bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  8 mayıs 1963 doğumlu fransız sineması'nın son dönemde yetiştirdiği en başarılı yönetmenlerden biri. gondry, yönetmenliğin dışında sinemaya, yapımcı, aktör ve yazar olarak da katkıda bulunmaktadır. sanatçı "eternal sunshine of the spotless mind" isimli filmi yazıp yöneterek, tüm dünya'da tanınmıştır.
  1 ... sciende
 2. 2.
  Dave Chappelle'in organizasyonunu ve sunuculugunu yaptigini Block Party isimli belgeselinden sonra kariyerine Gael García Bernal'li The science of sleep'i de eklemis yönetmendir.
  ... klaymen
 3. 3.
  human nature ile tanıyıp sevdiğim, eternal sunshine of the spotless mind ile kadın-erkek ilişkileri üzerine yapılan filmlerde woody allen'ı bile geride bıraktığını düşündüğüm, block party ile sokak partisi konseptiyle tanıştığım, iyi belgesel çekebildiğini de kanıtlayan ve the science of sleep ile ilk kez kendi yazdığı senaryoyla bir uzun metraja imza atan ve haliyle iyice uçan, uçuran...kısafilmleri, videoları youtube'tan izlenebilen ve alıştığımız fransızlardan farklı basbaya kafa dengi olan yönetmen.
  3 ... arsmagna
 4. 4.
  ne desem boştur. beni tanıdığından şüpheleniyorum.
  1 ... girdab
 5. 5.
  bjork'ün klip çektirmeye doyamadığı dahican. görsel zeka bakımından aşmış yönetmen, egzantrik kişilik... çoğu insanın aklına gelmeyeni yapan ve ondan başka da pek az kimsenin altından kalkabileceği işlere imza atan fransız yönetmen.

  --spoiler--
  http://www.michelgondry.com
  --spoiler--
  (bkz: reklamlari izlediniz)
  1 ... sokak gizi irma
 6. 6.
  Daft punk- Around the world şarkısının klibini çeken yönetmen.
  ... useniyorum oyleyse yarin
 7. 7.
  kariyerini inişli çıkışlı çizgilerle değil de, sürekli ileri ve yükselen çizgilerle sürdüren takip edilesi yönetmen..

  'yönetmeye başlamadan önce gösterişli reklamlardan ve videolardan hep nefret ettim, tipik olanı takip etmedim ve insanlara modaya uymalarını önermedim.. her zaman insanların benim işlerimi izlediklerinde kendilerini iyi hissetmelerini hedefledim..'
  ... inisiyatif7
 8. 8.
  (bkz: be kind rewind)
  ... vakur
 9. 9.
  çektiği filmler ve klipleriyle nasıl bir yetenek olduğunu kanıtlayan yönetmendir. hiçbir filmini kaçırmam, kaçıranı da sevmem. (bkz: lütfen başa sarın)
  ... audio
 10. 10.
  the white stripes ve radioheadin de kliplerini çekmiş harika yönetmen.
  1 ... kangaroo