bugün

gürcistan devlet başkanıdır. amerika birleşik devletleri yanlısı politikaları vardır. ancak rusyayı da dışlamaz *. turuncu devrim mahsullerindendir. 37 yaşında devlet başkanı olmuştur. giuli alasanianın oğludur.
2007 yılı itibariyle gürcistan'ın devlet başkanlığını yürüten şahıstır. ABD destekli turuncu devrimle iktidara gelmiştir. george soros tarafından finanse edilen bir kampanya dönemi geçirmiştir.
gürcistan olimpiyat takımını 2008 pekin olimpiyatları'ndan çekmesi gündeminde olan şahıs.
Son Osetya meselesinde bize Fuad Sinyora'yı hatırlattı. Acaba üyelik başvurusu yaptığı Nato'da ağlayacak mı Sinyora gibi ? *
Rusya, abd ile görüşmesinde savaşı ancak bu adam, görevi bırakırsa bitireceğini açıklamıştır.
ülkesinin toprak bütünlüğünü korumak için mücadele verdiğinden delilikle, psikopatlıkla suçlanmış, "sen nasıl rusya ya kafa tutarsın" cıların hedefi olmuş adamdır. Ulan ne kadar alışmışsınız anında teslim olan,ciğeri beş para etmez liderlere. Bu ülkenin tarihinde bir atatürk var o öğretmedi mi size dik durmayı?!!
saclarinin peruk oldugundan suphelendigim adam.
ruhunu şeytana satmış kişiliksiz. abd ve ab'nin kafkaslardaki taşeronu.
bunu seven bunu da sevdi,

(bkz: celal talabani)
(bkz: mesut barzani)

(bkz: aynı laciverdin boku)
bunu seven bunu da sevdi,

(bkz: tasma)
(bkz: kemik)
(bkz: yalak)

(bkz: aynı kapının köpeği)
amerikan gazıyla rusya'ya kafa tutmaya çalışıp boyunun ölçüsünü alan cia uşağı. soros'un mangırlarıyla başlattığı karanfil devrim'den elinde sadece o çiçeklerin sapları kaldı. şimdi onları geviş getire getire yer artık, hadi bakalım..
rusya'nın şamar oğlanına çevirdiği ve gürcistan'ın başında uzun süre kalamayacak olan lider. rusya, şimdilik kazanmıştır. ancak gürcistan'ın toprak bütünlüğünü sağlamak için saldırdığı abhazya ve güney osetya'daki yangına benzin döktüğünden, bu yangının eninde sonunda kuzey osetya, çeçenistan, inguşya ve dağıstan'a sıçramasına engel olamayacak. bunu şimdiden yazıyorum.
abd'nin orta doğu ve kafkasya'daki çıkarları doğrultusunda iktidara gelmiştir. sovyetler birliği dağıldıktan sonraki süreçte en huzursuz ülkelerden biri olan gürcistan'ın, abd'ye iyiden iyi yakınlaşmasını ve rusya'ya karşı durmasını sağlamış lideridir. ya da lideriydi desek daha uygun olur. nitekim rusların gürcistan içlerinde ilerlemesi, saakaşvili'nin de devlet başkanlığının sona yaklaştığını göstermektedir. nitekim rusya, kendisini gürcistan'ın devlet başkanı olarak görmek istememektedir. abd'nin ise buna nasıl tepki vereceği ya da hangi ölçüde tepki vereceği beklenmektedir. çünkü abd, orta doğu ve kafkaslardaki ülkeleri yönetim olarak kendi tarafına çekmek istemektedir. rusya'yı kuşatmak isteyen abd'nin saakaşvili'nin indirilmesine seyirci kalmayacağını düşünmekteyim.
harbi göt oğlanıymış, şu birkaç günde bunu anladım. adamın kabası kalktı, gitti rusya'ya kafa tuttu. ardından yok "abd'ye hiç yakışıyor mu bizi böyle vurdurmak?" diye duygu sömürüsü yapmaya kalktı. ardından pes ettiğini açıklayıp bir de üstüne anlamsızca karşı saldırıya geçti. bunun üzerine abazya'yı da elden kaçırdı. bi de ab dönem başkanıyla cepheye gitti. dönem başkanı normal takılırken bu ibiş can yeleği giyip korumalarından bile kaçtı. en son da kameraların karşısına çıkıp ab dönem başkanını eleştirdi, avrupa'ya "bize yardım etmek için daha ne bekliyorsunuz!" diye çıkıştı.

