bugün

bir iced earth parcasi.
bi sitede gezerken tesadüfen bi albümlerini bulup dinlediğim, tüm araştırmalarıma rağmen hakkında hiç bir bilgi edinemediğim bir doom metal grubu.fena da değil şarkıları. * *
gaza getiren, solosu pek bir leziz iced earth eseri.
iced earth'un en bilinen ve en iyilerinden... nakaratı pis gaz olan sukela parca. Something Wicked This Way Comes albumunden.
cover gruplarının en çok çaldığı şarkılardan biridir.o albümde hangi davulcu vardı bilmiyorum ama klasik hi-hat sektirmeleri cok güzel oturmuştur.O zamanalar vokal olan matt barlow*saçları klibinde harikadır.bu arada klibi internet aleminde ctv rock stationun tekrar prgramı adı altında gezmektedir
Hz isa'nın çarmıha gerilişini anlatan leziz iced earth şarkısıdır.
yine bir iced earth şarkısı olan i died for you'ya aşırı benzeyen şarkı. bu iki şarkı birbirlerine, dinlerken karıştıracağınız kadar benziyor.
Richard Christy'nin ne kadar harika tonu olan bir davul seti kullandığını göstererek kendine bir kez daha hasta eden iced earth'ün harika parçası.

kendisine "hangi zilleri kullanıyorsun bilmiyorum ama ben de o ride'dan bir tane istiyorum" demeyi borç biliyoruz.

edit: bahsi geçen albümde* davulları çalan kişi richard christy değil Mark Prator. Uyaran beynime teşekkür ettim.
bir iced earth parçası. En çok bilinen, en sevilenlerden...

Buyrunuz çevirisi;

Kov kederleri
Başka bir güne sakla dönüşünü
Anlatmaya çalıştım yıllar yılı
Fakat gözleri öylesi boş ki..
Ben de benzedim onlara
Ölmeliydim onlara göre
Mutsuz ve kederli bir ırk
Nankör ve perişan bir yer

Kederi görüyorum gözlerinde
Hüznü,ağlamalarında
Yoksunlar tutkudan.
Yok edilemez insan ruhu.
Bak etrafımı saran acıya
Ağlıyorum bunun için
Bak etrafımı saran acıya
Ölüyorum bunun için.
Kov kederleri
Başka bir güne sakla dönüşünü
Söylediklerim ve yaptıklarım
Hiç kimseye bir şey ifade etmiyor
Fakat hala görmeye zorluyorsun
Asla olamayacağım bir şeyi.
Niçin onların devrik kralıyım ben?
Hiç bir şey ifade etmiyorum ki..
Kederi görüyorum gözlerinde
Hüznü,ağlamalarında
Yoksunlar tutkudan
Yok edilemez insan ruhu.
Bak etrafımı saran acıya
Ağlıyorum bunun için
Bak etrafımı saran acıya
Ölüyorum bunun için.
kendini sürekli tekrar eden iced earth'ın i died for you ile kendini tekrar etmiş şarkısı.
yeni bir altıncı nesil yazardır. hoş gelmiştir. gerçekci entry ler girmekte ve bizleri aydınlatmaktadır.

(bkz: devam et kim tutar seni)
türkçesi hüzün kasvet anlamlarına gelir.

(bkz: melankoli)

(bkz: ode to melancholy)
yeni bir nesildaş yazar. kaliteli entryleriyle sözlüğü şenlendirebilmesi, bilgi dağarcığını bizimle paylaşması dileğiyle...
holy martyr olarak da bilinen iced earth şarkısı.
dini kullanarak insanları galeyana getirmeye ve bilgisi, aklı, zekası olmadığı halde fikir beyan etmeye çalışan yazar.

(#6639717)şurdan düşün derim(#6612026)
ana distortion riffinden tutun nakaratına kadar watching over me ile çok büyük benzerlikler taşır. ama yinede candır.
doom metal tarzından müzik yapan grupların sıklıkla şarkılarında bahsettiği bir unsurdur.
arka arkaya 58 kez dinlenmesi sakıncalıdır. ben yaptım siz yapmayın. ya da yapabilirsiniz. *
matt barlow'un olabildiğince heybetiyle, anlı şanlı atina konserinde canlı performansın hasını gösterdiği şarkıdır. ben ve salak gurup arkadaşlarım da bu şarkıyı coverlamıştık, hey gidi. neyimize ulan!
kuran dan şaşkaza bir ayet okuyup da onu da idrak edemeden yorum yapmaya kalkışmış kişidir. tefsir okumasını ve bu konuyla ilgili yazılmış bir dünya makale olduğunu hatırlatarak onları okumasını tavsiye eder, çenesini aklının ermediği konularda tutmasını dilerim.
(#6640157) gibi entrylerle bir bok bilmeden islama dil uzatan yazar görünümlü yaratık. muhtemelen maymundan falan geldiğini sanıyor.
beyinsiz olarak doğan insan görünmlü yaratıklardan bir tanesi olduğu izlenimi veren bu canlının biraz daha arşatırarak hz. muhammedin evlendiği bayanların çoğuna sahip çıkmak amaçlı evlendiğini ve çoğuna el bile sürmediğini öğrenmesini accilen tavsiye ediyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=GjZxiHWPrZ4