
guzel rol yapabilme sanatini kesfetmek.
(#3546772)
görünen odur ki, sonuna kadar saklanan ve asla öğrenilemeyecek sırlardır. bu kadar çok boşanan olduğuna göre.
evliliğe ilk adım atanların bulduğunu zannederler,

evliliğin ortalarında olanların bu sırrı çözeceklerine inanmaları

ve yaşlıların böyle bir sır olmadıgını bildiklerini kavramdır.

mutlu evlilik yoktur zira. mutlu kardeslik vardır. eşinizle kardeş olmayı başarabilirseniz tabi ki.
bir deliye bir veli prensibini uygulamak sanırım. bir deli bir veli prensibini de şöyle açıklayım, eşlerden biri çok sinirli olduğu zaman öbürü susmalıdır ya da alttan almalıdır tabir-i caizse. bu işin kilidi budur efendim.
(bkz: mutlu evliliğin sırları)
--spoiler--
Erkekler için mutlu bir evliliğin sırrının, kendilerinden en az 5 yaş küçük ve akıllı bir kadınla evlenmek olduğu ortaya çıktı.

ingiliz bilim adamlarının yaptığı araştırma, kadının yaşının erkekten en az 5 yaş küçük olduğu çiftlerde, özellikle hiçbiri geçmişte boşanmamışsa uzun bir birlikteliğin daha mümkün olduğunu gösterdi.

Bath Üniversitesinde görevli bilim adamlarının yaptığı ve sonuçları European Journal of Operational Research dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, evli olan ya da ciddi bir ilişki sürdüren 1500'den fazla çiftle görüşüldü.

ilk görüşmeden 5 yıl sonra bu çiftlerden 1000'iyle tekrar görüşüldüğü, kadının yaşının erkekten en az 5 yaş büyük olduğu çiftlerin boşanma olasılığının, aynı yaşta olanlara göre 3 kattan fazla olduğu gözlendi.

Araştırmada, yaş farkı tam tersine döndüğünde, yani erkek kadından yaşlı olduğunda, mutlu evlilik şansının daha yüksek olduğu görüldü. Kadının iyi eğitim görmesi de, mutluluğu uzatan faktörler arasında yer aldı.

Yine araştırma, geçmişte her ikisi de boşanmamış olan çiftlerin daha uzun bir birliktelik yaşadıklarını, biri geçmişte boşanmış olan çiftlerin ilişkilerinin, her ikisi de boşanmış olan olan çiftlere oranla daha az istikrarlı olduğunu ortaya koydu.
--spoiler--
nabzına göre şerbet vermek ve sabır, sabır, sabır.
mutlu evliliğin sırları diye sıralıyabileceğimiz kurallar evlilik yıldönümü nişan yıl dönümü tanışma yıl dönümü eşlerin doğum günü düğün alışverişi bohça gibi büyük bir rant'ın temelini oluşturan bir ekonomiyi ayakta tutabilmek için akıllı insanların iki karşı cinsin birbirini ölürmeden bir evin içinde yaşayabilmesini sağlıyan zeki buluşlardır.
Şanstır evlilik. Amorti de çıkmayabilir. Büyük ikramiye de çıkabilir. Sırları yoktur.