bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    eski itu ogretim uyesi.

(bkz: bir bilim adamının romanı)
    6 ... vernon sullivan
  2. 2.
    aradan kaç yıl geçmesine rağmen cisimlerin mukavemet isimli eseri hala üniversitelerde okutulmaktadır.çok büyük bir bilim adamıdır.masondur.
    1 -1 ... ranger65
  3. 3.
    (bkz: itu mustafa inan merkez kutuphanesi)
    1 ... risale
  4. 4.
    adı verilmiş viyadük izmittedir...
    2 ... demolay
  5. 5.
    deha imiş. çocukken, daha önce doğan erkek çocukları öldüğü için psikolojisi bozulan ailesi ona nazar değip de ölmesin diye kız gibi davranmış; küpe filan takmış, kız gibi giydirmiş... öğrenmeye ve paylaşmaya fazlasıyla açık, alanında derin izler bırakmış bilim adamı. cahit arf ile çok iyi anlaşırmış. oğuz atay'ın hocalığını da yapmış.. daha ne olsun. süper bi adammış yani.

(bkz: bir bilim adamının romanı)
    ... headacheda
  6. 6.
    itü'yü itü yapan şahsiyettir. Türk bilim tarihine büyük katkıları olmuştur. Hocalıkta da üstüne yokmuş.
    2 ... perfectman
  7. 7.
    24 ağustos 1911 de adana'da doğup.türkiye'nin yetiştirdiği en büyük bilim adamlarından biridir ancak çok genç yaşta 56 yaşında 5 ağustos 1967 yılında vefat etti.halbuki bilime hizmet etmek istiyordu.daha çok öğrenci yetiştirmek istiyordu yazdığı kitap mukavemet kitabının 2. cildini yayımlamak istiyordu.yetiştiridği kişilerden biri süleyman demirel ona bayındırlık bakanlığını teklif etmişti o ise ben bilime hizmet etmek istiyorum demişti.dışardaki gazeteciler bakanlık size mi teklif edildi deyince hayır şu beye dedi.hayatı boyunca maddi sıkıntı çekti asistanlarından dahi borç aldığını söylerdi almanyada öldüğü zaman eşi jale inan'a anında faturalar yağmıştı.jale inan yıkanması gereek bizim gelenklerimiz öyel diyince hoca bulunamadı ve oğlu hüseyin inan ben yıkarım bu benim görevim diyerek babasını yıkamıştır.1971 yılında ölümünden 4 yıl sonra bilim hizmet ödülü veridi.öğrencisi oğuz atay hocasının hayatını romanlaştırarak bir bilim adamının romanını yazdı.
    1 ... ufuk sa
  8. 8.
    hüseyin inan ve rabia inan'ın oğlu. kendi oğlunun adını da hüseyin koymuştur. cahit arf'ın baya iyi arkadaşıymış kendisi.
    1 ... kewell the wizard of oz
  9. 9.
    oğuz atay ın itü den hocası aynı zamanda 'bir bilim adamının romanı' adlı kitabının konusunu teşkil eden kişilik. *
    ... sudancikmisbalik
  10. 10.
    hayatı çalışmak ve öğretmekle geçmiş çok zor şartlar altında yılmadan ülkemizde bilimi geliştirmeye çalışmış bilim adamıdır. özellikle isviçre'de bulunduğu sırada doktora tezi olan fotoelastisite kavramı üzerine çalışması ve mekanik üzerine yazdığı ''cisimlerin mukavemeti'' adlı kitabıyla dikkat çekmiştir. ayrıca mustafa inan'ın hayatı üzerine yazılan biyografik roman (bkz: bir bilim adamının romanı)kitabı kesinlikle okunmalıdır.
    1 ... ali923