bugün

en iğrenç hakaret.
bazılarının evindeki manzarayla karıştırıp buraya mum söndü şudur, fotoğraflar mevcut falan diye yazdığı çirkin iftira.

onlar senin hatıraların olm. karıştı yine.
delinin bokunu karıştırması gibi, her iki üç yılda bir türk insanının kafasını sken zırva. lan yeter, akıllısından delisine herkes şehir efsanesi olduğu aşikar olan boktan bi mevzu üzerine ahkam kesip profesör kesilmesin arkadaş.
din, ahlak, toplum kuralları ile zerre kadar bağdaşlaşmayan uyduruk önermedir.

evet evet önermedir. boktan bir önermeden ileriye gidemez. gittiğini bırakın ispatlamayı, açıklayamaz bile.

bunu alevi, sunni v.b. şekilde kulplar bulup açıklamaya çalışmak da ayrı bir kepazeliktir. yok aleviler şöyledir, yok müslümanlar böyledir, yok katolikler falancadır şeklinde bok atmaya, kepazeleşmeye, insanlıktan çıkıp, hayvan bile olamamaya gerek yok arkadaş.

o yüzden kimsenin kimseye böyle birşeyi söylemeyi, ima etmesini geçtim. evet, ben bir insanım diyen kim olursa olsun düşünmemesi gereken şeydir.

düşünenlere dahi kullanacak sıfat bulamamaktayım.
halkı birbirine düşman etmek için ne bok yiyeceklerini şaşıran orospu çocuklarının uydurmasıdır.
(#9577024)
alevilere isnad edilen aşağılık bir iftira.

bu topraklarda en sağlam bölücülük din üzerinden yapılacağı için, alevileri sapkın veya gayrimüslim gösterip sunnilerle aralarını açmak için malum güçler tarafından atılmış bir iftiradan öte değildir gibi dursada işin aslı öyle değil.

mumsöndünin kaynağı osmanlıya hatta belki de selçukluya gider. osmanlının şeyhülislamları alevilere pek sıcak bakmazlardı. hatta osmanlının en çok öldürdüğü millet türk milletidir, işte osmanlı onları türk olduğu için değil alevi olduğu için öldürüyordu. mevzu budur yani sunni tabanlı baskı ve şiddet ve dışlama ötekileştirmedir başka birilerinin yaptığını başkalarına yüklemektir. mesela bugün bu iftiraları atanların devamları günümüzde pkk'yı alevi terör örgütü yapanlardır.

sabetayistlerin bir geleneği olduğu söylenir. bunlar günün bir gününde bir cemaat üyesinin evinde toplanırlar ve kuzu yerlermiş. bundan sonra odadaki ışıklar kapatılır ve bilindik şekilde cinsel ilişkiye girilirmiş. tabi bu ilişki sırasında akrabalık bağları gözetilmezmiş. bu çirkin iftiaraların kaynağı budur demekle birlikte sabetayların bile böyle bir iş yapmadığını düşünüyorum.
sabatay sevi nin ortaya çıkardığı bir tür günah veletleri projesidir.

olayın alevilikle alakası yoktur. sonradan onlara isnat edilmiştir.

(bkz: sabatay sevi)

(bkz: iftira)
Alevi kardeşlerimiz için uydurulmuş bir kuyruklu yalandır. Kimlerin hortlattığı da bilinir.
küçük çocuklara istismarı, yazdığı entry nin ne anlama geldiğini bilmeyen örümcek kafalılar yapar. aklıma gelen bu.
asıl şerefsiz, dini sadece kendi çıkarları için kullanandır. asıl şerefsiz, ağzında allah varken gözüyle oynaş arayandır. asıl şerefsiz, maneviyata değer vermeyen, bir toplumun hissiyatına küfredendir.
bu cümleyi kullanan zihniyetin nerde yaşadığını çok merak ediyorum.nasıl pis bi zihniyettir bu? nasıl bi sapkınlık ürünüdür ya? bu millet gerizekalı mı?

