bugün

misyonundan sapmış, başındakiler sonucu siyasi olarak hata üstüne hata yapan partidir.
etnik olarak türk kökenli olmayanları dışlayan partidir. sırf bu tür kaynaklardan oy alarak beslenmeyi tercih eder hale gelmiştir. oysa ki boz kürtler procesi de vardır. ayrıca türkiye topraklarında yaşayan hiçbir insanın bir diğerinden ne daha fazla, ne de daha az türk olduğunu unutan enteresan fanatiklere sahip olan oluşumdur.
ayrıca etnik olarak türk olup, din olarak farklı bir dine mensup türkleri de dışlamıştır bu parti. müslüman değilsen ayvayı yemişsindir. çünkü senden adam olmazdır. örneğin alevi türkleri kabul etmez bünyesine. ya da hristiyan olan karay ve gagavuz türklerini...
*medet medet yıkıldı bu cihan'ın bir yanı**

insanların tartışırken birbirlerini karşıt uçlara ittikleri doğrudur. ben kendini kemalist olarak adlandıran biri olarak mhp tabanının veya tavanının bugünkü tüm partilileri için a. türkeş için kullandığım kelimeleri kullanmam. bu noktada indirgemeci bir tavrım yok zira.

herkes atatürkçüdür hatta tüm partiler, ama türkiyede zaten kemalist bir parti yok.(bu noktada yazar chp'nin .mına koyuyor)

kemalistlik de özünde günümüz siyasal eğilimlerine bir eleştiri niteliği taşımaz tam tersine günümüz siyaseti kemalizm'e bir eleştiri niteliğindedir.

velhasıl bir dinsiz olarak, türklüğü yalnız kan'ımda değil beynimde de bulmuş biri olarak ve bir ülkeden* yalnızca "türk olmak" suçuyla kovulmuş biri olarak söylüyorum ki; türkeş'ten de mhp'den de ne köy olur ne kasaba.
ahhahha diyerekten gülüp, güzide entry'me başlıyorum:

mhp'nin türban ya da başörtüsü politikası konusunda konuşan bir dinsiz olarak, en azından kendi konuşmalarımda referans olarak gösterdiğim şeyler, atatürk'E ait olmayıp da atatürk tarafından söylendiği addedilen şeyler değildir, "nerede yazıyor lan bunlar?" diyen olursa, bir özel mesaj kadar yakınınızdayım.

mhp'nin oy için sikindirik kıçyalayıcı politikalarını eleştirmek için chp sempatizanı olmaya da gerek yoktur, ayık kafa yeterlidir.

laik olduğunu iddia eden zümrenin eleştiri yaparkenki tek menfaati, eğer bir sonuç alabilirler ise saçlarının havasız kalmayacak olmasıdır. menfaat konusunu daha fazla kurcalamamak, bana girmeyecektir emin olun.

belki inanamayacaksınız ama, hakkında eleştiri yapmak için türk olmanın da gerekmediği partidir bu mhp. bu demek değil ki türk değilim, bilakis burada doğdum, türk gibi hissediyorum ve kendime türk diyorum. benden daha fazla türk olabilen var ise beri gelsin, en fazla benimle aynı derecede türk olabilirsiniz. o arkadaşa kımız ısmarlayacam hatta.

zaten atatürk için "büyük ve yüce bir önder" diyen kimseler, "ne mutlu türk'üm diyene" sözünü de biliyorlardır eminim, değil mi?

türkçeyi belki de en iyi konuşması/yazması gereken arkadaşlar için bilgi notu 1: "ya da" ayrı yazılıyor kuzum.
türkçeyi belki de en iyi konuşması/yazması gereken arkadaşlar için bilgi notu 2: bir de "dahi anlamındaki de ayrı yazılır" şeklinde bir kural var. buna göre biz türkler "onada" değil "ona da" şeklinde yazıtlar yaratırız. dinsiz olduğum için yaratmak olayını yazarken hiç çekinmedim. oh mis.
arzuhan yalçındağ'ın mhp hakkındaki türban konulu bir cümlesi:
geçmişteki çizgisi ile demokrasi ve eşitlik adına savundukları türban meselesi komik durmaktadır...

(bkz: eşitlik ve mhp)
(bkz: demokrasi ve mhp)
türbanın kamu alanına girişine karşı çıkanları "dinsiz" atfedebilecek kadar kendisini din uleması zanneden hayasızların -destekleyenlerin hepsi böyle demiyorum, bu model de var diyorum- da desteklediği parti.

türbanın çıkaracağı kaos ortamını ülke menfaati görenler de ilginçtir.

(bkz: izleyelim görelim)
(bkz: ülkmeyici)
milletvekilleri için türban konusunda önce konuşma yasağı getiren, sonra nasıl konuşacaklarına dair genelge gönderen, konuşma şekline uymayanları disipline gönderecek olan partidir. tek ülküsü ise oy toplamaktır.

(bkz: Maliyetini ödemeye hazırız hasatını da yapacağız)
faşizan bir milliyetçilik kavramı oluşturmuş parti.
parti binası içindeki protestaları bile hazmedemeyecek kadar hazımsız parti. sen bu ülkenin en hassas olduğu laiklikle oyna, eleştirilmeyi kaldırama.

