bugün

entry'ler (51)

canim yaniyor be atam

canım yanıyor atam.

senin mi canın yanıyor? esas bunu diyenler çıkartıyor bu dünyanın tadını.bugüne kadar hangi canı yananı kolladın bu hayatta,hangisine yardım elini uzattın.bugün insanlık için ne yaptım? diye sordun mu kendine en azından uyumadan önce.

suna pekuysal

suna pekuysal'ın vefatı ile yıllar öncesinde adile naşit'in vefatını hatırladım. o küçücük halimle anneannemi kaybetmiş gibi hissetmiştim. suna pekuysal'da da yıllar sonra aynı duyguyu hissettim. allah rahmet eylesin.

ilkokulun vazgeçilmezleri

öğrencilerin tenefüste ebelemece oynadıkları an kızların kızlar tuvaletine kaçması ile erkek öğrencilerin tuvalet kapısında kızları kollarından yakalayacakları anı beklemesi.kız öğrencilerin de kapı gerisinden erkeklere nanik yaparak sinir harbi yaşatması.

başıma bir iş gelmeyecekse allah ı sevmiyorum

gelmiş geleceği kadar. (bkz: kayısın kopması)

çocuk dediğin

günümüzün çocukları için çok da geçerli olmayan durumlardır.istisnalar tabi ki her şeyde olduğu gibi vardır.

üç isimli olmak

son yıllarda çoğaldığını düşündüren durum. çocuk sayısının eskiye oranla daha planlı gitmesiyle ailelerin aman o ismi de çocuğa verelim şunu da derken olmadı hepsini sıralayalım durumu.

tipik doktor laflari

neyiniz var? *

hayatin en yalniz ani

+özel günlerinizin hatırlanmadığı an.
+ameliyat edilme anı.*
+annenin özlenme anı.

kötü yastıkta uyumak

çocukluğumu ve o günlerde *teyzemlerde yatılı kaldığımızda uyuyamayışımı hatırlamaktır. Bir yastık kılıfının içine pamukların tıklım tıklım sıkıştırılmasıyla oluşan kum torbası kılıklı yastık ileride yaşanacak boyun ağrılarımın da sebebi olmuştur. katlanarak yastık biçimi verilen kıyafet artıklarıyla da kafam hangisinde daha rahat eder durumu ise of ki ne of.

tipik öğretmen lafları

+ kızım saçlarını topla.
+ oğlum gömleğinin yakasını düzelt.
+ arman nerede evladım ?
+ çocuğum koridorda ne geziyorsun?
+ biz sizin yaşınızdayken.

alışveriş yapmayı sevmeyen kız

genelde fiziki yapısından da memnun olmayan kızdır.

kocasini 300 kisiyle aldatan ogretmene sorusturma

özgürlüğü savunmak için zinayı bile meşru gören zihniyetler,vay efendim siz bunu hor görüyorsunuz ama şunu kolluyorsunuz gibi olayları birbiri içine girdirmeler...

sen dünyanın en can,en özel mesleğini icra ediyorsan,öğretimin yanında bir de eğitim vermekle sorumluysan, bunları yapmak için önce mesleğini bırakacaksın arkadaş.sonra özgürlüğünü dilediğince yaşarsın.

dördüzlere verilebilecek isimler

öss, oks, kgs, herneyse.

yaran isimler

roket atar.

arkadaşımın çalıştığı bankadan kredi başvurusunda bulunmuş.

uykusuzluk sebepleri

misafir olduğun evde saatin tik tak tik tak sesi.*

anneyle veya babayla aynı odada yatmak zorunda olup,horlamalarına maruz kalmamak için onlardan önce uyumaya çalışmak.tabii bu çalışma sonuçsuz kalır. (bkz: ışık hızıyla uykuya dalmak)

kadin basina dusen erkek sayisinin dusmesi

gay erkeklerin sayılarının artış göstermesiyle de ileride daha vahim olabilecek durumdur.

asi

ilk bölümlere göre dizinin uzatılması için asi ile demirin bir türlü kavuşamadığı,dünkü çocukların bile (bkz: kavak yelleri) 3 -5 bölümde bir o sayı kadar sevgili değiştiren dizilerin yer aldığı ortamda nasıl oluyor dedirten, muratugba hatırına * seyredilesi dizidir. sezon finalini dün itibarıyla yapmıştır. cemal ağanın da vurulmasıyla yeni bölümlerde tuncel kurtiz'in yer almayacağı gibidir.

ilkokulun vazgeçilmezleri

okul çıkış zili çaldığı gibi bahçe kapısına ilk varan olmak için delice koşup yarışan çocuklar. ve birinci olan çocuğun zafer nidası. ki bahçe kapısı aşıldıktan sonra normal duruma geçer bu kahraman öğrenciler. oyalana oyalana evlerinin yolunu tutarlar.

kutahya da hirvatistan icin sela okuyan imam

türkiye almanya maçından sonra bizim de selamızı okumazlar inşallah. (bkz: alman imam olmak)

murat yıldırım

iki gün önce burçin terzioğlu ile hayatını birleştirmiştir. onlara mutluluklar dilemekten başka çare yok.