nasıl insanlarsınız ki bunları konuşurken zevk alıyosunuz?nasıl abazalarsınız? ama bunların nerden çıktığı da belli heralde değil mi? bu konuşmayı yapabilen insanlar ünlü, ünsüz farketmez; evlerinde faztazik bi şekilde mum yakıp söndürüp ana bacı demeden birbirlerine girişiyolar...

biz hu canlar derken siz ah, oh falan diyosanız size ensestle dolu sapkın hayatınızda ve aslında hayat dediğiniz bok çukurunuzda mutlu boğulmalar!
hristiyan inancından etkilendikleri için aralarından hüseyin üzmezler çıkmıştır, hristiyanlardan etkilendikleri için suudi arabistana giden aleviler yüzünden suudi arabistan dünyada çocuk istismarı konusunda isim yapmıştır, hristiyan inancından etkilendikleri için şeyhlerinin hacılarının hocalarının taşşaklarına bal sürüp öpüp koklarlar, kuran kurslarında çocukları taciz ederler... ne oldu birşeyler anımsayabildin mi tosunum!?

postal yalayıcılığındaan bahsedip, fetullah gülen hazretlerinin 80 döneminde sızıntı dergisinde '' son karakol'' başlıklı yazısında nasılda postal yalayıcılığı yapıp, kenan evren ve kurmaylarını nasıl peygamber gibi kutsadığını anımsadın mı tosunum... ulan tüm tarihiniz onursuz ve şerefsizliklerle dolu, bir aynaya bakında kendinize gelin be olum...
laf atıp,kenardan izlemekle olmuyor sevgili kardeşim.anlıyorum şu sözlükte ünlü olmak istiyorsunuz ama bu konularla olmaz.sen ve senin yandaşların tarafından bu bok atma kampanyaları devam ettiği sürece üçüncü dünya ülkesi olmaya devam ederiz.kaç tane alevi tanıyorsun da hrıstiyanlıktan bahsediyorsun.ya da kaç tane alevi,senin canını yaktı.sözlük ortamında hakarete varan yazılar yazıp,kenara çekilmekten ne anlıyorsunuz acaba?eğer az bir zamanın varsa tarih kitaplarını okunmanı tavsiye ederim.
iş bu entry numaralı (#9587686) entry'e istinaden yazılmıştır.
tanım:saçmalıktır..
birileri hakkında diğerleri neden böyle bir ithamda bulunur bilmem. kendileri gibi inanmayan insaları bu kadar mı sevmezler. alevilik islamiyetin tarikat kollarından biridir ve türk islam sentezinin doruk noktasıdır. türklük şuuru ile islam harmanlanmıştır. allah aşkına türklük mum söndü olayını kabul edermi, islam kabul edermi. kabul etmez. hepsini geçtim insan bu mevzuyu kabul edermi.

alevi olduğumdan bana bir çok kez sordular bu mevzuyu. güdüm geçtim. bunun yanında kuyruğumun olup olmadığınıda sormuşlardı bana ilkokul arkadaşlarımdan biri. bazı arkadaşlar mum söndü olayı için ateş olmayan yerden duman çıkmaz manasında tabirler kullanmışlar. kuyruğumuzunda olduğu doğru o zaman.

mehmet ali erbil gaf yaptı, özür diledi, programı yayından kaldırıldı. şu başlığın altında yazılanlara bakınca, m.ali erbil melekmiş. yazar arkadaşlarımızın yaptıkları gaf değil, düşüncelerini beyan ediyorlar. o zaman bu koca sözlüğünde bir özür borcu yok mu... en büyük özürü ben dilerim tüm alevi kardeşlerim adına, sunni olupta bu tür söylemleri pirim vermeyip, insanlık değerlerini yüksek tutan tüm sunni kardeşlerimden defalarca özür dilerim, bu iftiraları atanların sizin dini inancınızın ismini yüceliğini kullanmasından dolayı.
yeni adet görmüş, 10-12 yaşlarında bir kız çocuğunu erişkin kabul edip imam nikahı kıyan ve onları, çocuk yaşlarda kara çarşaflara büründürerek karanlığa mahkum eden ahlaksızların, kendileri gibi düşünmeyen, hissetmeyen ve yaşamayanları aşağılamak amacıyla yarattıkları, tümüyle düzmece bir eylemdir.

