1. .
  toplumun önde gelen bu iki değer yargısının sömrülmesi üzerine kurulu siyasetimizde; insanları belli bir noktaya çekebilmek amacıyla sıkça kullanılan değerler. yurtsever, ülkenisini seven insanlar ve dinlere, inançlara saygılı, laikliği önemseyen, özgür düşüncenin yanında, demokrasi sevdalısı; üreten, yeni şeyler ortaya koyan bireyler, liderler olsanız kafi dedirtir insana.
  2 -1 ... leggare
 2. .
  sömürülen bir değer olduğu kanısı yanlış, laik denilen partiler zırt bırt baş örtü diyorlar laik denilen insanlar şeriat diyor, hatta ülkeyi değişik mecralara itiyorlar...

  dün gece rüyasında bir arkadaş, yaşadığı ülkenin, karınca ile cırcır böceğinin yaşadığı ülkeye dönüştüğünü görmüş, rüya uzun tabi, yazın harıl harıl çalışan karınca, cırcır böceği ile de araları açıkmış, kış gelmiş kapıya, cırcır böceği başlamış zırlamaya, neden karınca sicacık yerinde bolluk içinde yaşıyor ben yaşamıyorum, hemen sivil toplum örgütleri toplanmışlar, demişlerki karıncalar cumhuriyetimize sahip çıkmıyor, refah ve bolluk içinde yaşarlarken cırcır böcekleri aç ve işsiz ler, derken araya medya giriyor, köşe yazılarında eşitlikten yana makaleler, büyük mitingler felan derken, bombalar patlamaya başlıyor, silahlı kuvvetler silahsız kuvvetlere destek vermek amacı ile yönetime eşitlik için baskı kuruyor, hükümet bu baskılara dayanamayıp erken seçim kararı almak istiyor, asker bastırıyor, muhalefet partisi araya giriyor, o girdği aradan yeşil bir ışık çıkıyor, çıkan ışığının hızı çok yavaş olmasına rağmen içindeki renklerin kalabalıklığı miller lerin jan darkların ilkeleri ve inandıkları şeylerle birbirine karışıyor bu karışıklığın arasında mayosu ile kız arkadaşı çıkıyor, bundan sonrasını anlatmıyor, her neyse..

  rüya bunlar inanmamak lazım.
  1 -1 ... cehennem tanrisi
 3. .
  vs ne lan?
  ya da buradaki işi ne?
  1 ... stalker
 4. .
  ustalıkla biçimlendirildiğinde, toplumları barışa, şuursuzca uygulandığında felakete götüren faktörlerdir.
  ... annabell lee
 5. .
  ayrıştırıcılıkla birleştiriciliğin karşılaştırmasıdır. hakikaten de günüzümüzde bu iki kavram çarpışmakatadır. milliyetçi olduğunu iddia eden bir dindarın dinin özünü kavrayamadığı söylenebilir.
  ... kutt
 6. .
  ülkemizde çarptırılmaya uğramış yüzbinlerce kelimeden sadece iki tanesi.
  ... bylait