1. 1.
  van damne' ın meşhur kickboxer filmindeki kötü adam tayland boksörüdür. ağabeyini sakat ettiği van damne' dan final dayağı yemiştir. beton kolona kaval kemiğiyle vuran, biraz da sapık bir karakterdir.
  1 ... sıpa
 2. 2.
  tong po,kickboxer filminde yer alan dövüşçüdür.Filmde jean claude van damme ın kardeşi rolünde(filmdeki adı eric sloan)ki adam dünya kickbox şampiyonudur ve özel bir dövüş için Tayland'a giderler.Tong Po ile onun arasında maç ayarlanmıştır.Tong po Tayland muay thai şampiyonudur ve çok güçlüdür.Van Damme ,Tong po nun antrenman yaparken görmesiyle şok olur:Tong,ayağıyla sütuna vurmaktadır.Ard arda sütuna tekme ve dirsek atıyor ve canı hiç acımıyordu.Kardeşine Tong ile dövüşmemesi gerektiğini söylese de kardeşi onu dinlemedi.
  Maç davul ve zurna sesleriyle başlar.Tong kafasında mongkon'uyla seremonik danslar yapmaktadır(ısınma hareketleri).Başından mongkon'u çıkarttırmasıyla beraber(Tayland geleneklerine göre mongkon'u kendi başına çıkaramazsın)daha gongun çalmasını beklemeden kollarını havaya kaldırarak eric'in üstüne saldırır.Hayvanlar gibi dövüşen Tong sonunda kazanır.Tong,kazandıktan sonra eric'in sırtına dirseğiyle vurup onu felç etmiştir.(beraberinde dünya şampiyonluk kemerini de bağırarak parçalar.)Van Damme,kardeşinin öcünü almak için ilk önce muay thai kursuna yazılır ama kursta baş köşede tong po'nun resmi vardır.Kursun hocasına 'onu yenmek istiyorum'falan diyince kahkaha atarlar(küçümsüyolar).Bunun üzerine Tayland'ın bir köyünde yaşayan bir senseiden ders alır ve 1-2 maç kazandıktan sonra Tong'u istiyom der(Orda kırmızı gömlekli ibne bir tip var ona diyo).ibne menajer eric'i kaçırır.
  Maç günü gelmiştir.Maç Tayland geleneklerine göre yapılacaktır.Van damme ve Tong po sargılı ellerini balmumuna daldırıp cam kırıklarına sokarlar(off süper ya!!)(Hatta tong,cam kırıklarıyla yumruğunu yalayıp dilini kestirmiştir psikopat olduğu burdan da anlaşılıyo.)ibne menajer Tong'a yenilmezsen Eric'i öldürürüz der.
  Ve maç başlar.1.raundda Tong 1 dakka deyip sağ eliyle dizini işaret eder(dizimle vurcam diyo)Psikolojik baskı altında dövüşen Van damme pek varlık gösteremez.2.raund:Tong dirseklerini göstermektedir.Gene pek bir şey yapamaz Van Damme.3.raund:Tong,yumruklarını göstermektedir.Cam kırıklı yumruklarıyla vuran Tong,Van damme'a ağır yaralar kazandırır.4. raund:Tong dirseği+dizini+kafasını işaret ederek hepsini kullancam demektedir.Tam başlayacakken bi ıslık sesi gelir.Van damme'ın arkadaşları kardeşini kurtarmıştır.Psikolojik baskıdan kurtulan van damme yanındaki kızdan sargılarını çıkarmasını ister.Sargılarını çıkardığı an Tong Po'nun ağzına sıçar onu kendi halkının önünde devirir.

  Sonuç:Tong po,at kuyruklu psikopat bir karakterdir.Kollarını havaya kaldırarak dövüşür.Sol göğsünde bir dövme vardır.Çok sert bir dövüşçüdür.
  Anlamadığım nokta:Tong,nasıl saldıracağına dair Van damme'a tüyo veriyo.Bunu neden yapıyo anlamamadım.Değişik.
  Bence Michel Qissi bu rolün hakkını çok süper vermiştir.http://www.bigtiger.co.uk/thumgals/tong_po.jpg
  1 ... ufuk92