bugün

güvenlik uzmanıymış bu zat. hakkında sadece bu kadar bilgim var. ha bi de son zamanlarda haber turk kanalı tarafından sürekli tartışma programlarına çağrılıyor. doğu ergil'e türkiye'deki derin provokasyonlarla ilgili olarak "ortaya çıkmış hukuki bir karar, bir belge var mı?" diye soruyor kendisi. tam bu noktada bu adamı boşuna dinlediğimi anladım.
selim edes yanıtlasın: (bkz: rüşvetin belgesi mi olur pezevenk)
Kral çıplak programına konuk olanlardan biri şuan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Gazeteci Fuat Uğur, yazar Aydın Engin, Milliyet Gazetesi Yazarı Namık Durukan ve Akın Özçer ile Silvan'da meydanda gelen çatışma, terörle mücadele ve demokratik özerklik ile ilgili konuşuluyor.
an itibariyle 5n 1k da cüneyt özdemir e ders veren şahıstır.
aşmış kişi...
suriyeye giden tırlar ve mit in görev alanı konusunda konuşurken cüneyt özdemire '' mit in görevi kenyadan adam alıp gelmek mi? '' diye sorarak göt etmiştir. cüneyt özdemir 10 saniye dondu kaldı. cevap veremedi. sonra twetter dan aşırdığı kopyalarla durumu toparlamaya başladıysada yapamadı işte.
eski subaydır kendisi efendim. Ayrıca özel kuvvetler mensubudur.
(bkz: bordo bereli)
satılmış bir kalem değildir. Olayları günü gününe takip eder ve harika yorumlar.
abi bir seni uzman diye takip ediyorum.

sen söyleyemesen bile biz anlıyoruz. duruşundan anlıyoruz.

görsel
Şu an Habertürk un Türkiye nin nabzi programinda konusan şahıs.
Analizleri çok sağlam güvenlik uzmani.kum firtinalari olacak suriye irakta dengeleri değiştirebilir uçaklar ucmayacak dedi.
Ahrar sam
El nusra
Cund şam (müslim sisani)
Oso muhalifler dün stratejik bir hava üssünü esadi elinden aldilar.20.30 tane uçak silah mermiye coktuler büyük iş.
iyi bir stratejist. Türkiye, suriye ırak iran israil ve diğer bölge devletleri konusunda bilgi birikimi yüksek olan analisttir kendisi.
Şu an trt de gündem ötesi programında yaptığı analizlerle beni tv Ye kitleyen uzmandır. Bu derece doğru analizler yapan pek kalmadı.
kendisini twitter'dan takip ederim. kesinlikle boş bir adam değil. konusuna oldukça hakim ve bilgili bir insan.
dünkü programı izlemek isteyenler için;
http://www.youtube.com/watch?v=g5_Ql017aPc
az önce haberturk yayınında hükümet lehine "hiç bir zaman mezhepçi politika yapılmamıştır" dedi.beynim yandı.
(bkz: biliyorsunuz alevi)
(bkz: 52 sünni vatandaşın)
(bkz: suriye'de bir avuç azınlık ülkeye egemen olmaya çalışıyor) (alevileri kastederek)
şu an habertürk'te chp milletvekili ilhan cihaner'e ayar veren namuslu adam. herif halen daha güvenlik güçlerini suçlayacak nerdeyse. neymiş şehirler yıkkılmış. lan kim kazdı o hendekleri oralara?

bize kendisi gibi namuslu adamlar lazım. allah kendisinden razı olsun!

edit: https://www.youtube.com/watch?v=vbp_QprIG3U videosu.
bir senedir terör konularında o kanal bu kanal dolaşıp yorum yapan zattır. pek bir karizmatik, pek bir kendinden emin konuşuyor. eski subaya falan da benzemiyor. saçlar sakallar filan. genelde yorumlarında orduyu, devleti de yedirmiyor, hatta geçenlerde bir kanalda epey sinirlendi, bağırdı filan. Arada böyle devlet sırrı olmayacak ama normal vatandaşın bilemeyeceği gelişme ve haberler de veriyor ama ayarlı bir dozda.

tüm bunları değerlendirerek, benim kendisi için şahsi analizim: halen devletin bir biriminde görevli, buna halkla ilişkiler bazında belli misyonlar vermişler, o görevini yapmakta şu anda.
an itibariyle görevini yapıyor canım ya..
bir tane de farklı görüşten birini çağırsın da olay istenileni anlatmaya dönmesin..
bir kere be kardeşim..
kodumun medyası..
An itibariyle cnn'de kafa utulemekte. Adamin agzindan bi tane ise yarar cumle cikmadi yarim saattir. Bir de sanki bisey anlatiyomus gibi arada durakliyo nefes aliyo milleti suzuyo filan.
dediğim gibi 14 15 yaşındaki çocuklara rütbeli üni giydirdiler, karakola gönderdiler. o kısmı doğru ben şahit oldum.

önce ellerine silah verip, sahil boyu dizdirdiler sonra da karakollara sürdüler.
Adam gibi adamdır. Güneydoğu da korkusuzca program yapmıştır. Sıcak çatışmalarda askerin, polisin durumunu bize göstermiştir.
egosundan geçilmeyen,her boku ben bilirim triplerindeki adam.bi de delikanlı ayağı yapmıyor mu,en çok ona gülüyorum.senin delikanlılığın hududu belli,iktidara tek laf et bakalım çok delikanlıysan,lapiska saçlım benim.
şu an 10 numara konuşuyor.

-bu insanlar ilker başbuğ'un terörist olduğuna inandı ya!
şu an çok önemli bir bilgi veren bilgili insan.

bu kadar çok kişinin gözaltına alındığı bir ortamda tsk eski personellerini göreve tekrar çağıracaktır dedi.
gün olur devran döner, horoz domalır tavuk siker..
akp ve takımının bugün geldiği nokta budur..
buradaki bütün orospu evlatlarına da kapak olsun o malın bu beyanı da..
terörist, darbeci, vatan haini dediğiniz insanlara dönersiniz böyle işte..
bokunuzda boğulun..
diyor ki bay mal dün vatan haini ilan ettiğiniz askerleri mumla arıyorsunuz.

diyor ki bay mal sen kafana göre kayırırsan insanları hak edeni hak ettiği yeri vermezsen bugünleri çok yaşarsın.

Ama sen şimdi yine bunu anlamayacaksın çünkü malsın.
Ben hayatımda bu kadar korkusuz, cesur ve doğruları söylemek için çabalayan bir insan daha görmedim. O ferhat ünlü isimli şahısta bu adamın tam tersi olarak; gölgesinden dahi korkan, hayattaki tek cesaret gösteren hareketi ana rahmine düşmek olan ve sadece laf kesip boş konuşup işimi yapıyorum havalarında olan bir insan.

Bakın Mete yarar ın bugün söylediği ve korkularını dile getirdiği ne varsa yakın gelecekte bunları yaşayacağız çünkü adam tamamen objektif bir biçimde aldığı özel kuvvetler * eğitiminde öğretildiği gibi halkı eğitmek için konuşuyor. Bu adamı dikkate almak zorundayız. Özellikle cumhurbaşkanı kendine saçma sapan adamları danışman yapacağına bu adamı yapmalı.