bugün

entry'ler (61)

dinlerle dalga geçmek

gayet dikkat çekmeye yarar özellikle seçilen din islam ise dışlanmalara bile sebep olabilecek eylemdir.

collezione den alışveriş yapan insan

türkiye genelinde 90 mağaza, 125 bayi yurtdışında ise 18 ülkede 32 satış noktası bulunan bir giyim firmasını bu kadar küçük düşüren bir yazar kim bilir sözlük hakkında neler düşünüyordur Sayın yazar size 595 online da az gelir size daha büyük sözlükler yakışır. collezione den alışveriş yapan insanda gayet normal insandır en az maviden kot alan kadar
(bkz: abartmayalım)
(bkz: dedende calvin klein giyerdi zaten)

küfür eden kadın

eğer bir kişi anlatmak istediği şeye kelime dağarcığı yetmiyorsa küfüre başvurur. bu kadında da erkekde de aynıdır. Dobralıkla pek alakası yoktur. (bkz: küfür ediyorum dobrayım)

kış bitiyor hala karı görmedik

çok doğru bir tespit Bursa'yı geçtim Erzurum'un hali kötü ya kış olimpiyatları var ama kar çok pinti bu sene yapay kar makinesi bile hazırlanmış durumda.

ersoy ulubey

şu sıralar kendisine lanet okunan adam. yok böyle bir karakter ya 107. bölüm fragmanında söyledikleriyle dahada bir şaşırtan şahsiyet.
polat'a karımı, oğlumu kaçırmışsın tören mören istemem bir yere gömün. (bkz: adamın bir tarzı var canım)

3g nin zararları

çoğu arkadaşınızda olmadığı için hatta siz hariç kimsede olmayabilir. Bu yüzden 3g var ama kullanamıyorum diyerek ruhsal zararda verebilir. bir ortamda 3g ile konuşanları gördüğünüzde (bkz: eziklik) (bkz: para var ama icraat yok) gibi düşüncelere mağruz kalınabilir. (bkz: çok abartma)

zaman

ilerleyip duran bişe kimse durduramaz eğer durmasını istiyorsanız en kötü ihtimal (bkz: ölüm) zaten başkada seçeneğiniz yok.
belki o zaman bile durmaz. ????

sigara kullanmayan birine sigara uzatmak

uzatılan kişinin kullanmıyorum demesiyle sonuçlanan bir eylemdir.
kendini zehirliyorsun bide benim zehirlenmemi mi istiyorsun? gibisinden psikopat tarzda da cevaplanabilir bir eylemdir.

sigara içmek haram mı

Bedenlerimiz bize ait değildir. Bize emanettir ve onları en iyi şekilde korumamız gerekir. Sigara haram değildir ama vücuda zarar verir bu yüzden mekruhtur. Yine herşey bizim için yani.

kıza döner ayran ısmarlamak

gayette güzel olur. zaten her iki tarafta öğrenci ise kesinlikle sorun yapılmaması gereken bir durumdur. üstüne bide (bkz: kıza halka tatlısı ısmarlamak) süper olur.

bir türlü ders çalışmaya başlayamamak

şuan yaşadığım durumdur. 10 ocak itibari finaller başlayacak ama ben daha kitabın kapağını bile açmadım.
(bkz: bir türlü gelmeyen ilham)

uçak arkası yazıları

aşkımızı karakutuya anlattım.
yaklaşma toz olursun atmosferde toz olursun.

acaba neden eksilendim? böyle bir başlığın altına ne yazmam bekleniyordu? (bkz: şaşıdım)

sözlük yazarları maymun olsa açılacak başlıklar

(bkz: sözlük yazarlarının insanlara benzeyen özellikleri)

görgüsüz çarşı

çarşıda istemezdi havalimanı böyle olsun napsınlar.
(bkz: çarşı rötara karşı)

ıssız adaya düşülmesi halinde seçilecek tek şarkı

ada sahillerinde bekliyorum - tavsiyem (bkz: candan erçetin)den dinlemek.

semih erden

shaq in şov yaptığı videoda yer alan nba in kaliteli türk oyuncularındandır. aynı zamanda çokta şanslıdır. (bkz: shaquille o neal ın takım arkadaşı olmak)
http://www.ntvspor.net/ha...shaq-selamun-aleykum-baba

sözlük yazarlarının yaşları

20'ye 13 gün kala

kyk

geçen sene 230 tl kredi veren bu senede başbakanın bugünkü açıklamasıyla %20 zamla kredi ödemeleri yapcak olan kurum. (bkz: akmasada damlıyor)

son yıllarda içi boşaltılan kelimeler

hey özgürlük !

bursa ya nostaljik tramvay yapılması

sonunda cumhuriyet caddesindeki dükkan sahiplerine oh dedirten bir projedir. Çok mantıklı olmuştur. Trafik konusunda bir sorun yaşatabilir çünkü otobüslerin çoğu o caddeden geçmektedir. ama yinede hoş bir görüntü katacaktır Bursa'ya. Tam olarak olmasada istiklali andıracak gibi sanki.