1. 1.
  otlak, hayvan otlatılan yer.
  1 ... frozen hopes
 2. 2.
  bir veya birkaç köy veya beldeye ayrı ayrı veya ortak olarak, hayvanları otlatmaları ve otundan yararlanmaları için tahsis edilen veya öteden beri bu amaçla kullanılagelen arazi.
  1 ... dabaddah
 3. 3.
  su verimliliği ve taban suyu seviyesi az dolayısıyla verimliliği düşük olan, bitki örtüsü kısa boylu ve seyrek olan hayvan otlatılan arazi.**
  2 ... esprimakinasi
 4. 4.
  (bkz: mera amenajmanı)
  1 ... esprimakinasi
 5. 5.
  güney amerika ülkesi ekvador'un eyaletlerinden biri olan pastaza'da, yaklaşık 8 bin nüfuslu bir canton.

  eyaletin diğer cantonları için:

  (bkz: pastaza/#8491742)
  1 ... pipishik
 6. 6.
  Ethem Sancak namlı Tayyip Erdoğan hayranı işadamımıza göre, Türkiye'ye yapılan en büyük kötülük, meraların halka devredilmesi olmuş. Kendisi, Redhack tarafından ele geçirilen bir konuşmada, Tarım bakanı mehdi eker'e diyor ki:

  - Bir şey bütün halkın malıysa yağmalanır. insanlık tarihi bunu böyle gösterdi. Mesela kıyılarımız bütün halkın malıdır ama yağmalanmıştır. Halkın girebileceği kıyı yok. Ormanlarımız bütün halkın ormanıdır ama mahvoldu. 60 yıl öncesine göre ormanlarımız yüzde 40 küçüldü. Bütün halkın ormanı olduğu için. Meralar da öyleydi. Çok şükür Tarım Bakanımız geçen ay çok büyük bir devrim gerçekleştirdi. Bence sessiz bir devrim. Ve merayı çitlenebilir hale getiren kanunu çıkarttılar. Bunu nasıl başardılar bilmiyorum ama anayasal bir sorundu. Ama yaptılar bunu sonuçta. Şimdi ben çok umutluyum. Bu kanun çıktıktan sonra petrolden de daha önemli zenginliğimiz olan meralarımız el birliğiyle işleriz. Bunları servete dönüştürürüz. Sayın Bakan'a bir tarım gönülüsü olarak şükran borçluyum."
  http://emlakansiklopedisi.com/wiki/mera-yaylak
  ... nevzatb
 7. 7.
  Hayvan otlatma sahası.
  1 ... aydinoglu vertigas