1. 1.
  tayland menşeili oldukçu sert bir döğüş sporu. diz ve dirsek kullanımı yaygındır ve maçlarda puan değil nakavtlar esas alınınır. ne derece doğru bir istatistik olduğu şüpheli olsa da her yıl ortalama 10-15 muay tai döğüşçüsünün müsabakalar neticesinde hayatını kaybettiği belirtilmektedir. kick box a temel teşkil eder ama daha serttir. sporcuların sakatlanma oranı (özellikle kaval kemiklerini kırma oranları ) oldukça yüksektir. türkiye'de resmi federasyonu 2003 yılında kurulmuştur. http://www.tmtf.com kick box şampiyonlarının arasında muay thai stilinden yetişmiş çok ünlü isimler mevcuttur. bunların içinde k1 şampiyonu fransız-zenci sporcu remy bonjasky özellikle tavsiye edilir. muay thai'nin en tehlikeli ve etkili tekniklerinden zıplayarak (uçarak) diz vurma tekniği ile pek çok rakibinin şeklini değiştirmiş harika bir dövüşçüdür. youtube da gerek bu stil gerekse de remy'nin müsabakalarından pek çok örnek bulunabilir.
  7 -1 ... ditty
 2. 2.
  http://www.muaythai.com
  1 ... ditty
 3. 3.
  (bkz: beautiful boxer)
  ... ditty
 4. 4.
  (bkz: kaoklai kaennorsing)
  ... ditty
 5. 5.
  https://video.uludagsozluk.com/v/remy-bonjasky-3968/

  1 ... ditty
 6. 6.
  son antremanda yediğim sol direkle kırılmaktan kıl payı kurtulan ama kan revan içinde kalan burnumun ve ait olduğu bedenimin asla vazgeçemeyeceği bir tutku...
  2 ... pinaristan
 7. 7.
  (bkz: savate)
  ... ditty
 8. 8.
  (bkz: tong po)
  ... sıpa
 9. 9.
  dünya üzerinde bulunan en hızlı, etkili, ve sert dövüş stillerinden biridir.. dizler ve dirseklerin de hayvan gibi kullanılması + akrobasi gerektirmektedir. ayrıca karşı darbeleri tutup kırık uzuv olarak geri gönderme gibi psikopat özellikleri de vardır..

  tony jaa denilen hayvan kişi izlenir, fikir sahibi olunur.
  1 -1 ... double cross
 10. 10.
  sanıldığının * aksine "may tay" değil, "muy tay" şeklinde telaffuz ediliyormuş. bir yaşıma daha girdim.
  1 -1 ... herbert simon