bugün

Bir ulaşım aracı.

Anasını sattığımın metrobüsünde herkes mi ayağıma basar? Sizin yüzünüzden ayakkabım hemen eskiyor. Biraz dikkat be arkadaş.

Edit: bunu yazdıktan yaklaşık 1dakika süre sonra inecektim. Gene bastılar götler.
insanoğlunun hayatı öğrendiği yer.

Her zaman derim, iş çıkış saati cevizlibağ'dan binip de oturan adamın sırtı yere gelmez daha..
hayatta kalma mücadelesinin nasıl olduğunun öğrenildiği yer.
hangi günlerde ve saatlerde kullanacağınızı özenle seçmeniz gereken toplu taşıma aracı. aksi takdirde yolculuğunuz işkenceye dönüşebiliyor. özellikle de bu aracı seyrek kullananlardansanız yola çıkmadan önce bir bilene danışmanız, metrobüsü düzenli kullanan birilerine sormanız faydalı olabilir.
Ter kokulu necip türk milletinin çok fonksiyonlu makam aracı.
medeniyetin rafa kaldırıldığı ulaşım aracı. durakta her şey normalken metrobüsün ufuktan görülmesiyle hareketlenmeler başlar. kapıların açıldığı anda ise plaza çalışanları, memurlar, öğrenciler omuz atma yarışına katılır. bu yolda düşenler olabilir lakin zafere giden her yol mübahtır.
metrobüste yer kapma bir sanattır ve herkes bu sanattan anlayamaz.
insanların içindeki yaratığı ortaya çıkan toplu taşıma aracı.

Metrobüs savaştır. Metrobüs mücadeledir. Acıma yok, merhamet yok.. Her kim iş çıkış saati cevizlibağ'dan metrobüse binebiliyorsa onun sırtı bir daha asla yere gelmez.
gecenin 02:46 tısında bile kapının ağzına kadar dolu olmayı başaran yegane toplu taşıma aracıdır.
çok yakında Hindistan trenleri gibi yolculuk yapılacak ulaşım aracı. o değilde istanbula hizmet getirdik diye bu sikindirik şeyi kakaladılar ya bize en çok o koyuyor insana.

http://www.internethaber....oto-galerisi-26963-p3.htm
belgeselcilerin acil uğraması gereken kitle ulaşım aracı.

tam anlamıyla bir vahşi doğa belgeseli alanı sunuyor izleyicilere. akşam beş gibi göç eden antilop sürülerine benzemiyor değiliz. uyanık olmanın, ayakta kalmamak için gücünü frsatçılığını gösterdiğin, acımadığın bir mecra.

acun survivor metrobüs yapsa o adadan daha çok reyting alır ahanda buraya yazıyorum.

kitle ulaşım araçlarının yetersizliği yada bizim fazla kalabalıklığımız artık öyle noktalara geldi ki. bugün bir teyzenin şöyle bir lafına şahit oldum ;

" basıcaz bir birimizin ayağna ittiricez napalım, bunun için kimse kızmasın yoksa nasıl gidicez evimize, hiç seni ittim diye sinirlenme, beni de tam girişte iteklediler".

teyze olayı bu kadar özümsemiş ki gelin siz gerisini düşünün. ben bugün bi bayana yer verdim diye benimle üç durak sohpet etti be hani biraz fırsatçı biri olsa numarasını filan ister o kadar muhabbet ettik.

neyse ya azalalak yok olalım yada bunların sayısını en azından biraz daha arttıralım.
bakireliğimi kaybettiğim araç. ama ne yalan söyleyeyim ki zevkliydi. zaten seviyorum ben fort çekilmesini. kimse de karışamaz.
hep ilk duraklarından bindiğim için sürekli oturduğum götürgeç. oturamıyorsanız gerçekten zor. ama trafiğin içindeki otobüste ayakta olmaktan kat kat iyi.
Kabus aracıdır. Bir travma yaşayıp iner ayaktaki yolcular.
Mecidiyeköy de tam bir izdirap olan aractir.
yeni hattinin cok iyi oldugu toplu tasima araci. Beylikduzune daha yakin olarak yol problemimi indirgemistir.
aktarmasız 2 hat geliyormuş.
http://www.sabah.com.tr/Y...ni-metrobus-hatti-geliyor
gözüne ter damlası gelir ve delicesine yanar, fakat sen silemezsin.

(bkz: işte öyle bir şey) *
ilk evliliklerin mekanıdır.
Bir espri yapmak istiyorum ama yaş 28... benim yerime yaşı müsait olanlar yapsın birgün mutlaka... -metrobüse ön kapıdan atlanır ve şöföre: -öndeki metrobüsü takip et!!! denir. Bu kadar.
kesinlikle tek tip metrobüs aracı kullanarak ve aşağıdaki fotoğrafta görünen tek sıra biniş sistemi ile adam edilmesi gereken ulaşım türü. o nasıl bir rezilliktir sabahları avcılar istasyonundaki! diğer ana istasyonlarda böyle bir rezillik yok ama avcılar istasyonunda özellikle esenyurt tayfası sayesinde yaşanan bir biniş hayvanlığı ve rezilliği var!

görsel
otobüs yaklaşınca durakta bekleyenlere bi haller oluyor amk. biraz önce yanımda kuzu gibi adamın otobüs geldiği anda bi ağzından köpükler akmadığı kaldı bu nası bi hayvansal iç güdü. altı üstü kapı açılacak ve otobüs denen ulaşım aracına binip işine gideceksin kardeşim, biraz insan olun ulan.
.rar belirtmesi yapılacak taşıt.
panama'daki çağdaş versiyonu için;

http://epiac1216.wordpres...metro-bus-in-panama-city/
bazen sadece ortalara doğru ilerleyişin önderi olmak için bindiğimi düşündüren ulaşım şeysi.
insanlık ahlakı ile bağdaşmayan toplu taşıma aracı...