bugün

başta mersin 33 olmak üzere tantuni yemek için gidilecek en iyi mekanlardır.
Mert tantuni,göksel tantuni,yaprak tantuni başta gelen 3lüdür.
Göksel tantuni bir tanedir. NOKTA.
sayesinde henuz memos tantuniye gitmeyen arkadaslarin oldugunu ogrendigim mekanlar. bir gitseler de gercek tantuniyi yeseler.
memoşu tek geçiyorum.
bir zamanlar alanya fırını sokağındaki shogun tantuniydi. şimdi ne orada ne başka bir yerde aynı tadı bulamıyorum.
yaprak tantuni.
silifke sanayisinde bir yer var, adını bilmiyorum ama işini iyi yapıyor.
alanya tantuni. *
anne tarafı mersinde olduğu için sık sık akraba ziyaretleri sebebiyle mersine giderim. ve her gittiğimde dayım, -hadi gel seni yaprak tantuni'ye götüreyim- der.
o yüzden;
(bkz: yaprak tantuni)
el cid e danışmak lazım.
kadın doğum hastanesine giderken merişin tam karşısında bir yer var. adını şimdi hatırlayamadım ama gerçekten nefis tantuni yapıyor. yalnız aynı mekanda içkili bölümde var. ailecek gidilmesi tavsiye edilmemektedir..
mersine gidenlerin sık sık uğradığı mekanlardır.
susanoğlunda halk plajı karşısında da güzel tantuni yapan bir mekan vardır. * *
gayahan abinin yeri de olabilir.* *
neye göre ? kime göre ? diye sorulmadan söylenen mekanlardır. öncelikle kesenize göre arıyorsanız farklı, para mühim değil kazıklanayım ama elit olsun diyorsanız farklı, otantik mekan diyorsanız farklı, öyleyse farklı, böyleyse farklı, şöyleyse farklıdır. ha benim için önce mangır*, sonra doyurması, sonra hizmeti gelir.* her zaman tek bir yere takılmam, peşimdekileride sürükleyip hep yeni yerler keşfederim. bir de eğer acemiyseniz, gittiğinizde tantuninizi tam tarif edin*. zaten salata ya da domates biber servisi bedava olduğu için yiyin utanmayın isteyin. ha bu arada tavuk tantuniyide es geçmeyin. ve ekmeği nasıl olsun sorusuna, neler var diye cevap verin ki ona göre yiyin. yoksa garsonun keyfine kalırsınız.
(bkz: mersinde kazıklanmadan tantuniyi nasıl yerim)

edit: halkı bilinçlendirdiğimiz için eksileyen bünyeye selam olsun.
bu ne lan çoluk çocuk toplanmış ahkam kesmiş bedava verseler yemeyeceğim yerler yazılmış... neyse ben başlıyorum:

memoş tantuni:efsane mekandır mersinin son 2 gerçek tantunicisinden biridir saat 16:00dan sorna et biter dükkan kapanır acele edin.

enis tantuni:bu da diğer gerçek tantunicidir bunu sadece çamlıbelliler bilir.bu mekan da saat 15:00-16:00 arası eti bitirip kapatır.

göksel tantuni:evet güzeldi müthişti ama işleri büyüttüğünden beri rezil etti şimdi hala gideni var ama hepsi cahil tantuni ne bilmiyorlar.

yaprak tantuni:asla güzel olmadı asla da olamıycak meakn bedava verseler yemem.

mert tantuni:burası da süperdi hem ucuz ve doyurucuydu ama ustasıyla arası açıldı usta ayrıldı bunlar da rezil oldu.

salih usta:bu yeni türedi yoğurtlu falan yapıyor bir değişik ben beğenmiyorum ama göksel yaprak ve mertten iyidir.

hasan usta: iyi hadi sen de yoklukta gidersin kabul.

doğan tantuni:eti çok bozdu yoksa iyidi ekmeği iyi ama hala.
(bkz: gelişmiş ülkelerin tartışma konuları)
memoş tantuni efsane olmakla beraber bir de hasan usta vardır.

peşin edit: gurbet ellerde canım çekti ibneler.
(bkz: mersinli kadınlar nerede)
kardeş tantuni ve fuar tantunidir.
göksel tantuni değildir.
(bkz: hasan usta tantuni ve biftek salonu)
mersin/Pozcu'da salih ustada yoğurtlu tantuni de yenilebilir. kendisi çıkartmıştır ve hiç de fena değildir.
gokseldir. 5 dk icinde masaniz, yemeginiz hazirdir.
edit. memosta süperdir ama bi göksel değildir.
Salih ustadır. Daha dün gittim.