her türlü şans oyununda dahi hile yapılmış bu memlekette.

yani kör talihin amına koyulmuş, talih kuşunun arka bacağı sikilmiş lan bu memlekette.

deli gibi çalışıp ev geçindiren adamların, hadi büyük ikramiyeyi geçtim de, sincanda 2+1 ev alma ihtimalleri bile ellerinden alınmış.

fakir ekmeğine kan doğranmış abi bu memlekette. hakimler savcılar bizden olsunu artık geçtim de ulan "şans"ı tekeline almak nedir aga?

bi çeyrek aldım, adettendir. amorti bile isabet etmeyen biletler alıyorum, sonucu belli davalara girip çıkıyorum. böyle de sado mado bi adamım amk.
görsel
Buraya numaramı yazıyorum, büyük ikramiye çıkarsa yeşillendirin. ilk yeşilleyene bin lira göndereceğim çıkarsa.

Vira bismillah " 5-0-8-0-3-7-3 "
1000 adet çeyrek bilet incelenmeyi bekliyor.
Aşırı derecede bana çıkacağına inanıyordum.
ne milli piyangoymuş arkadaş yeni yılın ilk haberleri sadece ondan ibaret. https://news.google.com/n...RAhVHC8AKHTvnAe4QqgIIIzAA
görsel

Tebrikleri alayım.
galiba kurum olarak araplara satılıyormuş. besim tibuk alacak diye üç kez ihale kırdılar.
19 temmuz 2017 çekilişinde galiba büyük ikramiye bana çıkacak öyle bir his var içimde. hadi hayırlısı yarın akşam ibiza'da night party'de olabilirim.
amorti çıktı. hayaller başka bahara kaldı.
bu sene yılbaşında 60 tl lik bilet almıştım 100 tl çıkmıştı. o parayı da iddaa oyununa yatırıp kaybetmiştim.
yüce mevlâna'nın izniyle bu gün büyük ikramiyeyi kazanmayı planlıyorum. sağlıcakla kalın.
görsel
Hayatımın hiçbir evresinde yüzüme gülmeyen şans oyunlarının patronu.
oyunlarının yüzde 65'i ankara'ya çıkıyor. sadece ankara'da çekiliş yapsan ancak bunu elde edersin.
Eskiden bile hile hurda karışıyor ihtimali olsa da, en azından tv de milyonlar önünde çekiliş yapıyorlardı, bir yere kadar razıydık. Şimdi tamamen dijital olmuş çekilişler. Canlı yayın da yok. Bu kadar hile hurdanın döndüğü, yozlaşmanın tüm damarlarına işlediği bir ülkede milyonların döndüğü bir şans oyununun sonuçlarına güvenip para vermek bilet almak olsa olsa ahmaklık olur. Veya alışkanlık.
Vay haram ha diyip piyango idaresini de yunan şirketlerine satmanın yolunu yapıyorlar. içki haram. O neden satılıyor? Hem de katmerli vergiyle.
yılbaşı olduğunda sitesi çöken milli şans oyunları teşkilatımız.
iki adet aldığım büyük ikramiye şeysi.

O değilde nereye koyduğumu bulamıyorum.
Atilla karta gelen mektup şaibeli olma konusunda gerçekleri ortaya döküyor.
kişi bazında büyük ikramiye çıkma şansı diğer tüm şans oyunlarından çok daha az olan şeydir. yılbaşı çekilişinde illa birilerine çıkacak tabi. muhtemelen gene çeyrek bilete denk gelecek ve 4 kişiyi milyoner yapacak. ülkedeki 80 milyon insanın belki 40-45 milyonu yılbaşına kadar bana çıkacak ve hayatım kurtulacak temennisinde. bu da bir nevi amorti gibi bir şey oluyor. yaklaşık 1 aylık zengin olma hayali..
devlet tarafından oynatılan ve kupon alınarak oynatılan şans oyunudur. kupon alınarak oynanmaktadır. çeyrek , yarım ve tam biletleri vardır.
kazanılması filmlere konu olmuş ayrıca ibretlik hikayelerinde çıktığı kumar.
Kesinlikle hiçbir zaman almadığım bilet üretip halka satan kurum.
(bkz: istanbuldan 5 daire parasına büyük ikramiye demek/#38568726)
Ne zaman ismi zikredilse aynı itici hatunun sesi duyulur kulaklarımda:
"Miğlliğ pyangooo!"