bugün

(bkz: murat yılmazyıldırım)*
yıldız teknik makine mühendisliğinden mezun olduğunu duyunca dudağımı uçuklatan, bakışlarıyla fazlasıyla etkileyen, yetenekli bir oyuncudur.
23.dönem çorum milletvekili.

(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
benden 2 yaş küçük olduğunu öğrendiğimde kahrolduğum yakışıklı ve karizmatik oyuncu.
fırtına dizisinin ali'siydi aynı zamanda. yakışıklı sayılabilecek, güzel bakan aktör. *
güzel ve etkili bakışlı, dudaklarından bile hislerini rahatlıkla anlayabileceğimiz çekici adam, beni benden alan...
iş ortağım. süper şahsiyet. yüzüne sövsem asla kızmayacak, sakin ve kardeş kişilik.
iki gün önce burçin terzioğlu ile hayatını birleştirmiştir. onlara mutluluklar dilemekten başka çare yok.
yılmaz karakoyunlu romanından uyarlanan 6-7 eylül olaylarının anlatıldığı güz sancısı filminin oyuncu kadrosundadır.
asi dizisindeki yeni * haliyle, tuba büyüküstün'ün eski dizisinde ** başrolü paylaştığı bülent inal'ı anımsatan oyuncu.
yeni imajıyla eski halini aratan oyuncu.
asi dizisi ile eş zamanlı olarak güz sancısı filminde oynadığından ötürü imaj değiştirmiştir. kanımca bıyıklı gayet hoş olmuş.tuttum ben..
bu hafta beyaz show yılbaşı programının konuğuymuş kendileri. yanılmıyorsam katıldığı ilk program olacak.
yeşil kod adlı mahmut yıldırım'ın iki oğlundan küçük olanı. timaş yayınlarından çıkan "yeşil" adlı kitabında babasının hayatına dair önemli notlar aktarmıştır. akademik dilden oldukça uzak kitapta doğal olarak duygusal davranılmış, haraç alma, yargısız infaz gibi gayet suç teşkil eden durumlar bile olağan olarak aktarılmış. ama bunlar normal, insanın babasını hem de mahmut yıldırım'ı eleştirmesi kolay iş değil. kitapta ayrıca eski özel harekatçılara özellikle erdal sarızeybek'e mütemadiyen giydirmiştir.

kitap tüm ön yargılardan uzak bir şekilde okunsa bile yeşil'in kendini temize çıkarması mümkün değil. söz gelimi yeşil'in kürt işadamlarından aldığı haraçları oğlu aşağı yukarı şu cümlelerle savunmuş; "babam susurlukçuların haraç aldığı işadamlarından haraç alarak onları zayıf göstermeye çalışırdı". esasen ben bu açıklamadan tatmin olmadım, abdullah çatlı'nın haraç almasını eleştirirken babasının aldığı haraçları, "babamdan kalan 2 ev var başka da bir şey yok" diye izah etmiş. kitapta ayrıca mahmut yıldırım'ın abdullah öcalan'a suriye'deki suikast girişimi detaylı bir şekilde anlatılmış.

son olarak mahmut yıldırım'ın babasının halen hayatta olduğuna kesinlikle emin olduğunu aktardığını belirtelim. izmir'de bulunan gözleri oyulmuş ceset üzerinden alınan dna örneği ile kendisinden alınan örnekler uyuşmamış. neyse bu entrynin yeşil başlığında olması gerekirdi ibne gammaz entry yeşil başlığına taşınmalı diyeceksin.
asi'nin demir'i olmasından başka bir şey yazamayacağım kişi...
Gözleriyle konuşan adam.

görsel
görsel
görsel
görsel

Kara gözler hiç bir zaman bu kadar anlam içeren bakışlara şahit olamamıştı, hiç kimse bu kadar derin bakamamıştı...
ey aşk nerdesin adlı dizinin bir bölümüne konuk oyuncu olarak katılmış karısına attığı çapkın bakışlar da gözden kaçmamıştır. (bkz: burçin terzioğlu)
dizi oyuncusu. severim keretayı.
Geçen sezon rol aldığı asi dizisinde * aşkı tarif edişiyle insanı derin düşünmeye sevk eden ve etkileyebilen nadir oyunculardan biri.şöyle ki:
--spoiler--
Neden insan imkansızı ister. Neden kalbine söz geçiremez. Neden vazgeçmeyi bir türlü beceremez. Hastalık gibi ölüm gibi bir şey bu. Kaçsamda kurtulmak imkansız. Uzaklaşsam yaklaşıyor, yaklaşsam uzaklaşıyor. Olmayacak biliyorum. Bizim birlikte olmamız imkansız. Bir durdurabilsem kendimi, Onu düşünmekten bir vazgeçebilsem.
--spoiler--
nurgül yeşilçayla başrolünü paylaştığı aşk ve ceza isimli yeni dizisi bugün atv'de başlayan oyuncudur. ayrıca aynı saatlerde tv de ilk kez * beren saatle başrollerini paylaştığı sinema filmi güz sancısı da kanal d'de gösterilecekmiş.**
edit:bu akşam çift kanalda olanlardan bir diğeri de sevgili okan yalabık
birçok aktör gibi bol pudralı bir yakışıklılığı yok sanki. hani abartılı olmayan, kalemle çizilmiş gibi hissettirmeyen, doğal ve dolayısıyla daha gerçek bir hoşluğu var bu oyuncunun. bunun yanında oyunculuğu da çok sade ve etkileyici *
eski akyazı kaymakamı, ankara vali yardımcısı, ardahan valisi, şu an merkez valisi
türkiye'deki zibilyon tane murat adlı ve aynı zamanda yıldırım soyadlı kişiden biri, sözlükte bile vardır kaç tane.
1987 çorum doğumlu olan ve altyapısını hollanda'nın ajax kulübünde alan yetenekli orta saha oyuncusu. modern futbolun tüm gereklerini yerine getirebilen ve yurtdışında aldığı saha içi disiplinini sahada 90 dakika boyunca gösteren, kendisini bu zamana kadar samsunspor'dan kimsenin neden transfer etmediğini düşündüğüm klas oyuncu.

(bkz: seviyoruz seni seviyoruz)
aslen mardinli olan oyuncu. ailesi ise adana'da ikamet etmektedir.