bugün

iş çıkış saatlerinde zincirlikuyu ve mecidiyeköy duraklarının (şahsen benim şahit olduğum) mahşer yerine benzeyen,o zamanlarda adım atacak yer bile olmayan ulaşım aracıdır.
normal otobüs boyutlarında olan bu araçlar (hollandadan gelenler hariç) sadece kendilerinin gidebildiği bir şeritte hızlı bir ulaşım sağlarlar.
içerisinde selpak satan suriyelilerin olduğu toplu taşıma aracı. ama çocuk bizimkiler gibi sırnaşık değil istemeyince 2. defa sormuyor.
Bu ülkede bir gün devrim olursa Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Uzunçayır ve Cevizlibağ duraklarındaki yolcuların isyanıyla olacaktır.
dandik bir ulaşım aracı. bunu kullanıp bunu övenler de ağır maldır.
izmirde kendisi vardır yolu yoktur. belediye otobüsü kıvamında kullanıyoruz. zenginlik başka bir şey.
son yüzyılın en büyük ulaşım olayı.
toplu taşıma aracı diye bize yutturulan binek aracı.
bir kahramanlık destanıdır. ona binebilmek bir savaştır. erkek olmanın ispatıdır...
1 mayısta çalışıyor mu la bu ?
tanım; biletli işkence aracı.
1 mayıs günü yani bugün beylikdüzü-cevizlibağ hattında sefer yapmaktadır.
geçen bir teyzenin memintoları arasında sıkıştım.
orta kapının orada ''güzel ama yalnız durağım burhaniye'de inmek üzere bekliyorum''
bekliyorum dediğime bakmayın yulaf ezmesi olmuşum.

memintolarıyla kafamı cama yapıştırdı.
titanic'teki o ünlü araba sahnesini yaşadık.
tek farkı o el yerine benim kafamdı.

http://fc05.deviantart.ne...ne_by_phill_j-d4wcbm4.jpg
bazı insanların bok koktuğu araç. bildiğin bok kokuyor adam. yani adama git duş al demek olmaz, direk ateşe atıp yakacaksın. adam boktan oluşmuş. organik değil yani kimyasal dan meydana gelmiş orospu çocuğu.
(bkz: nefes alsam yeter)
görsel
Bugün bir kadına aşırı derecede güzel ayar verdiğim toplu taşıma aracı...

Olay şu şekilde gerçekleşti...

Malum metrobüs aşırı derecede dolu olur,bilen bilir yani hiç öyle reklamlardaki gibi değildir. Neyse yine böyle tıklım tıklım yolculuk ediyoruz ve koridor tarafında bekliyorum bende. Koltukta da bir tane 20'li yaşlarda, tahminen 23 yaşında bir kadın oturuyor. Ağzında sakız cak cak çiğniyor zaten uyuz olmuşum, kalabalık, sıcak her şey üzerime üzerime geliyor derken bu bacak bacak üzerine attı, böyle bildiğin ayak tabanı benim kotumun üzerinde yani... hiç pardon falan da demeyince benim sigortalar attı...

b : ben.
k : kadın.

b : hanfendi ne yapıyorsunuz dikkat eder misiniz ?
k : ay pardon ya görmedim bacağınızı. ama sorun yok ayakkabımın altı temizdir.
b : olsun yine de siz insanlara karşı saygılı olmalısınız. zaten kalabalık, hiç Özür de dilemiyorsunuz.
k : ya ne oldu bir kaç saniye ayağım değdi ise sizin pantolonunuza, kirlenmedi ya...
b : ayakkabınız size göre temiz olabilir ama, siz o ayakkabı ile tuvalete giriyorsunuz ve bu benim kılacak olduğum namaz açısından sorun.. necaset bulaştırdınız şuan bana...
k : ne alaka yahu ? ben tuvalete mi girdim sanki ?
b : niye siz o işi yapmıyor musunuz ? siz terleme ile mi hallediyorsunuz yoksa ? ( burada sözlükte geçen espriyi arakladım * )
k : ya ne saçmaliyosun, alırım sana bir pantolon, olur biter.
b : aa öyle mi ? iyi o zamam Cevahir avm' den alırsınız ben oraya giyiyorum.
k : tamam.

gittik Cevahir'e, buna bir tane levis kot aldırdım. baya baya kâra geçtim yahu *
metrobüs: öyle bir taşıt düşün ki.. şoförun bile yeri garanti değil.
istanbul'un ulasimi icin gecmistekilerin de anlattiklarina bakilirsa cidden en iyi çözümdür. Tek sorun kalabalık olmasi o da normal yani istanbul'dan bahsediyoruz. Marmaray tramvay metro vs cogu hatlarla da entegre vaziyette ve zaman acisindan cok tasarruf sağlıyo.
en son 3 sene önce bindiğim 2 durak sonra inmek zorunda kaldığım toplu taşıma aracıdır. bu sıcaklarda mümkünse binmeyin, nefes almayı geçtim resmen son nefesimi de veriyordum.
kan davalım.
istanbulun cehennemi.
bunaltanbüs şeklinde yeniden tanımlanmalıdır.
görsel

görsel

görsel
Körüklere sevdalandik. Evet.
sabah görüşeceğiz seni şeytan. seni zındık. seni ucube yaratık.
bakıyorum da herkes isyan ediyor. metrobüs yokken iş çıkışları mecidiyeköy'de otobüse binmek için 40 dakika kuyruk beklediğim günleri bilirim. ayrıca trafikte cabasıydı.
tamam bazı şeyler kötü olabilir ama metrobüs hattı şehrin tam bel kemiğinde ve trafiksiz, az otobüs bekleyerek gidiyorsunuz. şükredin bu günlere yeni nesil.