bugün

bütün fenerbahçeliler gibi benim de takımda görmek istemediğim futbolcudur. aziz yıldırım da sırf kıllık olsun diye sorun çıkarıyor. bırak kime gitmek istiyorsa gitsin. profesyonel olamamış adamın ne işi var bizde?

o değil de topuz, kendini bitirdin oğlum. bu saatten sonra fener'e gelsen de sana forma vermezler. verseler de taraftar seni benimser mi sanıyorsun? beşiktaş'a gidersen de rahat olamayacaksın, kayseri'de de çok süründürürler seni bundan sonra. yazık ettin kendine.

edit= eksileyen arkadaş, girme sen topuz'la aramıza. bu ikimizin arasında bir şey.
tam bir banknot hayranı olduğunu gördüğümüz sporcumuz.. ne demişti ulu önder? ''ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim..''

tanıma tam uyuyor değil mi mehmet topuz? hayır benim anlamadığım yüz küsür yıllık iki camia böyle bir futbolcu müsveddesi için birbirine giriyor.. vallahi çok yazık!
bu çapla, ancak beşiktaş gibi bir takımın futbolcusu, yıldırım demirören gibi bir adamın da elemanı olurdu.

(bkz: fenerden uzak allaha yakın ol)
uefa kuralları içinde öncelik diye bir şey bulanmadığı kesin olmasına rağmen önce fenerbahçe'ye söz veren kayseri yönetimine kucak dolusu sevgiler. çok etik yahu, çok !

kayserispor yönetimi bariz şekilde bu futbolcunun fenerbahçe'ye satılması için uğraşmaktadırlar. burada topuz ise 2 kulübü de arayarak zaten hangi takımlı olduğunu belli etmiştir. demirören'in kolpadan recep mamur'u arayıp izin almış gibi yapması ise ayrı bir çakallık.

sonuçta bu futbolcu ne fenerbahçe'de ne de beşiktaş'ta oynayabilecek kadar büyük değildir. kayserispor kendisinin en layık olduğu yerdir. ama 2 başkanın arasındaki çekememezlikten dolayı olay büyümüş büyümüş sanki messi transfer ediliyor mertebesine gelmiştir.
an itibarı ile sinir krizi geçirip hüngür hüngür ağladığını televizyondan öğrendiğimiz mikser futbolcu.
kendisi an itibariyle sinir krizi geçirmekteymiş.(kaynak:telegol)

harcadılar işte çocuğu, olacağı buydu.
(bkz: bu sene iyi mehmet topuz yaptı)
şimdi bana kalırsa ne beşiktaş'a ne fener'e gitsin tabii, iyi adam, rakipler için iyi transfer. ancak ben olayın ne kadar bu kadar dallandığını anlamadım. şimdi açıp kitabını okumadım bu işin ama yıllardır fm olsun cm olsun, transfer peşinde koştuk. büyük değişikliği(futbolculara kontrat önerme olayı), bosman'ı falan buralardan öğrendik. şimdi bir topçuya transfer teklifi yaparsın, klüp kabul eder, adam gelmek istemezse olay orada biter. sonuçta parayı gösterdiğin zaman, bas hileyi, öner 3 milyar dolar, barcelona'yı her şekilde ikna edersin. ama messi gelir mi mersin idman yurdu'na, gelmez. olay budur, uzatmak manasızdır.
ama mesela chelsea gelir, över möver, declare interest der, messi tempted by chelsea olabilir. olursa ne olur, teklif geldiği zaman kabul etmezsen oyuncu sana trip atar, mırın kırın eder maçta da.
olay bu kadardır bence. fenerbahçe gibi bir ihtimal zaten yok. ya kayseri de mırın kırın edip oynayacak ya da beşiktaş'a gidecek.
ha menajerler, oyuncu onu aramış, bunu çaldırıp kapatmış falan bir sürü detay var ama onunla uğraşamam. lost izliyoruz sanki.
fenerbahçeye avucunu yalatan futbolcu.
(#5351606)
fenerbahçe taraftarının kesinlikle istemediği futbolcudur. ama aziz yıldırım başkanımızın 8jk ya bırakmamasının sonuna kadar arkasındayız.
kendisine mfö'den sakın gelme parçasını armağan ettiğim futbolcudur. lodosum tuttu, poyrazım soğuk.
futbolumuzun içler acısı halinin son yansımasıdır. bir yanda kulüple görüşmeden futbolcuyla iş bitirmeye çalışan bir başkan, öte yanda her ne şartta olursa olsun "ben beşiktaşlıyım, fener forması giymem" diyen bir adamı almak için r'leri bile söylemeye gayret eden başka bir başkan. ve spor medyası bunlara "büyük" takım diyor. vay vay vay..
yarın sabah fenerbahçe nin resmi sitesinden duyurulacak habere konu olacak futbolcu.

