bugün

dünden beri dönerken metrobüsle dönüyorum. dün lodostan dolayı bazı vapur seferleri iptal olunca metrobüsle döndüm. marmarayla dönsem yine ayakta gitme ihtimalim var. bir tek köprüde biraz trafik oldu ama ona rağmen 98e'ye yetiştim.
körüğüne yaslanmanın güzel olduğu bir ulaşım aracı.
asgari ücretle geçinen dar gelirliler için cidden çok pahalı hale geldi artık.
beylikdüzü tarafına gitmek için binilmesi iyi olan bir araç. otobüse göre daha hızlı gidersiniz.
istanbul maratonu sebebiyle boğaziçi köprüsü kapalıymış, bugün kavacık'tan, fsm köprüsünden gidiyorlar. anadolu yakasındaki duraklara uğramayıp zincirlikuyu'dan asıl güzergahlarına giriyorlar.
genelde karşıya gitmek için kullandığım bir araç ama kadıköy'e gideceksem genelde vapur veya deniz otobüsünü tercih ederim ama kadıköy'e metrobüsle gittiğim de oldu.
Seni ulaşım bakanı yapacam.
istanbul'a özgü, faydalı bir ulaşım aracı. e5'in ortasındaki kendine ait şeritten gider. sadece geçtiği semtlere değil, çevresine ve aktarmayla metrobüse ulaşılabilen semtlere de hitap eder.
istanbul içinde şehirler arası yolculuk yapılan, avcılar'dan ta söğütlüçeşme'ye kadar uzun yol giden araç.
ilkbaharda bile bindiğimde yer bulabilmişken dün zincirlikuyu'ya kadar yer bulamadım. zincirlikuyu'da neyseki yer bulabildim ve altunizade'de de indim.
birbirine en uzak komşu durakları yenibosna ile sefaköy, en yakın komşu durakları ise çağlayan ile okmeydanı duraklarıdır.
yani zincirlikuyu'dan cevizlibağ tarafından binerken ya da beylikdüzü tarafından bahçelievler tarafına giderken gayet güzel olan bir ulaşım aracı ama söğütlüçeme'den bahçelievler'e giderken metrobüs biraz uzun sürüyor. haliç durakları biraz fazla. mesela 92ş'ler falan ayvansaray'dan sonra anca 1, 2 durakta dururken metrobüs tüm duraklarda duruyor mecidiyeköy'e kadar.
küçükken, marmaray olmadığı için küçükçekmece'ye gitmek için bindiğimizde her durakta "34as avcılar söğütlüçeşme" anonsu yapılmasını garipsediğim ve istanbul'un plakasından dolayı 34as'yi metrobüs aracının plakası sandığım ulaşım aracı.
insanların çoğunlukla sevmediği, sürekli kötülediği fakat benim sıkça severek kullandığım ulaşım aracı.
görsel
zicirlikuyu'dan binerken kuyrukta beklemeden hemen bindiğim araç. kuyrukta bekleyene kadar metrobüsle gitmek daha iyi bence. zaten otobüs de ilk durakta dolabiliyor.
istenen yerde oturmanın çok zor olduğu araç.
e-5 yolunun ortasında çift yönlü beylikdüzü - söğütlüçeşme hattı arasında gidip gelen , körüklü otobüsün teknolojik ve modernize edilmiş hali olan toplu taşıma aracı. Akıllarda ve belleklerde kaosun, tıka basa kalabalığın, balık istifi yolculuğun canlandığı bir ulaşım aracı olarak da yer etmiştir.
kaliteli bir ulaşım aracı. her yere lazım.
en sevdiğim ulaşım araçlarından bir tanesidir. istanbul'un ana ulaşım yükünü çekmektedir. kadıköy'den beylikdüzü'ne kadar birçok farklı ilçe ve semtten geçmekte ve şehrin birçok farklı kesimine aynı anda hitap etmektedir. emektar bir ulaşım aracıdır.
hay sokayım metrobüse
Söğütlüçeşmeye ayrı gireyim
uzun çayırına ayrı
hattına zıttına ayrı gireyim
nefret üstü nefret ediyorum.
ilk yapıldığında nihat sırdar'ın sıkça bahsettiği ulaşım aracı.
rahmetli topbaş bunu kartaldan Silivri'ye kadar götürecekti.
vade yetmedi.
severek kullanıyoruz.
uzunçayır'dan avcılar yönüne giderken zincirlikuyu'da inip gelen boş 34bz'lere binerek kolayca oturabiliyorum.

(bkz: metrobüste oturarak gitmek)