yok arkadaş, ben böyle kaypak bir adam görmedim... *
(bkz: süleyman demirel)
sürekli malum ülkeden yardım istemekte isterken de çok pişkin görünmektedir.topraklarında rus tankları at koştururken yaptığı son basın toplantısında hala gülebilmesi de insanı şaşırtan bir durumdur.
gürcülerin hakkında "ah bunun yerine yarım tane atatürkümüz olsa kurtulurduk" diye düşünebiliteleri olan liderdir belki de.

eksi editi: artık atamızı da övemiycez.
cakma enver paşa kıvamında ama alt yapisi olmayan ulkesini kurtarayim derken bataklıga surukleyen baska bi gurcu.
(bkz: stalin)*
abede'nin emrinde ki kuçu kuçu. ama böyle ufak tefek, süs köpeği tadında fino gibi birşey. *
yılmaz özdil abimizden kral bir ayar yemiş gürcistan lideri.

kendin edersen kendin bulursun

saakaşvili...

yakışıklı.

genç.

boylu poslu.

karizmatik.

*

tecrübesiz.

basiretsiz.

hırsları aklının önünde giden...

kof.

ahmak bir adam o.

*

kim seçti bunu?

gürcistan halkı.

*

soros’tan parayı aldılar...

"dünya bize hayran" sandılar.

"statükocu" dedikleri, diplomasi kurdu şevardnadze’yi indirip, bu arkadaşı getirdiler. amerikan bayraklarıyla tura çıktılar. korna çaldılar.

*

şimdi?

"demokrasi geldi" zannedip, saddam’ın heykeline şıpıdık terlikle vuran cahil araplar gibi, tommiks’in gelip kendilerini kurtarmasını bekliyorlar.

*

kaçınılmaz sondur bu.

üç satır tarih okuyan bilir ki...

böyledir.

*

rus çarı elinin tersiyle patlatınca nereden geldiğini şaşıran gürcistan, el prezervatifiyle gerdeğe girmeye kalkan, bağımsızlığını başka başkentlerde arayan her millet gibi, "kendi tercihlerinin bedelini ödüyor" şu anda...

canla, gözyaşıyla, utançla.

*

"her millet layık olduğu şekilde yönetilir" derler... boş verin siz onu... "her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortaktır" der, mustafa kemal... lafın doğrusu budur.

http://www.hurriyet.com.t...49&gid=61&sz=4389
kesinlikle "yavşak" sıfatını hakeden liderdir.

http://fotogaleri.hurriye...d=15050&p=1&rid=2

şu fotoğraflara iyi bakın.
baktınız mı?
heh işte bu yavşağın yanındakiler de en az bunun kadar yavşak olan litvanya, letonya, estonya gibi gürcistan'ın rusya politikasına destek verip abd'nin kucağında salsa yapan liderler.
ulan arkadaş,
ne yüzsüzmüşsünüz.
adamlar daha dün ağzınıza salıncak kurup sıçmadı mı?
senin askerlerin rusları görünce topu tüfeği bırakıp kaçmadı mı?
daha neyin gövde gösterisini yapıyorsun lan dümbük.

bu vesile ile bir iki çift laf da gürcü halkına etmek isterim.
daha hala ne bekliyorsunuz, aklınız başınıza gelmesi için daha kaç gürcünün ölmesi lazım?

not: hakikaten de milletler hakettikleri şekilde yönetilirlermiş be sözlük.
tiskindim lan ben bu saakasvili'den, bir daha nickaltına yazmıcam bu dürrüğün...
ajan olma ihtimali sıfır olmayan biridir.
içip içip kayınpederinin kapısına dayanan mahalle serserisi kıvamındaki kişidir.
gürcistan'ın ilk vatan haini devlet başkanı olup, halk'ının özellikle savaş bölgesinde olan kesiminin tepkisini çekmiş istifası beklenen başkanıdır.
soyadı dilime dolanan siyasetçi.

ulan günlerdir "sağa kaç willie, sağa koş willie" deyip duruyorum. gürcistan savaşı kaybediyor ondan olsa gerek...
bush abisinin gazına gelip putin babaya dayılanmış ve sonunda rezil kepaze olup oturmuş abd kuklasıdır.

(bkz: 8 agustos 2008 gurcistan rusya savasi)