1. 1.
  özellikle dc++ kullananları yakından ilgilendiren arşiv paylaşımı için giriş izni vermeye yarayan sanal aygıt.
  2 ... impayatoy
 2. 2.
  atc slot ve yer slot'u olmak uzere ikiye ayrilir.
  atc slot: genel hava trafik otoritesi tarafindan (türkiye ve avrupa için eurocontrol) belirli meydan, yol veya noktalarda yine belirli zaman araliklari icin cesitli sebeplerden oturu gecisin sinirli olmasi gerektiginde; o yolu izleyecek ucagin uymasi istenen kalkis zamanidir.

  yer slot'u (ground slot): havalimanlarinin kapasiteleri goz onunde bulundurularak, ucaklarin daha önce belirledikleri gelis-gidis zamanlarina uymalarini amaclayan bir sistemdir. basvurular ve degisiklikler sivil havacilik genel mudurlugu'ne bagli slot koordinasyon merkezi tarafindan degerlendirilir. alinan slotlara uyulmamasi veya slot saatlerinin +-20 dk.'dan daha fazla asilmasi durumunda, havayolu ucagin tonaji oraninda para cezasi oder ve daha sonraki donemler icin slot alimindaki onceligini kaybeder.
  1 ... vincent vega
 3. 3.
  Her ülkede, havalimanı ve hava trafik otoriteleriyle havayolu şirketlerinin hava ulaşımında talebe uygun hizmet getirmek ve olanaklarını en iyi şekilde değerlendirmek üzere ortak sorumlulukları vardır.
  Tüm ulaşım sistemlerinde yılın bazı mevsimlerinde, haftanın belirli günlerinde ve günün belirli saatlerinde yoğun trafik talepleri olmaktadır.
  Bilindiği üzere bir havalimanının kapasitesi, apron büyüklüğü, uçak park yeri sayısı, kapı (gate) sayısı, pasaport kontrolü, gümrük, güvenlik, bilet işlemleri (check-in) ve bagaj işlemleri gibi kısıtlayıcı faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin birbirleri ile azami koordineli olarak kullanımı önemli ve gereklidir.
  Havalimanının kapasitesini kısıtlayıcı faktörlerin kaldırılması veya kapasitenin artırılması için yeni yatırımların gerçekleştirilmesi, hem zaman almakta hem de yüksek maliyet getirmektedir. Ancak havalimanlarında çeşitli birimler arasında koordinasyon kurulması ve meydan kapasitesinin en verimli şekilde kullanılması sorunlara çözüm getirebilir.
  Bazı havalimanlarına talebin artması durumunda, havayolu şirketlerinin koordinasyona planlama aşamasında katılımı, kapasitenin verimli kullanımını sağlayarak, planlanan seferlerdeki yığılmalardan kaynaklanan gecikme ve iptalleri en aza indirmektedir.
  Havalimanlarına varış-kalkış saatlerini belirten slotlar, uluslararası IATA Tarife Koordinasyon Konferanslarında görüşülmekte ve havalimanı şartları ile havayolu şirketlerinin taleplerine uygun, etkin bir planlama ile uluslararası trafiğin koordineli akışı sağlanmaktadır.
  Bir havalimanının kapasite tahditleri, Tarife Koordinasyon Konferanslarından önce havayolu şirketlerine bildirilmekte, böylece planlamaların tahditlere uyması sağlanmaktadır. Ancak istisnai durumlarda konferanslardan sonra değişiklik istenebilir.
  Havalimanlarımızdaki uçak hareketi ve yolcu trafik değerleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Devlet Hava Meydanları işletmesi Genel Müdürlüğü (DHMi), Türk Hava Yolları A.O. Genel Müdürlüğü (THY) ve International Air Transport Association (IATA) tarafından katılan uzman personelin ilgili havalimanlarında terminal, kapı (gate) ve apron faktörleri dikkate alınarak yaptığı ortak inceleme ve çalışmalar sonucunda tespit edilmiştir.
  Slot uygulamasında dikkat edilen en önemli husus, Ülkemize gelmeyi talep eden havayolu şirketlerinin planladıkları uçuşlarını mümkünse talep ettikleri saatte, mümkün olmadığı durumlarda en yakın saat dilimleri içinde ve aynı günde karşılamaktır. Kesin bir zorunluluk olmadığı takdirde özellikle turist taşımacılığında mümkün olabilen her türlü esneklik sağlanarak, çözümleyici yaklaşım gösterilmesi ve olumsuz cevaplandırmalardan mümkün olduğunca kaçınılması esastır.

  iSTiSNALAR
  a) VIP uçuşları (DHMI Ücret Tarifesi'nde belirtilen tanıma uyan uçaklar),
  b) Ambulans uçakları,
  c) Yardım uçakları,
  d) Devlet uçakları (Askeri, gümrük, güvenlik),
  e) Tarifeli sefer yapmayan standart koltuk sayısı 12 veya daha küçük kapasiteli uçaklar. *
  1 ... yasak merve
 4. 4.
  (bkz: slot makinesi)
  ... retall
 5. 5.
  Rus metal grubudur kendileri. Rusçası için (bkz: слот). Çok tiz sesli bir kadın vokale ve çirkin saçlı bir erkek vokale sahipler. Şarkı önermek gerekirse ımm лего isimli olan güzel gayet. Ama dediğim gibi klibi izledikten sonra rus kızlarından soğuyabilirsiniz.

  slot
  2 -1 ... dance of december souls
 6. 6.
  5 lira ile bile oynanabilen, hem kazanabileceğiniz hemde eğlenebileceğiniz tek kişilik oyun. En çok kazandıran slot oyunları için tıklayabilirsiniz 
  ... tikimaru