1. 1.
  namlu çapı 12.7 mm den büyük olan silahların kullandığı cephane.
  2 ... komandost
 2. 2.
  takımınız kazanınca cama sıkıp kurusıkı veya 14lü cinsinden bir silahla atılan gürültü çıkaran birşeydir.tek başına kullanıldığında hiçbir işe yaramaz mutlaka yardımcı fiiller kullanılmalıdır(silah)
  1 ... jakob
 3. 3.
  mermi tabanca, tüfek, top v.b. silahların haznesine yerleştirilir. tetik çekilince mermi içindeki barut, tetiğin düşmesiyle ortaya çıkan basınç sonucu yanar. patlama sonucu açığa çıkan gazların basıncı ise mermiyi silahın kovanı içersinde hızla ileri fırlatır. kazandığı bu hızla ileri fırlayan mermi, namludan ayrılarak manlu doğrultusunda ilerler.
  1 ... adiinsan
 4. 4.
  arapça bir kelimedir. atılan şey anlamına gelir.
  1 ... kuvass
 5. 5.
  madde değil, bir çok maddenin farklı şekillerde kullanılması sonu elde edilmiş mühimmattır. yardımcı fiili(!) de onun ateşlenebilmesi gerekli tertibata sahip olan mekanizma, yani silahtır.
  ... merdumgiriz
 6. 6.
  http://www.facebook.com/v...video.php?v=2069600693642
  ... duman6kelimeler
 7. 7.
  arapçada atmak anlamına gelen kelime. silah ile beraber kullanıldığında tehlikeli olur genelde.
  ... tamamdirmayk
 8. 8.
  mermi
  1 ... felis lynx
 9. 9.
  ucu acilabilen mermiler ve duz mermiler olarak ikiye ayrilir. ucu acilanin verdigi tahribat daha fazladir. dusunun ki normal mermi sadece gectigi yeri yirtiyor. ama anlamayanlar icin boyle diyorum ucu acilan mermi insan vucuduna girerken uc tarafindan yarilarak cicek gibi acilir ve kendi buyuklugunun iki kati yirtik olusturarak ilerler. en cok tahribati bu mermi turu saglamakla beraber silah olarak pompali tufekler on plandadir.
  2 ... natalieflyyn
 10. 10.
  arapça "atmak" manasındaki رمى (ramâ) kökünden gelen; içine girdiği vezinle "atılan şey" anlamı kazanmış olan kelime.
  -1 ... arvm