bugün

kendisine sahane bir nick secmis yazar. hosgelmistir.
evet evet...bu nicki sevdim. hoş ve safalı gelişler ola...

ayrıca bu ne hızdır...ayağının tozuyla zirvelere katılmalar falan...
nick e bak be dedirten yazardır hoşgelmiştir.
(bkz: kiz cocugu/#1947240) beni ağlatmış bir yazar.
bilgili abilerden zaar.
nikini okuyunca uydurma sanmıştım. ama manası güzel ithal bir atasözüymüş meğersem.
yazılarını okuyunca takip edesim geldi.
okudukça birşeyler öğrendiğim sözlüğün ne olduğunun farkında olan akıllı birisi. bir zirve olsada tanışssak dediğim kişilerden biri.
kendine pek güzel bi nick seçmiş yazar kardeşimiz, hoşgelmiş sefalar getirmiş...
(bkz: bukkake)
Kelime anlamiyla "Kapi çalanin kapasi çalinir" ve halk dilinde daha çok "eden bulur" seklinde çevrilen çok guzel bir arap atasozudur.

Ayriyeten 4. nesil yeni bir yazardir.Hosgelmis ,sefalar getirmis.
okuduğum bir entrysinden etkilenip, bilgilenme amacıyla başlığına girdiğim yazar. ardından, "kız çocuğu" entrysini okuyup, dakikalarca bilgisayar başında kilitlenmeme sebep olmuştur. kelimelerin bittiği yerdir. çok akıllıca entryleri olan bir yazar. siğ düşünmeyen ender insanlardan olduğu için tebrik edilmesi gerekir. girdiği başlıklara son noktayı koyan değişik entryleri vardır.
açtığım bir başlık ve girdiğim bir entry için niyeti öyle olmasa da hayatımın en sağlam ayarını vermiş, ma haza yazar.
ama bu ayar, hem bazı gerçekleri özlü bir şekilde saptaması nedeniyle hem de sözlüğün muhteşem bir yazarını farkettirdiği için beni çok mutlu etmiştir.
elleri ve yüreği dert görmesindir.
çalma elin kapısını, çalarlar senin kapını anlamını taşıyan kelime.

bunu kendisine düstur edinmiş bir kişiden yamuk beklemek abesle iştigal olur herhalde.

ayrıca sözlükte bu başlığı ararken tesadüfen farkettiğim, entrylerini müthiş beğendiğim bir yazar kardeşim.

bütün yazılarında belli bir bilgi birikimi ve çok yönlü açılar kullanabilmiş, saplantısız yazar.

tüm yazıların için, çok yaşa emi !
(bkz: fasik/@oh bebek)
seri eksi oylayan muhterem ile muhatab olmuş nihayet!
uzunca bir aradan sonra geri gelmiş yazar, hayret kimsenin dikkatini çekmemiş. halbuki şu entrysiyle unutulacak gibi bir yazar değil:
(bkz: kiz cocugu/#1947240)

hoş geri gelmiş.
yüzümü güldürmüştür, hoşgelmiştir.
Polemikleriyle sözlük gündemine oturabilecek bir yazar olmaktansa, kendi gibi olmayı ve kimseyi kendi gibi olmadığı için suçlamamayı seçtiği için eli öpülesi yazardır.

Kendisi gibi düşünmediğim pek çok konuda muabbetinden feyz almak umuduyla..
hemen her yazısını keyifle okuduğum, okurken kendisinden yeni şeyler öğrendiğim yazar.
çok geniş yelpazeden, pek çok açıdan bakan, baktıran sıcakkanlı yazar.
arkadaş canlısı olması muhtemel 4 nesil sözlük yazarı arkadaş.
bazen kafamın hayvani derece şişmesi zamanlarında, perulu kızların o aksanlı ispanyolcaları karşısında aptala dönmem bir yana dursun, sözlük'te entryler ile gark olduğumda karşıma çıkan insanlardan birisi. fransızca bilmese de hitabet dilini biliyor. o anladı...

bak seni yine şu bkz'la baş başa bırakıyorum. seç beğen al...

(bkz: fransızca kalıplaşmış sözler/@la paz) hell yeah!!! *
sözlüğün en iyi yazarlarındandır ve akıcı bir üslübu vardır. selamlarımı iletiyorum kendisine.
adana anadolu lisesi namı diğer kurttepe anadolu lisesi'nde okuyan , okumuş olan herkesin beynine kazınmış olan söz. by hasan kazan. (bkz: kazıkazan)
son entrysini 7 ekim 2013 tarihinde ak parti gücünü nerden alıyor başlığı altına giren, toplamda 113 başlık ve 688 entry sahibi dördüncü nesil yazar.