bugün

aslen bir akasya türüdür, sarı renkte çiçek açar.
günümüzde kolonyasını da çıkarmışlar.
Mezarıma güller dikin, bir de mimoza.
Kokusu umut olsun, bahara yaza.
hassas yaprakları ile baharı müjdeleyen bitki.

baklagil ailesine ait kalender kuzenleri fasulye ve nohut gibi gibi değildir, havalıdır, şair mezesidir.
Elimde bir adet kolonyası bulunan. Üstelik alınganlığın ve duygusallığın sembolüymüş.
insan zıt tepki olussun diye başka bir koku hediye eder değil mi.
O değil de her koku gibi anıları çağrıştırma gücü olan bir şey işte...
gümüşlük sahilinde bulunan hoş, kaliteli restoran. kocadağ'ın karşısına düşer.
Alınganlığın ve duygusallığın ifadesidir.
atarlı giderli delikanlıların saat aşırı uğradığı, kızların erkeklere çıkma teklif etmediği *, kahvesi güzel kafeteryadır.

edit: gel gör sonra düşün.
caddeüstü üni işletmecilerinin satın almasıyla revizyona uğramış, çimlerine minder atılmış gayet de güzel olmuş kantin.
bahar aylarında çok güzeldi lakin sıcaklarla dışarıda oturmak güç oluyordu şimdi nasıl bilemem, yaz okulundakilere allah sabır versin.**
tüm fakültelerin kantininden farklı olarak kızların erkekleri gözle taciz ettiği ve çıkma talebinde bulunduğu uludağ üniversitesindeki eğitimin kantinden çok kafe tarzı mekandır.
önünden her gün motor düşmanı şöförlerin geçtiği uludağ eğitim kantini.
çok beğenilen (!) binamızdan çıkıp oturmaya fırsat bulamadığım, sadece su almadan su almaya uğradığım ilginç kahve / kafe karışımı yer.
dış masalarında arıların şov yaptığı, neskafesi güzel mekan.
uludağ üniversitesi eğitim fakültesi b blok karşısında yer alan iki katlı kafe. genelde hızlı bir servisi vardır. green cafe' ye göre daha sıcak bir havası bulunmaktadır.tek eksisi ise şemsiyelerin işletmecinin kafasına göre yerine koyulup yerinden çıkarılmasıdır. gerek güneş gerek yağmur ile her an karşılaşma olasılığı, eğer dışarıdaki masalarda oturuyorsanız, yüksektir.
içi ders aralarında oturup iki beşlik bozmak için toplaşan eğitim fakültesi öğrencileriyle dolup taşan,kıraathane görümünden nezih bir cafe görünümünegeçen,teknik bilimlerden kız kesmeye gelen abazan tiplerin rahatlıkla farkedilebildiği,alt katında genellikle normal tiplilerin üst katta ise tikicanların yoğun olduğu son üç senemin okulda geçen zamanımın çoğunu geçirdiğim uludağ üniversitesi eğitim fakültesi a ve b blokları arasında yer alan öğrenci barınağı.
Tek derdi gündüzcüleri doyurmak olan yer.
gün itibariyle saat 13:30 sıralarında uludağ üniversitesi bünyesinde barınan ne kadar ülkü ocağı ve mensubu varsa istilasına uğramış, eğitim fakültelilerin caaanım ders öncesi, arası ve sonrası sığınağı.
mimoza geçen seneye göre çook değişti , artık çok güzel.
volkan konak- mimoza çiçeği şarkısını çağrıştıran kelime.
ilkbaharda açan altında oturanların saçına açıksarı zerrecikler saçan çok güzel çiçekli, güzel kokulu bir ağaç aynı zamanda.
teknik yüksekokuldan gelen abaza yağız delikanlıların eğitimin saf temiz kızlarını yercesine kestiği ayrıca utanmadan gidip kızla konuşmaya kalktığı nadirende başarılı olanların olduğu güzel şirin gidilesi kafedir.
a ve b blokları arası diye başlamak istemiyorum orada son 3 ayda en çok zaman geçiren birisiyim eski abaza çöplüğü olduğu sigara dumanından gözün gözü görmemiş olduğu eski entrylerde var. şu anki mimozadan bildiriyorum temiz yemekler harikulade tüm çalışanları iyi heleki üst kattaki Mikail abi melek gibi yahu. hatta ve hatta dün ezel akay ı bile orada gördüm. güzel iyi hoş beni oralarda biryerlerde görmüşsünüzdür kesin.. öle birşey işte.
uludağ ünversitesi eğitim fakültesi a ve b blokları arasında bulunan bir kafe. fabrika bacası gibi tütmektedir. bir kapıdan girip karşı kapıdan çıkmanız dahi tüm gün boyunca kokmanıza neden olur. girişteki adam 60 kuruşla 50 kuruşu toplayamaz, üst kattaki kasadaki kadın her daim ne işim var benim burda, şu an ağzı kokan öğrenciye 5lira 30 kuruş demek yerine miami sahillerinde fink atmalıydım düşüncesini gözleriyle anlatır size.

fakat tüm zavallı eğitim fakültesi gibi gidecek yakın bir kafeniz yoktur ve orada takılmak zorundasınızdır.
(bkz: mimoza çiçeğim)
volkan konak ın son albüm ismi.

böyle kepaze hayatı sürüklemekten yoruldum
19 şubat 2009 tarihinde çıkan volkan konak albümü. şu şarkılardan oluşmaktadır;

1-göklerde kartal gibiyim
2-yalancı dünya
3-yarim yarim
4-kıranda aşan aydır
5-aynalar
6-keklik gibi
7-mimoza çiceği
8-sular akar doldurur