ahmak olup ıslananların uygulayarak öğrendikleri safsata. hem de aileleriyle beraber.
Tertemiz alevi halkına atılan adi çamur.Artık laf edicek birşey bulamadılar seksomanyak ilan ettiler.
çirkin bir iftiradır. mezhepleri bir kenara bırakalım ve düşünelim.ruh ve akıl sağlığı yerinde olan herhangi biri buna teşebbüs edebilir mi?böyle iğrenç bir iftira cahil-eğitilmemiş değil,cahil-insanlar sayesinde yayılmıştır.saçmadır.
alevileri karalamak adına uydurulmuştur.
(bkz: hurafe)
(bkz: martaval)
(bkz: bu yaptığınız insanlığa sığmaz)
(bkz: bu yaptığınız müslümanlığa sığmaz)
(bkz: kuru iftira)

(bkz: lanet olsun sizin gibi insanlara)
neyse ki bazı alevi insanlarla tanışarak ne kadar düzgün güzel insanlar olduğunu öğrendik. iftiracılar tarih oldu.
alevilere atılan yaygın bir iftiradır. bu tarz iftira örneklerinde olduğu üzere aslı astarı yoktur.
kendi gibi olmayanları veya kendi gibi inanmayanları yani ötekileri dışlamak adına atılmış bir çamur. bunu anlamak için alevi olmaya gerek yoktur. akıl sağlığı yerinde olan her insan bunun salakça bir düşünce olduğunu görebilir. deli kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkartamamıştır. zaten ülke böyle söylemler ayrıştırmalar yüzünden geriye gitmedi mi zaten.
(bkz: #7667490)

iddia değildir . iftiradır. i-f-t-i-r-a. alevi kardeşlere atılmış iftiradır.
saçmalak konusunda tez hazırlamayı amaçlamış insanların söylemi.
muslumanlarin zamaninda hristiyanlar kendi kizlariyla iliskiye giriyor yalanin biraz farklisi.

ben bu yalani ortaya atacak hayal gucunu merak ediyorum.. aslinda etmiyorum hurriyet in 3. sayfasindalar devamli.
alevilere bok atabilmek için elinden geleni yapan,uydurdukları şeye kendilerini ve başkalarını inandırmaya çalışan,ve üstüne üstlük orda burda ahmakça slogan atıp saygı bekleyen,aciz zavallı kimselerin kendi tecrübelerinden yola çıkarak ortaya attığı haysiyetsiz iftiradır.
yobaz götelekler hala bunu söylerler anlatırlar.
alçakca uydurulmuş bir iftiranın ismi.
esas olarak; alevilerin semah ibadethaneleri olan cem evlerindeki kapalı odalarının mumla aydınlatma kullanımları sonucu cıkmıştır.

odalarının günümüzde aksine cehaletten mum söndü diye tabir edilen aslında alevi toplumunun bir resmiyet kazanmadan yapılan ibadethanelerindeki gizli yapılan semahları görünürlülülükten uzak olmasından kaynaklanmaktadır.Bununla beraber kapıda 12 tane kapıcı görevli bulunmaktadır.Bunun nedeni ise dışarıdan gelecek saldıralara karşı bir önlemdir.Sonuc olarak cam bulunmayan odalarının mum söndü tabiri yanlış olup, aydınlanma eylemini gereksinimlerinin belirtisidir.*
Aleviliğe atılan gelmiş geçmiş en büyük,inanılması güç bir iftiradır ve tamamen yalandır..
(bkz: faşizm)
(bkz: ırkçılık)
(bkz: çamur at izi kalsın)
(bkz: oruspu çocukluğu)
şevket kazanın bu sözü söylemesiyle ilk büyük toplumsal eylemimiz bitmişti....

12 eylülü yapanlara kızarlar ama onlar da toplumu söylemleriyle söndürdüler...
sünni olmamamdan oldukça memnun olmamnın ve gurur duymamın yanında, aleviler için atılmış büyük iftira olduğundan hiç şüphe duymadığım koskocaman aşağlık bir yalan. yer yer bazı ortamlarda "aleviler mumsöndü yapıyormuş ne dersin" gibi aptalca bir suale karşı kanın beynime çıkmasına neden oluyor. sonra da ortamda soranda "hee evet yapıyorlarmış" cevabımı bekleyenlerde mosmor oluyor. kim olursa olsun bu suale karşı muhatabı itin götüne sokmayı kendime borç biliyorum.
çirkin bir iftiradan başka birşey değildir. hiçbir türk böyle birşey yapmaz. bu kadar ahlaksız bir eylemin bir parçası olamaz.
bu iftiranın gerçek olabileceğine ihtimal dahi veren beyinler varsa acilen ameliyatla alınıp bilim adamlarınca incelenmeliler. saçma ötesininde çok ötesinde çünkü..

ha şöle de diyebilirim bu soruyu sorana, "sen yapıyorsan, bende yaparım." iğrençlik mi aradınız? e buyrun..
alevi kardeşlerime çamur atmak için, yezit soyluların uydurduğu alçakça bir iftiradır. böylesi bir iftira ancak kız çocuklarını diri diri toprağa gömen azgın müşriklerin gömlek değiştirmişlerinin yolundan giden sapkınlarca atılabilir.
aleviler'le ilgisi olduğunu sanmadığım hadise. kendilerinin de "yezit soylu" falan diyerek saçmalamalarını kınıyorum.

ama selanik dönmeleri arasında olduğu söyleniyor. daha doğrusu, "evet bizde böyle bir şey olurdu" diyenini gördüm.

kaynak mı: ılgaz zorlu, "evet ben bir selanikli'yim" adlı ünlü kitabı.
hayatta en çok sinirlendiğim laf, nerde görsem hay sizin ağzınıza...
kimi şahıslara göre şehir efsanesi, kulaktan dolma bilgi olarak gözükse dahi aksi ispatlanamaz.
kime şahıslara göre ispatlanabilen bir önermedir. söz konusu şahısların kendi aile bireylerini başrolde oynattığı bu delilleri merak etmemek imkansız.