bugün

-şu mili bi tutsana
+tabi abi.
-bak ne güzel "mil"li oldun.
+??!!
milli olmuş fakat adam olamamış futbolcular da vardır. (bkz: fenerbahçe galatasaray katliamı)
ilk sürüş deneyimi.
eger lisedeysen karizmanın tavana vurmasına sebep olan durum.
http://www.lazland.com/ko...s/24/20090318_5307563.jpg
spor alanında onur duyulacak bir mertebe olmakla birlikte, ne yazık ki sokak jargonunda belden aşağı muhabbetlere kurban gitmiş bir durumdur.
saba tümer'in, saba tümer'le bu gece adlı programın da konuğu olan rıdvan dilmen'le aralarında konu da anlaşamamaya neden olan meseledir.

....
saba: -peki ne zaman, ilk milli oldun? (rıdvan)
rıdvan: -futbolda mı?
rıdvan: -kem...küm/*^^!'..
tabi bu cevaptan sonra saba kopar ve kahkahayı patlatır. rıdvan kızararak olayı geçiştirmeye yönelik cevap değişikliğine gitse de payda etmez. çünkü o cevap *'un hafızasına çivi ile kazılmıştır artık. sözlüğe yazacaktır artık, kaçarı kalmamıştır.
ilk ilişkiyi bir fahişe ile yaşamak, milli olmaktır. fakat sizi sevdiği için tüm kalbini ve bedenini size sunan bir bayanla birlikte olmak, ilk cinsel ilişkiyi yaşamaktır.
(bkz: milli sözlük yazarlarını milli yapıyormuş)
Argoda ilk cinsel deneyimi yaşamaktır. Acayip bişeydir ilk cinsel deneyim. genelde deliği tutturamazsınız eğer çok kasarsanız boşalamazsınız ve kadını deli edersiniz. Zordur yani ama abaza gençlere tavsiye etmek lazım. Karıya gitmenin öyle matah bişey olmadığını denemeden bilemezler. Zaten ilk seks deneyimini yaşayan kişi için iki durum vardır ya hemen boşalır ya da boşalamaz. ikisi de kötüdür ama ilk deneyim olduğu için normaldir.
milli olmak denilince herkesin aklına ilk şey bakirliğin bozulması gelir ancak milli olmak demek çoğu şeyi kapsar.
her şeyin ilki...
çok anlama gelmektedir.

bir keresinde saba tümer rıdvan dilmen'e kaç kere milli oldunuz diye sormuştu ve rıdvan dilmen de 'futbolda mı?' diyerek herkesi kahkaya boğmuştu. saba tümer'i biliyorsunuz zaten, anırmaya başladı falan.

demem o ki, tehlikeli sözdür.
garanti bok gibi geçer. hiç bi zevk almazsınız.

(bkz: tecrübeyle sabit)
genelde er kişinin ilk cinsel deneyimini yaşamasıdır.
ilk deneyimi yabancı hatun kişisiyle olunca dahada o sıfatı hakedileceğine inanılan durum. Kim benmi? Bilmem .
dün sabah 23 yaşında bir arkadaşımın "ben daha önce hiç yapmadım" demesiyle başladı her şey. yakın çevremdeki amele dostlarıma ulaştım, adresi ve gerekli bilgileri aldım. kapıya kadar götürdüm ve bekledim. yeğeni için çabalayan bir dayı misali arkadaşım için ter döktüm. 20 dakika sonra geldi bizim sincap. ve sonunda olmuştu, arkadaşım milli olmuştu ve bunu benim sayemde başarmıştı. en az oğlu boğaziçi'ni kazanmış bir baba kadar göğüsüm kabardı.
mutluluk sarhoşluğu ile 'aşk' başlığına entry girmek.
herhangi bir spor dalında, o dalın federasyonu veya yöneticilerinin belirlediği antrenör kişiler tarafından uygun görülerek seçilen sporcunun, ülkesini uluslararası bir müsabakada temsil etmesi.
(bkz: gol atmak)
Erkekseniz kahraman, kızsanız kaşar olarak tanımlanmanıza sebep olacak eylemdir.
O zaman, her kahramana bir kaşar.
(bkz: rus a millide milli olmak)
milli olmak gözlerine mil çekilmek suretiyle kör olmak anlamınada gelebilir.

mil çekilmiş kişi kör kişi.
formasız, seyircisiz maçtir. genellikle kaleci şike yapmış ve golü beklemektedir.
Sağolsun Sayın ingiliz turistler. Ne günlerdi ya...