bugün

Hayatımda bu kadar iğrenç bir şeyi en son hiç görmemiştim.
Bayanlar için çok iyi, çok ta güzel bir alet, adet günlerinde kan ve diğer şeylerin sızmasını %100 engelliyor, kullanınca varlığından haberiniz dahi olmuyor.
yurt dışından 10 tane getirdiğim üründür, tanesini 50 tl den(kargo hariç) satıyorum, piyasada 100 tl den gidiyor.
oğlum git ordan 3-5 tane menstrual kap gel dhjdj.
lunette cup olanından bir arkadaşımın yurtdışından bana getirmesi sonucunda edindiğim kaptır.
merak edenler için deneyimlerimi paylaşacağım.

- bundan önce ob tampon kullanıyordum, ob pamuk olduğundan vajina içi ıslaklığı da kan ile birlikte içine çektiğinden reglin son günlerinde mini olanını bile takmakta zorluk çekiyordum. menstrual cup ise c şeklinde katlandığında obnin super plus halinin iki katı boyutunda. bu nedenle takmakta zorluk çekerim diye gerçekten korktum ama korkum boşa çıktı. gayet rahat takılıyor. açılması için biraz uğraşmak gerekebilir.

- şu an rahat pozisyonunu bulamadım ya da çok düşündüğümden takmama rağmen hissediyorum, gelecek sefer daha doğru pozisyonu arayacağım.

şimdilik bu kadar, deneyimlerim arttıkça ekleyeceğim.
Doğalcılar güya normal pedler çevreyi kirletiyor diye bunu övüyorlar bu aralar. Bu da kağıt değil ya, Plastik malzemeli bir materyal.

Muhtemelen firma influencer marketing yapıyor.

Nasıl kullanılabilir böyle pis bir sey bilemedim. Yok toksik şok olmazmış, yok bilmem ne.

Kusucam yeminle.
Bunu vajinasına sokan kadın defolsun gitsin.

Pislikler.
abd'de alt tabaka kadınların kullandığı igrenç bir icat.
hijyene gereken özeni göstermedikleri icin de pek cok hastalığa yakalanıyorlarmış.
buraya gelse kullananların çoğu ya orada unutup ya da yıkamadan kullanıp kan zehirlenmesinden ölür.
https://www.youtube.com/watch?v=456j9k1ZAww

https://www.youtube.com/watch?v=9Bo_KFzPmHA

https://www.youtube.com/w...h?v=EPzVZWdzkFQ&vl=en
Bir kadın ne kadar iğrençleşebilir diye icat edilmiş hede.

Tampon iyidir bunu bir yerinize sokmaktan vazgeçin rica ediyorum.
kadınların regl dönemlerinde temizlik ve sağlık için tercih ettikleri şeylerden biri. erkekler kendi organlarına her şeyi takabiliyor, geçirebiliyor, hatta yetmiyor başkalarını da buna teşvik ediyorken kadınlar da elbette kendi cinsel organlarına sağlık ve temizlik amacıyla istediklerini yaparlar.

konu çevre olduğunda ped, tampon gibi şeyler bir atık haline geliyor. fakat bu kabı aldığınızda 2 ile 10 yıl arasında tek bir tanesini kullanabiliyorsunuz. çevre açısından mükemmel bir ürün. üstelik pis de değil.

üretimi tamamen insan vücuduna uygun maddelerden, medikal silikon. plastik vs değil.

takarken vajinanın açık bir halde olmasına özen göstermek gerekiyor. ayaktayken takmaya çalışmak zarar verebilir. en iyisi çömelme pozisyonundadır. vajinanın en açık olduğu pozisyonu tercih edin yani. en komik olduğunuzu zannettiğiniz sohbetlerde müthiş seks pozisyonlarını anlatmanızdan farklı bir amaçla burdayım. ne ayıp, ne pis. dışardaki yorumları dinleyerek önyargıyla dolmayın. kendinize yararlı ve sağlığınıza iyi olan şeyleri gönül rahatlığıyla tercih etmek lazım. bilimden de uzak kalmayın.

insanlar sırf takılmasından ve çıkartılmasından, adet kanından tiksindikleri için bundan tiksinirler. adet kanı vardır, sağlıklı kadın olduğumuzu gösterir. vajina ise vücudumuzda burnumuz, kulağımızdaki delikler gibi olan içimizden dışımıza doğru bir boşluk. oraya dokunan bir toz hemen cinsel amaçlara koşturarak gitmez. vajina da vücudumuzun bir yeri. onu abartıp ay açılıyor ay şu dokunuyor diyenleri sessize alın. kalkıp o kapla sevişmiyoruz. konu bizim rahatlığımızsa, hijyense buna odaklanmak en doğrusu.

takılması için 2 tür katlama şekli var, bu katlamayı yapmadan takmak zorlayabilir yine.

ürün vajinaya takılıyor, duvardan, serviksten geçip rahime gitmiyor yani. bunu takıp çıkartamama içinizde kalma vb şansı yok.

