bugün

(bkz: hayati)
kurtlar vadisi senaryosuna göre doğarken annesini öldürdüğü için babası tarafından ismi memati konulan gerçek ismi gürkan uygun olan tiyatro oyuncusu.
psikopat bakisli manyak bir dizi karakteri. acimaz vurur.
düşünmeden yapan zihniyetinin türklere kakaladığı son ürün..
kafaya sıkma makinesi. büyük karizma sahibi. görevini hakkıyla yerine getirmiştir.
klişe olmuş bir lafa sahiptir.
-abii, devlete mi çalışıyoruz?!
ayrıca kurtlar vadisi ırak filminde billy zanee de hiç umulmadığı bir anda lafı koymustur.
takip edilmesi gerektigine inandığımız bir karakter.
o kadar bir karizmaya sahip olunması durumunda milyonlarca dolar servet yapılabileceğini düşündüğüm karakter. o karizma bende olsa şu ülkeye başbakan olurum diyesi gelir insanın.
polat-memati var mı bişeyler??(karı-kız manasında)
memati-var abi bi kaç çitilediğimiz.
Polat alemdar "ın "keşke adın hayati olsaydı da adam öldüreceğine hayat kurtarsaydın" şeklinde serzenişte bulunduğu rambomsu..
suriye ve de iranı da kurtaracaktır allah ömür verirse. süper bir karizmanın sahibidir.
kurtlar vadisi dizisinde gürkan uygun un canlandırdığı polat ın sağ kolu , kolay kolay ağlamayan,silahsız dolaşmayan psikopat karakter.
yanlış yazım kahramanı,kurtlar valisi replik şoparı memati.
-kaptan müsati bi yerde inebilir miyiz?
-Dan!
(bkz: kaç kaç)
karekteri canlandıran gürkan uğur tatlı kaçıklar dizisininde cimlastik hocasıydı. gerçek hayatta ona mematiye benzer adamlar varmı ne yer ne içer merak ediyorum.
(bkz: meme ati)

(bkz: ati radeon)
Kurtlar vadisinin en karizma elemanidir. 24 mayis 2007 tarihli dizide tartistigi adamin eline dolma kalem sokusu akillara zarardir. ama benim burda dikkat cekmek istedigim kalemi sokusu degil, bunu yaparkenki yuz halidir. bence super bir yetenek. insallah baska rollerde de kendisini goruruz.
oynadığı rol bakımından türk televizyon tarihinin en karizmatik psikopatı. her konuşması mükemmel, her bakışında kendine ne kadar güvendiği gözlenmektedir. kesinlikle yanında olduğu insana yamuk yapmaz.

http://www.youtube.com/watch?v=Xnk7z8pbSz8

sadece şunu izleyin yeter.

erhan: ne yaptın abi?
memati: kaşındı, kaşıdım.

(güvenlik görevlisinin yanına gelince)
memati: bu silahlar sizin, benimkini alayım..
reel hayatta en buyuk tutkusu kapalida ki yerini alip besiktasini izlemektir.
Kurtlar Vadisi'ndeki fedai triosunun en kıdemlisidir. Diğer ikisinin aksine sokakların adamıdır, diplomasi bilmez, sürekli olarak yapılan icraatları anlamaya çalışır durur, ancak senaryo gereği derin ilişkilere kafası basmadığından Polat Alemdar'ın emirlerini sorgulamadan yerine getirir. Son derece sadıktır.
Diğerleri için
(bkz: Abdülhey)
(bkz: Güllü Erhan)
(bkz: memati sustur şu iti)
memati boyle "inceden gizliden derin bi sessizlik" gibi bi anlama geliyo zannımca.ya da ben oyle hatırlıyorum...
cok duygusal ve anlayisli biridir. bolum 65, Abdulhey ve memati arabada konusuyorlar:

A: abi benden yana bir sorun varsa ben ceker giderim.
m: yok abdulhey. senden yana sikintim yok. olursa kafana sikarim zaten. sen rahat ol.
kurtlar vadisi'nin psikopat karakteri. hatta diziler arasında en psikopat karakter. bakışları, mimikleri.. hepsi felaket.

memati: adamı alacak mıyız abi?
polat alemdar: alıp ne yapıcaz memati?

bu cevabı duyduktan sonra eğlenmeyi seven bir karakter olsa, neredeyse halay çekecekti. adamın tek bir düşüncesi var; herkesi öldürelim, kafalarına sıkalım.

gerçi sonrasında memati'nin elinde silah var, "nasıl isabet ettireceğiz abi?" diye soruyor. sonrasında polat bazukayı çıkarınca, işte o zaman gülüyor.

valla güldü lan, gülüyormuş bu adam. ama bazukayla bir araç uçuracaklar, nasıl gülmesin? ondan daha mutlusu yok ki o an..
bi aralar polat'tan ayrılarak kendi teşkilatını kurmuş ancak tırsıp abisinin yanına geri dönmüş kişidir. güldüğü sahneler bir elin parmaklarını geçmez.
durmadan soru soran kurtlar vadisinde ki piskopat. aslen ankara-altındağ'lıdır.

(bkz: basalım mı usta)
(bkz: napalım usta)
(bkz: kim bunlar usta)
yapılan anlaşma ile ocean's 14 de brad pitt in yerine oynaması kesinleşmiş kurtlar vadisi karakteri. film hakkında ilk görüntüler elimize geçmiş bulunmakta.

görsel *
güncel Önemli Başlıklar