(bkz: bir partinin bitişi)
parti binalarına koyulan siyah çelengi hazımsız şekilde parçalayan, çelenk koyan gruba sözlü ve fiziki müdahalede bulunan kişilerin de içinde olduğu siyasal parti.

sen türbana özgürlük naraları atarak, "kimse bizim demokratlığımızı sorgulayamaz" nidaları eşliğinde konuş, sonra parti binana koyulan siyah çelengi hazmedeme.

türbana özgürlük, ama ben protesto edilmem şeklindeki özgürlük ve demokrasi anlayışlarından ötürü tebrik ediyoruz kardeşlerimizi.

bir de bozkurt işareti yapıp, "ya allah bismillah allahü ekber" sloganları yok mu bu aymazlıkları yaparken, gerçekten düşündürücü.
takım elbise giyince adam olunduğunu düşünen abilerin partisi.
devlet bahçeli yüzünden asker ile bile karşı karşıya gelen oluşumdur.
emekli subayları, askerleri kovalayan insanlar nasıl yarın bir şehidin arkasından ağlayacaklar, yürüyecekler.
(#2955834)

(#2955872)
-parti binanızın önüne siyah çelenk koymak istiyoruz.
+gardaşım bize goyamazsınız. goydurtmayız.
-bu da bizim tepki şeklimiz, bi durun bıyığını yidiğimin dolunay düşmanları.
+tekbiirrrrr; allaaahuekber. hücuuummm: allah allah allah allah allah allah...
-kaçın lan, şalteri kapattı gene zöpcükler.
ulu sözlükte engellenen başlıkların arasına katılmıştır.
yıllarca kan kırmızısından oy toplayan ancak kafi gelmeyince din yeşiline şimdi sarılan oda olmayınca bir müddet sonra anti-amerikancıyız deyip kızıla bürünecek olan parti.
arabın örtüsü için türk subaylarına saldıracak gafillerin içerisinde olduğu partidir. bu ülkede dtp'nin bile yapmaya cesaret edemeyeceği terbiyesizlikleri yapmaya başlamış ve özellikle türk silahlı kuvvetleri'ne karşı olan tutumları itibariyle ateşle oynamaya başlamışlardır. unutulmamalıdır ki tarihi 2000 yıla dayanan türk silahlı kuvvetleri bu ülkenin gerçek kurucusu ve cumhuriyetin yılmaz savunucusudur. cumhuriyete karşı tarihsel bir düşmanlığı olanların sonlarını tahmin etmek ise hiç zor değil.

(bkz: şeyh said)
(bkz: derviş mehmet)
türban konusunda neyi düşünerek iktidar ortaklığına soyundukları belli olmayan partidir. eğer ki gelecek seçimlerde "ulan bizde bu işten ekmek yeriz" düşüncesine girdilerse ellerinde patladıklarının resmidir. mhp'ye oy veren bir çok arkadaşım pişmanlık içinde daha fenası bir kaç ülkü ocak çıkışlı ve şu anda mhp'nin gençlik kollarında yer alan arkadaşlarımda mhp'den ayrılıp büyük birlik partisi'ne kaydolmuşlardır.

yıllar yılı milliyetçiliğin yanına oy toplamak için dinide alet eden ama abartmayan, ölçülü bir rota izleyen rahmetli alparslan türkeş'inde herhalde şu anda kemikleri sızlamaktadır.
oy uğruna sosyalistim diye bile geçinebilecek parti.
gelecek seçimler için şimdiden oy toplama yarışına girmiş, bu uğurda çok şeyden taviz vermiş ve vermeye devam eden, verilen oyların yarısını bile alamayıp köşede oturacak olan parti.
lanet olsun ki biz bu durumda böyle partilerden medet umduk, karşısında durcak hakikatli bir muhalefet olmasına bile razıydık ancak havamızı aldık, üstüne verilen oylarımızı çöpe attık...
eski düşüncelerini temsil etmeyi sürdürmediklerini en basitinden türk kıyafeti olmayan türbanı destekleyerek kanıtlamış siyasi parti. ne milliyetçiliğiymiş geleceğe yatırım yapmakla mesguller. eğer kitlelerindeki gerçek milliyetçiler bunu anlamayıp hala destek vermeyi sürdürürlersede suç kendilerinin değil fanatik seçmenlerinin olacaktır.
şunu da bir kez daha söylemek istiyorum:
takım tutar gibi siyasi parti tutulmaz. bunun demokrasiyle hiçbir bağlantısı yok anlayın artık lütfen.
cumuhurbaskanligi secimi ve universitelerde turban serbestligi konularinda yaptiklari ve yapmadiklariyla turkiye cumhuriyeti'ne tarihin asla affetmeyecegi darbeler vurmus siyasi partidir.ayrica gorunen odur ki milliyetcilikten anladiklari turk milliyetciligi degil arap miliyetciligidir.
vakıflar kanunu görüşmelerinin gizli oturumla yapılmasına dair önerge veren ve bu önergesi akp tarafından kabul edilen parti; kuzey ırak konusunda hükümete yetki verirken açık oturum vakıflar kanununa kapalı oturum, bravo doğrusu.

hoş; böyle bir kanunun tartışılması bile yeterince ilginç zaten.
güncel Önemli Başlıklar