bugün

uludag universitesinde eğitim fakültesinin yanında bulunan cafe
2 katlı olup üst katı tikilerle dolu olmakla beraber alt katıda duman altı oluşu ve masaların kıraathane masası olmasıyla kahveyi andırmaktadır.çare yoktur.gidilir.oturulur.
amber ağacının diğer adıdır.
Yaprakleri akasya yapragina benzeyen güzel bir sus bitkisi.
diğer adı küstümotu olan sarı çiçekli bitki. gece çiçeklerini kapayıp gündüzleri açma gibi birde özelliği vardır. büyükada da bolca bulunur. yanlış hatırlamıyorsam ırganım hareketini yapabilir kendisi..
uludag universitesinde eğitim fakültesinin A ve B blokları arasında bulunan 2 katlı cafe.acayip aptal bir müzik kutusu vardır.her 10 dk da bir candan erçetin'den darıldın mı cicim bana rumca versiyonunu ve niran ünsalın böğürdüğü bi şarkıyı çalar.
içinden geçmeniz bile bir gün boyunca nikotin kokmanıza yeter.Ayrıca ne zaman gitsem hep orda olan bi grup genç vardır.büyük ihtimal hemen arkadaki meslek yüksekokulunda okumakta olan bu gençler sabahın köründe oraya gelip mimoza kapanana kadar orda
otururlar.
mimozadaki erkekler tuvaletindeki kalorifer borularından birinde 2 tane pasta börek koymak için kullanılan maşalardan asılıdır hep.çok hijyenik bi yerdir.
ama asosa göre yemekler biraz daha iyidir.
yöresel yemek etiketi altında piliç kroket bulunabilir,doğaldır,zira orası mimozadır.
Bu insanlar hassasiyetleri ile diğerlerinden seçilirler. Mimoza insanı yaptığı iş değerini bulamazsa gerçekten acı çeker. Bu insan ona verilen işi neyin pahasına olursa olsun yerine getirir. Bu yolda gerekirse kendi sağlığını feda eder. Ama sonuç olarak da bir değerlendirme, bir aferin duyma ihtiyacı hisseder.
yemekleri güzeldir,fakat sadece yemek yemek için çekilcek eziyet değildir mimozaya gitmek.
misler gibi kokarak girdiğiniz mimozadan çıktıktan sonra bütün gün sigara kokarsınız zira içerde fabrika bacası gibi dumanı hiç bitmeyen tipler mevcuttur.ikinci katın kasasındaki kız da tam bir sinir harbidir,para üstünü bir türlü hesaplayamaz o hesaplayana kadar yemek soğur böylece oraya gitme amacınızda sabote edilmiş olur.dilinize takılmış olan berbat şarkılar da cabasıdır..
Aslında eğitim fakültesinin cafesi olarak bilinir ancak eğitim fakültesi mensuplarından çok , mühendislik fakültesinden gelenlerle ve teknik eğitimden gelenlerle doludur. Bu fakültelerden cafemize gelenlerin içinde abaza olarak adlandırılanlar hiç de az değildir.
uzun yolcuklar esnasında bianda karşınıza çıkıveren,tıpkı erguvan gibi yüreginizi "bahar gelmiş" nidalarıyla şen şen eden çiçek, agaç...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.