bugün

Bu kadar underrated bir spor daha yoktur, tam bir errrrrkek sporu olmasına rağmen ülkemizde ki aptal erkekler futbol, nba, f1 dışında bir şey izlemiyor. Bir erkek nasıl dövüş sporu izlemez lan? Şu spor gram hak ettiği ilgiyi görmüyor aptal saptal futbol maçlarının bile deli gibi konuşulduğu ülke de UFC dahil kimse konuşmuyor bu sporu.
metil meta akrilat.

solunması tehlikelidir. ayrıca çok kötü bir kokusu vardır.

epoxy bazlı yapıştırıcı ürünlerde kullanılır.
Uzun zaman eğitimini alıp 4 sene maçlara çıktım ve acı bir tecrübeyle söylüyorum çeçenlerle şaka olmazmış son turnuvaya çıktığımda Yahya Kemal şiirleri tadında dayak yedim adam beni nasıl dövdüyde o günden beri Çeçenler’e sempati beslemeye başladım.
Sağlam ve teknik boksörlerin katıldığı, çok Azının şampiyonluk aldığı evrensel dövüş sporu.

(Not: alpertunna önemli bir sure "düz boks" ile uğraşmıştır)
sağlam ve teknik bi boksör karşısında hiçbi şansı olmayan. yarak kürek mahalle kavgası. bi boktan anlamayan yurdum ergenleri, yuri boyka yı izleye izleye gaza gelmişlerdir. gerçek maçları izlediğinizde ise hiç filmdeki gibi olmadığını görürsünüz. son derece vasat ve açık vermeye müsait.
1.5 senemi çalan spor, başlayınca bir hevesle en iyisi olmaya çalışıyorsunuz yoğun antremanlar falan sonra ne oluyor ülkende dövüşemiyorsun düzgünce, ama tekniği her daim bileğini kuvvetlendirir yapınız yaptırnız.
Bir heves yapacak olanlar unutmayın ki zor spordur. Bir dönem türkiyede çok popüler olmuştu. 2010-2013 arası pekçok mma öğrenmek isteyen kisi vardı. Ama en büyük sıkıntı bunu öğretecek vasıflı hoca azlığı. Gerçekten mma sporcusu yetistirebilen bir iki fiyati baya tuzlu salon var. Ki onlarin da aslinda oyke ahim Şahım bir başarısı yok. Yurt dışında pek ciddiye alinmayacak salonu orada açsa sinek avlayacak adamlar burada manken oyuncu vs ye antrenman yaptırıyor. Aslında spor anlamında basarili değiller.

Bir de su kurnazlari var. Misal 2010da hemen mma Federasyonu açan eski Karateciler. Ya da benim hocam gibi başta wing tsun propagandası yapan, wtciler bu mmacileri pestil eder, wtye laf söyleyenlerin ayağını kaldıracaklar, ben onunla dövüşürüm ne var ki, minvalinde şeyler söylerken insanların ilgisinin arttığını görünce birden yurtdışında mma maçına çıkmış bir adam ayarlayıp egitim başlatarak birden eskiden kotuledigi mmai sözde herkesten iyi bildiğini iddia edenler de yok değil. Kac sene oldu kendisinin bir başarısı olmadığı gibi bir adam da yetistiremedi. Baktı olmuyor gene wing tsunu parlatmaya başladı son son.

Özetle türkiyede gelisebilecegini düşünmüyorum. Türkiyede buz Hokeyi, amerikan futbolu, motorsporları gibi belli bir kesime hitap eden genel ilginin düşük olduğu spor dallarına çok benzer bir yere konumlanmış vaziyette şu an. Olduğu olacağı da bu kadar malesef ...
Dünyada son dönemde en populer organizasyondur. Ağır siklet boksunun tyson'dan sonra populerliğini kaybetmesiyle daha da öne çıkıyor. Boks muay thai kick boks güreş judo jiu jitsu stillerinin karmasıdır. En iyi temsilcileri Brezilyalılar ve Amerikalı sporculardır.
sokak dövüşüne yakın olan bir "spor".
karma dövüş sanatları kulübüdür.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.