"mehmet topuz isimli futbolcunun kulübü ile görüşmelerimiz fenerbahçe kulübü tarafından süresiz askıya alınmıştır. yönetimimiz tarafından alınan karara göre, bu futbolcu kutsal fenerbahçe formasını giymeyi hak etmemektedir."

bu yazı biraz daha uzun ve ağır olacaktır.
transfer haberlerinin sonucunun, beşiktaş'a ağır bir ceza getirmesini, aziz başkanın asla bu işin peşini bırakmayarak beşiktaş'a yar etmemesini, ve kendisinin de futboldan kopmasını umduğum kuyuya kaya atan dengesi topçu.
doğuştan kayserisporlu, galatasaraylı, fenerbahçeli, ve beşiktaşlı futbolcudur.
olayın 2 açısı var.
mehmet topuz'un açısı: kulübünün önerdiği teklifi kabul etmediği için, kulübü kendisine "kendine kulüp bul" demiştir. o da bu arada devreye giren beşiktaş ile anlaşmıştır.
ama diğer taraftan da,
kayserispor açısı: mehmet topuz ile anlaşma sağlayamadığı için kulüp de oyuncuyu isteyen takımların teklifini dinlemiş ve fenerbahçe ile anlaşmıştır.
şimdi iki taraf da farklı takımlara söz verdikleri için olay buraya kadar gelmiştir.
peki şimdi takımlar anlaştı diye futbolcu istemediği bir kulüpte oynayabilir mi?
-hayır.
peki bu olay federasyonu da aşip fifa'ya giderse ne olur?
-fifa'nın bu tarz olaylarda aldiği kararlar hep futbolcunun iyiliği yönündedir. yani fifa takımlardan önce futbolculara destek olmaktadır.
federasyonun da fifa'ya bağlı olduğunu göz önüne alirsak benzer bir kararın çıkması pek de garip olmaz. mehmet'in menajerinin bir açıklaması vardı mehmet'in 1 sene futbol oynamamasına kimse izin vermez, bu türk futboluna zarar verir, diye. olay biraz da buraya çıkıyor. kaldı ki bu saatten sonra hiçbir fenerli'nin de mehmet topuz'u isteyeceğini sanmiyorum, yani onların tek amacı artık rekabetten dolayi oluşan bu sidik yarişini kaybetmemek ve dolayisiyla mehmet topuz'un 1 senesini boşa geçirmesini sağlamak. işte burada da federasyon devreye gireceği için yakın zamanda büyük bir ihtimalle beşiktaş'a imza atması muhtemel duruyor.
birazdan beni arayıp "senin takımında oynamak istiyorum" derse şaşırmayacağım futbolcudur.
kriz yönetimi ile alakalı kendisinin ve menejerinin çok şey öğrenmesi gerektiğini gözlemlediğim insandır.
profesyonel futbolcu bu adam.adı üstünde. işi bu. ekmeğini futbolculuk yaparak kazanıyor. işi bu olan bir adamın ben şu takımlıyım, bu takımlıyım deme lüksü pek yoktur.
hadi diyelim ki var, haftada bir beyanatını değiştirme lüksü hiç hiç yoktur.
kaypak sıfatı yapışır mazallah insanın yüzüne gözüne.
ben beşiktaşlıyım, mehmet topuz da son beyanatlarına göre beşiktaşlıymışmış.
beşiktaş bu sene şampiyonlar liginde oynayacak, elbette bir futbolcu kendini gösterme şansı olsun ister.
elbette istemediği takımda oynamama hakkına da sahiptir.
ancak pazarlıklar esnasında habire ben zaten şu takımlıyım bu takımlıyım deme be abi.
deme yani ne gerek var, ismin ne hale geldi.
kriz yönetimi...
soğukkanlılık falan..
sakin..
(bkz: mehmet topuz doğuştan x liyim dedi)*
yakında x-men'le anlaşıp "doğuştan mutantım" derse şaşırılmayacak futbolcu.
fbde oynarsa bir fb-bjk maçında bjk taraftarlarınca, bjkde oynarsa da söz konusu maçta fb taraftarlarınca ıslıklanacak futbolcu. kimseye yaranamaz artık.
sikko bir gazetede değer 15 milyon euro olarak gösterilen futbolcu. mehmet topuz saçma sapan bir futbolcudur. medya olayı öyle bir hale getirdi ki mehmet topuz albüm yapsa milyon satar şu noktadan sonra. hülya avşar bu kadar sükse yapmamıştı.
(#5328758) kendisiyle ilgili fikrimi çok önceden belirttiğim futbolcu. ben daha bu olaylar yaşanmadan bu oyuncunun bize yakışmadığını söylemiştim, o zaman eksiler yağıyordu, alın şimdi topuzu..
transferi artık mehmet topuzluktan cıkmıs izzeti nefis meselesine dönmüştür.

3 büyük kulup başkanı da tükürdügünü yalamak istememektedir. yakında yapılacak süper kupa finalinde bjk ve fb takımları barış rüzgarları estirmezse gelecek sezon ortalıgı kan götürecektir. cehalet ortalıgı boka bulayacaktır.