1. 1.
  toplumsal normlara göre daha ufak tefek olup yaşını göstermeyen insanın durumudur, her zaman her yerde kimlik taşınması tavsiye edilir.
  4 -2 ... hasstr
 2. 2.
  dolapların üst katlarını kullanamamak, bütün gün zıplamak zorunda olmak, sandalye tepesinden inememektir. güzel olan tek tarafı, on yaş küçüklerinden ayırt edilememektir.
  4 ... tepesersemi
 3. 3.
  yaşını inkar etmede kişiye artı puan kazandıracak durumdur.
  5 ... emsalsiz
 4. 4.
  minyon tipli bayanın uzun boylu erkekle çok tuhaf görüneceği durumdur.
  2 ... andalucianprincesa
 5. 5.
  çok yararlı bir durumdur.
  3 ... chemicalali
 6. 6.
  (bkz: portatif)
  2 ... psodomaki
 7. 7.
  harika bir olaydır. herşeyin küçüğü makbüldür zaten. bu sözü doğrular. giyilen herşey yakışır. taş gibi olunmaz belki ama sevimlilik arz eder. yaşlanmayı geciktirir.
  6 ... cute
 8. 8.
  beklenilenden daha büyük yeteneklere sahip olma durumudur, zira ufak tefek birinin çok çeşitli iş kollarında başarılı olduğu durumlar fazlasıyla mevcuttur. diğer taraftan bir de çok sevimli olur bu minyon tipli insanlar, hani "insanın yüreğinde ne kadar yer kaplar ki" dersiniz ilk bakışta ama bazen o yüreği doldururlar...
  3 ... kolibandı
 9. 9.
  gençlikte çocuk gibi görünmeye sebebiyet verirken, orta yaş ve sonrasında ortalama 10 yaş genç görünmeyi sağlar. bu tipler gençken sıkıntıyı çeker ama yaşlılıkta sefasını sürerler. dolayısıyla minyon tipli gençler morallerini bozmasınlar 30'dan sonra daha genç göstererek yaşıtlarını çatır çatır çatlatacaklardır.
  6 ... lilja
 10. 10.
  gayet güzel bir şeydir. her yerde ay bizim ufaklık aman da ne şeker şeysin sen diye sevilir ve üst raflardaki eşyaları sandalye koyup alma gibi bi lüksünüz varken başkaları yardımınıza koşar, boşuna sandalyeyi filan taşımazsınız.. ayrıca yukardan bakınca güzel göründüğünü düşünen hatunlar için minyon tipli olmak iyidir.
  2 -1 ... felix felicis