bugün

(bkz: cuckold)
Evet birazda gavatlık.
sağlıklı cinsel yaşam diyenler gerdekte gelinin belini kırmazlarsa bende bir şey bilmiyorum.
saglikli cinsel yaşam.
sadakat.
saygı.
erkekseniz: yanınızda eşiniz olmadan fazla birşey planlamayın. her plana onuda katın. onunda isteklerine değer verin.

kadınsanız: eşinize saygı gösterin ki, sizde saygı görün. domine etmek yerine kararları ona bırakın. siz onu öyle sevdiniz. değiştirmeye çalışmayın.
evlenmemek.
Peki karıcım..
eşit görgü, eşit kültür ve eşit aile seviyeleri.
"ben" lerin yaşamasına izin verilirse "ben"ler "biz" olabilmenin tadına ve coşkusuna varacaklar, "ben" lere yaşam hakkı verilmezse, "biz", "hiç" e dönüşecektir.
çok da bir fikrim yok ama uzaktan bakınca bir ömür boyu saygı duyduğum bir insana katlanabilirmişim gibi geliyor evet, gerçekçi olalım bireyler birbirinin her halini bilince saygı azalıyor. Ve evlilikler hızla bitiyor.
Evlilik çok katmanlı bir yapı ve bu nedenle bu yapıyı oluşturan tüm katmanların tek tek ve birbirleriyle olan göreli iliskilerini doğru analiz etmek gerekiyor.

Ekonomik olarak güvence altında yaşayan insanlar günümüz toplumunun rekabetçi yapısı nedeniyle daha iyi şartlarda yaşamak için huzurundan feragat edebiliyor.

Daha çok kazanmak için uzun is seyahatlerine çıkan ya da mesai saatleri ve günleri dışında ofise gidip evin yolunu unutan insanlar her şeyi eşim ve çocuğum için kazandım diyebiliyor ancak belli bir refah seviyesinin üstüne cikildigi durumda para çogu insan için ilk planda olmuyor.

Bir sır varsa bu öncelikle doğru bir evlilik yapmak sonra da onu sürekli olarak doğru okumayı öğrenmek olabilir.
saygı hususuna şiddetle katılıyorum. çünkü saygı, kaybedildikten sonra geri kazanılması en zor şeylerden biri.
bizim evlilikler bittiği üstelik de hiçbi sebep olmadığı için, öyle kesin bi reçetesi olmayan bir sorunsal. ayrılmak istemek kişisel bir konu, ve bu birdenbire de ortaya çıkabilen bir şey.

yani herşeyin iyi gittiğini düşündüğün bir anda bile terkedilebiliyosun. ama arkadaşların yukarıda yazdıkları da yanlış diil tabii. ancak...öyle iken bile ayrılma durumu olabiliyo, ve

benim şu anki görüşüme göre, öyle bir sır yok.

biz de,aldatmadık, kumara dadanmadık, her gece 4 şişe şarap içmedik, yatağa küs girmedik, ama gene de evliliğimiz bitti.
görsel
bol bol sekstir kesinlikle.
daha çok sır saklamaktır..
olmayan sırlardır. mutlu evlilik yoktur. çok sabır ve tahammül vardır.
bilinmeyen sırlardır. bilenler de kendilerine saklayıp mutlu olmaktadır.

bilinseydi mutlu evlilikler olurdu.
mutlu evliliğin sırları tarzı önerileri ciddiye almamak bunlardan biridir.
her evlilik kendine özeldir ve bu tarz tablet bilgilerin bir evliliği kurtardığı görülmemiştir.
belli, bilinen şeyler dışında, herkes kendi hikayesini yaşar.evlilikte de bu böyledir.her aşı herkese karşı tutmaz.herkesin farklı bir kişiliği farklı bir kültürel yetişme ortamı vardır.evlilik bazen susmak bazen de iletişim kurmaktır.
2 dürüst insan
1 su bardağı aşk
3 çocuk
1 çay bardağı para

(bkz: evli mutlu çocuklu)
3 maymundur.
eşlerin birbirlerinin yanında osurmamaları.
mutlu evlilik diye bişey yoktur. dolayısıyla olmayan bişeyin sırrı da yoktur.
adı üzerinde sırdır onlar, kimse bilemez.
(bkz: mutluluk çubuğu)