bugün

sevdiren kişi buakaw por pramuk.
mersin'de bir spor merkezi ismiydi yanılmıyorsam.
Dünyanın en sert en çok zevk veren beni aylar içinde kendisine bağlayan güzide spor.
3 ayda 21 kilo kaybetmeme sebep olan sert ve tutkulu spor. insanların içinde dolaşırken kendimi fight club filminden çıkmış gibi görüyorum. canı tatlı olanlar bu sporu yapmasın, yapan şahıslardan uzak olsun.
thailanda giderseniz sokakta bile rastlayabileceginiz ringleri bulunan, bir diger adi thai boks ilede taninan spor. Thailand da para karsiligi deneme amacli yapabiliyorsunuz, cok dovmuyorlar sizi. Ama unutmadan , ne kadar para o kadar az dovuyorlar.
çağan atakan arslan hakkını verir bu sporun.
tüm vücudumda ödem oluşmasına sebep olan spor. iyi guzel ama kaval kemiği ile atılan ve yenen tekmeler insanı bitiriyor. not: 8 ayda kilo kaybı 42.
http://kodumunenteli.blog...om/2013/05/muay-thai.html

Nasıl bir spor olduğu burada çok iyi anlatılmıştır.
şimdi boksu eline al. içine diz ekle. dirsek ekle. böyle nasıl anlatsam çirkeflik ekle. efendime söyleyeyim hırsını arttır. idmanları ağırlaştır. Oturarak değil ellerin kafanın arkasında yürüyerek dinlenebileceğini öğren. Ve saldır.
Karı kız düşürme hususunda işe yaramayan spor. Bi türlü yiyemedim ekmeğini. Ulan karı kız da düşmeyecekse niye bi araba dayak yiyoruz? Devlet buna bişey yapması lazım.
toplamda 50 kilo vermeme sebep olan üstün spor. üstün evet bu kadar disiplin ve saygı baska hiçbir sporda yoktur.
birazdan çok enteresan bir esprime maruz kalacak spordur.

(bkz: muay thai dert ayı)
Gercekten vasifsiz ve zayif insanlarin sporu. 2 haftada ogrendigim aikido ile muay thai ogrenen 12 yasinda bir cocugu nasil benzettim belli degil. Aikido ya da yeni bir felsefe olan nimbusyo dururken bu vasifsiz seyi ogrenmek bence buyuk hata.
Eller, dirsekler, ayaklar ve dizler olmak üzere 8 nokta ile yapılan darbeler üzerine kurulu tayland kökenli sert yakın dövüş sporudur. Shinjitsu ile kombine edilerek MMA sporuna dönüştürülür.
etkinliği ile bilinen bir dövüş sanatıdır.
sokakta, dağda, bayırda,elbette ringlerde, uzak veya yakın mesafede işe yarayacak teknikleri bünyesinde barındırır.
hararetle tavsiye edilir.
alayına gider, etkilidir. nedense reklamı pek yapılmaz.
wing tsun, aikido, krav gibi imajiner dalları siler süpürür.
bunların hocalarının gizliden gizliye muay thai çalıştığı da bilinir!
4 yıldır severek yaptığım , vücudua kastan bir zırh yapan deli sporu. "Evet deli olabilirim".
tayland boksu(thai box) olarak geçer. yumruk, tekme, diz, dirsek, kısaca her şeyin serbest olduğu dövüş sporudur. antrenmanları ciddi anlamda yorucu olmakla birlikte vücut direncini en iyi arttıran dövüş dalı denebilir. teknik antrenmandan ziyade sparring yaparak geliştirilir. narin bir yapıdaysanız, bir şeyler öğrenmek istiyorum diyorsanız, boks çeşitleri dışındaki dövüş sporlarını seçmenizi öneririm.
Oldukça sağlam bir dövüş dalidir. Dirsek ve diz darbeleri ile petr olunabilir. Sertliğini kaval kemiği ile çalışmalarindanda anlayabiliriz.
3 yıl yaptım bi bok yok.
yanında bjj yi de paket yaptırırsanız mma yoluna girersiniz. çok iyi olur çok da güzel olur.
dizin ve dirseğin tadının çilekli pastaya benzediği bir uzak doğu sanatıdır. şayet yüzünüze yediğiniz dirsekten sonra hala ayakta kalabilmişseniz o müthiş aromayı ağzınızın her yerinde hissedersiniz.
silahsız dayak yeme sanatı. tabiri caiz ise düvüşün hardcore dur.
2 yıldır icra ettiğim spor. insanın kanına öyle bir işler ki bırakana kadar anlamassın. 1 aydir antreman yapamiyorum ve nasıl özledim anlatamam. Yeni bir iş teklifi aldım ancak çalışma saatleri antreman saatlerimle çakışıyor inanılmaz kararsızlıktayım.
(bkz: badr hari)