tarih boyunca kadının, toplum içerisinde erkeğinin yanında ve aynı önemde görüldüğü alevi kültürünün; bedevi kültürünün kadını aşağılayan, ikinci sınıf insan gören yaklaşımıyla çatışması sonucu kasıtlı olarak türetilmiş sığ, aşağılık ve gerçeklerle alakası olmayan bir eylemdir.
yalancının mum'u(!) ***
öncelikle,

çamur at izi kalsın yönteminin çok etkili olduğu canım türkiyemdeki bazı aziz vatandaşlarım için ismail yk'dan gelsin,

allah belanı versin

bu olayın hikayesi şudur:

aleviliğin yasak ve cezasının ölüm olduğu osmanlı zamanında,

gizlice dua etmek için toplandıkları sırada inananları osmanlı askerlerine ve olası bir baskına karşı uyarmak için geliştirilmiş bir uyarı sistemidir. kandil ya da gaz lambası yakılır ve başlarına da nöbetçilik yapması için kimseler konulur. bir tehdit görülürse eğer, bu kandil ya da gaz lambası söndürülerek dua eden inananlar, tehlikeye karşı uyarılmış olunur. olay bu kadar basittir fakat gelin görün ki bazı yobaz, kabul ettikleri dinin esasına hakim olamayan, kendi içlerinde çürümüş bir ahlaka, fındık kadar bile olamayan bir beyine sahip bazı yaratıktan bozma kimseler tarafından çamur atmak amacıyla son derece rezil bir iftiraya dönüştürülmüş, bir olaydır. hala kulaktan kulağa bazı kimseler tarafından konuşulur, daha önce belirttiğim şarkıyı onlara da yolluyorum.
aleviler tarafından yapıldığı iddia edilen ama akıllı başlı insanların inanmadığı saçma eylem.
gördüğü bir saç telinden tahrik olanların, 12 yaşındaki kız çocuğunun vucut hatlarından tahrik olanların, hiç görmediği bir kadının şarkı söylemesinden tahrik olanların, işine gelince müslüman, gerçekte insan bile olmayanların, ağzından düşürmediği cehennemde cayır cayır yanacak olacakların, kendi karısında, kızında, yakınında ne kadar kadın, kız varsa hepsinde gözü olanların, ensest düşkünlerinin, orta asyadan getirdikleri gerçek türk geleneklerini müslümanlıkla birleştiren, müslüman olup da arap olmayan, olmayacak alevilerin, kadın - erkek ayrımı yapmamasını, medeni bir şekilde bir araya gelmelerini çekemeyen, onlara baskı ve zülüm yapmak isteyen varlıkların iftirasıdır.
(bkz: it s fantastic)
çarkıfelek in bitmesine neden olan sözdür.
kurumsallaşmış subyancılığı ibadet olarak gören bir dinin ve inananlarının kendi sapıklıklarından uzak kalarak yaşamayı seçmiş insanlara attıkları iftiradır.
böyle iğrenç bir iftira yüzünden hiç mi utanma yok bu sünniler de diyecem ama ben de sünniyim ve alevi kardeşlerimize atılan bu iftira nedeniyle utanıyorum resmen.

allah; bu iftirayı çıkaranlarında, bu iftiraya inananlarında tekrar tekrar belasını versin şerefsizlerin.
yeter artık biraz adam olun yahu, sizin gibi attığı yalana kendi inanan şerefsizler yüzünden dinden imandan soğuduk.
'' içinde yaşadığımız dünya denen bu yer, belki de başka bir dünyanın cenneti ya da cehennemidir'' diye buyurmuş huxley. yani belki başka bir dünya da doğdun, yaşadın ve öldün, sonrada yaşarken yaptıkların sonucunda öldükten sonra buraya gönderildin, burası kimi için cennet kimisi için cehennemse, arkadaşım bu mum söndü olayına inanan adam bu dünyada bok içinde yanmakta, farkına varsın diye yazıyorum bunları. yavrularım benim, su dökelim üstünüze...