1. 1.
  Japon imparatorlarına verilen unvan.
  Fil dişi, tahta veya kemikten yapılmış küçük çubuklarla oynanan bir oyun.
  2 ... maskelibalo
 2. 2.
  (bkz: mikadonun çöpleri)
  1 ... hadiii
 3. 3.
  (bkz: mikado nun çöpleri)
  ... klimanjaro
 4. 4.
  birbiriyle aynı uzunlukta olan ince uzun sopaları birbirine değdirmeden yerden toplama oyunu. sinir bozukluğu olanlara ve eli titreyenlere tavsiye edilmez.
  yazar versiyonu için (bkz: mikadoo)
  1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  Ayrıca japon imparatorlarına verilen isimdir. Aynı benim ismimin Türk imparatorlarına verilmiş olması gibi *
  1 ... mikadoo
 6. 6.
  ekşi sözlüğün en popüler yazarıymış kendisi *
  ... geçmişi olmayan yazar
 7. 7.
  çöplerin üzerinde renkli kuşaklar vardır. diğer çöpleri kımıldatmadan alırsınız ve üstündeki puan hanenize yazılır. eski bir oyundur ve bilgisayarla oynanmadığı için yeni nasil pek bilmez.
  ... sonrabirgun
 8. 8.
  Çin'de doğduğu düşünülen bu oyun, önceleri fildişinden yapılma çubuklarla oynanırmış. Günümüzdeyse tahta ya da plastik çubuklar kullanılarak oynanan mikado denge,el becerisi ve sabır gerektiren bir oyun. Oyunca amaç, rastgele saçılmış olan çubukları diğerlerini kımıldatmadan teker teker almaya çalışmaktır. Sarı çubuklar 3,kırmızılar 5, maviler 10, yeşiller 15, kırmızı-siyahlarsa 20 puan kazandırır.
  1 ... rick blaine
 9. 9.
  kodu 9100 mat veya parlak olarak geçen, jumbo firmasının üretmiş olduğu çatal bıçak setinin adı. mikado modellerini bir bakışta ayırd edebilirsiniz. çubuğa benzer, tutması zor olsa dahi oldukça tercih edilen modern çizgileri olan bir modeldir.
  2 ... siyahdalya
 10. 10.
  çocukluğumuzdan bugüne gelen oyun. zemin konusunda zorluk çektiren, kaygan örtülerde oynanamayan, vücudumuzu tuhaf şekillere sokarak bin zahmetle oynarken, sivri uçları defalarca elimize batıp kanatan, internetsiz günlerin unutulmaz ve özlenen eğlencesi.
  3 ... tepesersemi