bugün

https://www.youtube.com/watch?v=DAVgZ127gdg
En sevdiğim gruptur. Şarkılarını severek dinlerim.
Vakti zamanında zirve yapmış 90lı yıllar grup,1984 hazırlayanlar vardır.

(bkz: You re My Heart)
modern talk üçlüsünün konuşursa yerin yerinden oynayacağı durumdur. modern talk üçlüsü Doğan Canku, Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil tarafından 1969'un son aylarında kuruldu. ilk yıllarda menejerliğini Hıncal Uluç yaptı. Ali Kocatepe ile birlikte 1978 Seul Şarkı Yarışması'nda ve 1981 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ettiler. Eurovision'da seslendirdikleri parça Dönme Dolap idi. 1995 ile 1999 yılları arasında gruba Doğan Canku'nun yerine, Hasan Cihat Örter girdi ve birçok konser ve projede bulundu, daha sonra gruptan ayrıldı.
Bu adamlar moda olduğunda disco'da vişne votka içip salınanlar
Şu an ah hac kurası bu sene de çıkmadı diye eyorlanıyorlar caminin bahçesinde.
Kimlerin adamı olduklarını gizlememişlerdir

görsel
ruhen seksenlerde yaşayan bir insan olarak beni her dinleyişimde mest eden müzik grubudur. kendine has bir tarzı olanlara hitap eder, aleyna tilkiciler anlamaz.
80'li yılların en iyilerinden olan alman müzik grubu. Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kuruldu. hâlâ dinlediğim gruplardandır.
https://www.youtube.com/watch?v=GHePTj0aq6k

bak dostum bunu dinlemeni öneririm suna yıldızoglu müthiş yorumlamış.
(bkz: yo ma hart yo ma sole)
(bkz: Cherry cherry lady)
Şu an geronimo's cadillac şarkısını dinledigim grup.
tofaş şahinlerde bile ara ara rastlanılan grup.

şaka maka çalıyor adamlar.
Dieter Bohlen ve Thomas Anders tarafından kurulmuş bir Alman pop grubu.

Dieter Bohlen, seksenlere damga vuran pek çok hit parçanın muhakkak ucundan köşesinden bir yerinden tutmuş, deha bir isim. Thomas Anders’i ise kariyeri boyunca boynundan çıkarmadığı eşinin ismi olan NORA kolyesi ile gözümüzün önündedir.

modern talking in Aşağı yukarı her albümlerinde muhakkak bir hiti vardır. Elbetteki grubun en bilinen parçası “Cheri Cheri Lady“dir. Bu parça, en güzel şeylerin yayımlandığı 1985 yılında çıkan Let’s Talk About Love isimli ikinci albümden çıkan tek single’dır.

Modern Talking’in bir başka hiti de “Brother Louie”yi içeren Ready For Romance albümü de benim favorilerim arasındadır.
salonda bangir bangir modern talking dinliyorum. annem yanima geldi dedi yavrum ben bu sarkilari biliyorum, biz de dinlerdik, cok unluydu bu grup.bir yandan o da iptis iptis:D ben sok tabi.
böyle de köklü bir gruptur kendileri.
https://www.youtube.com/watch?v=Lp2qcCrdBLA

brothr louie.
Brother louie ile amatör müzik dinlemeye başladığım grup.
Gençliğimdir

ilk araba kullandığım. zamandır..
you're my heart you're my soul şarkısıyla akıllara kazınmıştır.
Böyle birbirine yakışan bir ikili bir daha göremem gibime geliyor. sempatik ve mütevazi sahne duruşları, mimiklerine kadar yansıyan duyguların şarkıyla bir bütün halinde işleyişi insanı hayran bırakıyor.

(bkz: you re my heart you re my soul)

(bkz: cheri cheri lady)
içi geçmiş yaşlıların dinlediği grup. 80's mi kaldı artık tanrı aşkına.
Bi zamanlar insanlar ne yarrak kürek şeyler dinlemişler inanılmaz.

Bu ikilinin ilk altı yedi albümünü alın arka arkaya dinleyin, ikinci albümden itibaren şarkıları birbirinden ayırt etmek imkansız. ilk albümde biraz varyasyonlar denemişler, iki single çok iyi, lucky guy diye bir parçaları var enfes, bir iki de çok güzel slow numaralar var, Sonrası sıradan.
Ama asıl düşüş ikinci albümle cheri cheri lady ile başlıyor. Bu single en çok satan MT single'ı ama albüm tam bir felaket. Bir şarkı başlıyor bir şarkı bitiyor ama birbirinin aynısı 60 dakikalık bir monoton ses dizisi. Üçüncü albüm biraz daha hareketli olsa da dört beş altı vs aralıksız şekilde devam edip gidiyor. Yaratıcılık sıfır, sözler sıfır, hayatımda bu kadar kötü ingilizceyi Fatih Terim'in ağzından bile duymadım. Bi de bestecisi kendini Beatles'a benzetip ondan esinlendim demiş, alay etmiş galiba.

Neyse ki 87'de dağılıyorlar. Sonra bir araya gelseler de zararlı etkileri sınırlı kalıyor. En iyi yönleri: Solistin olağanüstü sesi, belki de bir best of veya ilk albüm.
Yaşlanmış halleri için:

https://www.youtube.com/watch?v=VvzUUoxTlI0
86 da çıkan üçüncü albümleri ready for romance deki doctor for my heart ve 98 de çıkan geri dönüş albümleri olan back for good daki I will follow you gibi kıyıda köşede kalmış güzel şarkılara sahip olan aynı zamanda en sevdiğim şarkıları heaven will know olan seksenlerin ortalarının, sonlarının doksanların sonlarının ve ikibinlerin başlarının en kaliteli popüler müzik grubudur.
yaşı 45 ve üzeri kişiler bilir o zamanlar tarkan filan yoktu.
güncel Önemli Başlıklar