12 saat içerde kalma süresi en iyi avantajlarından. gayet dışarı çıkıp koşturabilirsiniz, temizlik kaygısı olmadan. tüm kanı içine alabilecek ve sızması mümkün olmayan bir yapıda çünkü.

3 ayrı boyutu var. vücuda, kanama yoğunluğuna göre seçebilirsiniz.

takıldığın hiç hissedilmemesi gerekiyor. hissediliyorsa rahatsızsanız, bir şey yanlış gitmiş demektir. gün boyunca hiç yokmuş gibi olan, kadınların konforunu ve temizliğini diğer malzemelerden ayıran bu kap, çok güzel düşünülmüştür.

o diğer konuşan insanların bizim bu amaçlarımız dışında organlarına neler takıp neler geçirdiklerini tahmin edemezsiniz. cinsel sağlık, kadın sağlığı ve bunlar için geliştirilmiş pekçok şeye açık olun. kadınlar olarak biz kendi hijyenimizi herkesten fazla düşünüyoruz. adet dönemini yaşayıp bilen biziz. her vajinaya konan dokunan şey pis olmuyor. çağdışı olsa bu dönemde çıkarılmaz herhalde bu ürün. sağlık alanına teşekkür etmeli.

son notlar olarak: zara zarar vermesi mümkün değil. herkesin zarı farklı şekilde zaten. çok çok nadir olarak tüm vajina girişini kaplayan bir zara sahipseniz, zaten bunu fark edersiniz. olmuyorsa zorlamayın. o durumda dahi zara zarar vermezsiniz, zorlandığınızı hissettiğinizde vazgeçebilirsiniz.
o zar esnek bir yapıda olduğu için, en fazla esner. buraya kadar ''kızlık zarı'' denilen zardan bahsettim.

denize girerken, uyurken sıfır hissetme ve sıfır sızma. hiç regl değilsiniz gibi.

tampon da zara zarar vermez fakat tampon takılınca sürekli hissedilir ve sızma ihtimali var. ve asıl hijyen açısından riskli olanlar ped ve tamponlardır. kanı bir alana yayıyor, aşırı kanamış olduğunuz hissini veriyor hatta. menstrual kapta öyle değil, azıcık kanadığınızı fark ediyorsunuz aslında.

kadınlar için denenmesi en güzel şeylerden. elbette korkularınız kaygılarınız varsa denemeyin, kendinizi en güvende hissettiğiniz yöntemi tercih edin. aklınızda bulunsun, bilinsin diye anlattım.
Kullanışımın üçüncü gününden bildiriyorum, fevkalâde!

Hangi ped markasını kullanırsam kullanayım cildim fazlaca hassas olduğundan mutlaka pişik sorunu yaşadığım için yıllar önce tampon kullanmaya başlamıştım. Yani zaten hali hazırda ped kullanmıyordum. Lakin gelin görün ki tampon hem fiyat olarak pahalı hem de toksik şok sendromu korkusundan üç saatte bir tuvalete koşturuyor insanı, sürekli zaman tutmak durumunda kalıyorsunuz ve bu psikolojik olarak da stresli bir süreç, ya da ben pimpirikliyim biraz ama çok uzun saatler ve sabit olmayan yerlerde çalıştığım için tampon kullanmak da bana çok konforlu gelmiyordu özetle.

Bu menstrual kapları baya bi araştırdım, muhtemelen bunu okuyan/okuyacak kadın arkadaşlarım gibi. Fikir olarak mantıklı gelse de insanı hemen cezbetmiyor kullanım itibariyle, kafamda bir sürü acaba oluştu. 12 saat nasıl kalabiliyor, dışarıda nasıl değiştirebilirim, hacimli bir şey nasıl hissetmeyeceğim, takmasıydı çıkarmasıydı dezenfektasyonuydu kaynatmasıydı... amaaan diyor insan lakin gelin görün ki hiç öyle değil.
Özellikle tampon kullanmaya alışıksanız takma çıkarmada zorlanmazsınız, sadece çıkarırken biraz havasını alarak çıkarmanız ve yavaş davranmanız gerekiyor yoksa her yer kan olabiliyor, sakin olununca hiçbir sorun kalmıyor ama.
Ben 16-24 saat arası sürekli ayakta çalışan koşan biriyim, asla hissetmedim, 3. Reglde alışıyor insan falan diyorlar daha ilk günde alıştım. Çok memnunum. Dışarda da takma çıkarma durumu hiç zor değil güzelce durulayip kullanabiliyorsunuz.
Canım adet kabı. Bundan sonra bir numaralı ürünümsün.
kullanıcı tecrübelerine göre mucize olan ancak gerek toplumsal tabu ve kaygılar gerekse 'yeni' bir ürün olması nedeniyle pek sıcak bakılmayan regl ürünü. bir de ayıptır söylemesi biraz tuzlu bir fiyatı var.

biraz daha yaygınlaşsa keşke. o zaman fiyatının da düşeceğini umut ediyorum.
kasıklarımda spiral bir sancı...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar