bugün

galatasarayla anlaşıldığı yazan battal boy futbolcu.

kaynak: fotomac
four four two dergisinin şubat sayısında bu çocukta iş var köşesinde yer verdiği genç forvet.
1986 doğumludur ve 1.95 boyundadır. ümit milli takım formasını giymektedir.
kiralık olarak altay'la anlaşan santrfor.
trabzonsporla anlaştığı iddia edilen bucasporlu pivot* santrafor.
http://www.fotomac.com.tr/tra101.html
bu sezon bucasporu süper lige kadar sırtlayabilecek forvettir.
bir onceki enrtyi giren arkadasim eger ilkokul takiminda beraber oynadiysaniz size karsi oynamis biri olarak soyleyebilirim ki ta o yaslardan topcu olacagini belli eden bir cocuktu cocuk aklimla ben bile anlamisim o derece yani.söyle ki camlik ilkokulu ve vali rahmi arasinda oynanan mac 2 0 üstünlügümüzle sürerken mehmet batdalin girisiyle 3 2 vali rahmi lehine sonuclanmisti.
bu sezon bank asya birinci lig'de oynanan 4 maçın 2'sinde oynamış ve 2 gol atmıştır.
(bkz: battal gazi) *
bugun oynanan türkiye kupasi macinda ikinci yarida görev almis 2 gol ve 1 asist yapmis döktürmüs forvet. takimla icli disli tribun tayfasindan ögrendigim kadariyla da fenerbahceye gitme yolundaymis.
bir peter crouch olabilecekken fenerbahçeye gelmiş , cristoph daum tarafından kumaşı işlenemeyecek futbolcudur...umarım fenerbahçemiz bu oyuncunun kıymetini bilir ; özer , ilhan parlak ve daha bir çok oyuncu gibi harcamaz onu da...
ilk hatırladığım celil'den bu yana fenerbahçeye son gelen yazık(!) futbolculardan biridir. Kendi altyapısından futbolcu yetiştirmekten aciz olan fenerbahçenin neden böyle bir transfer yaptığını anlamış değilim. Hani emreciksin,hani ilhan parlak,hani abdülkadir kayalı, hani can, hani yasin.. hepsi geleceğin yıldızıydı.. şansın varsa çocuk.. fenerbahçeden en ucuz kayıpla kurtulur da güzel bir anadolu klübünde tutunursun.

gönül ister ki ben g*t olayım,milli takıma adam gibi bir forvetimiz ola. nerde..

editto: şükür ki, gerçekleri anlamış galatasaray ile anlaşmıştır.
fenerbaçeye filan gelmemiş futbolcu. bucasporda oynuyor. nasıl takip ediyorsunuz futbolu ak?
bugün galatasaray maçında gördük ki fener e filan da gelmesin zaten. o nasıl bi penaltı atışıydı yahu?
fiziği kadar tekniği ve oyun görüşü iyi olmayan fitbölcü.he bu özellikler geliştirilir mi?iyi bir antrenörün elinde mümkün.
Adı bu sıralar fenerbahçeyle sıkça geçen oyuncudur. Bucaspor fiyatını 750bin lira olarak belirlemiştir.
manisaspor'a transfer olmuş futbolcu.
manisaspora geçtiğini duyunca üzüldüğüm forvet halbuki bucaspor 'u süper lige çıkarabilecek kapasitedeydi hatta bir hakan şükür olabilecek kapasiteye sahip olan fm 2009 'da gol saydıran striker.

sonradan edit: an itibarı ile bucaspor formasıyla kocaelispora karşı döktürmektedir.
2009-2010 sezon arasında manisaspor ile gelecek yıl için anlaşmaya varamamış futbolcudur. ya hemen sezon arası transferim gerçekleşir yada gelecek sezonda bucaspor forması giyerim diyerek rest çeken futbolcudur. gelecek sene bucaspor'un muhtemelen turkcell süper lige çıkacağını göz önüne alındığında gayet mantıklı hareket etmiştir.

fiziki olarak uzun boylu ve ani hızlanma yeteneğine sahiptir. stil olarak hava toplarında etkili, iyi top saklaya bilen ve çok güzel ara pasları ile asistler yapabilen bir forvettir.
bucasporun elinden ucuza çıkarmak için herşeyi yaptıgı futbolcu. ya insaf bu futbolcunun bonservisi 500 bin dolarla 1,5 milyon dolar arasında bir fiyat olur mu?. çocuk resmen ibrahimoviçin türkiye bayisi gibi. daha 24 yaşında 2,3 sene sonra degeri 7,8 milyon dolarları bulur. bu ülkede tabata 8 milyon euro civarı bir para alıyorsa mehmet batdal niye almasın.
bucaspor'un süper santraforu bizimkiler hala yabancılara para dösünler.
yerlere göklere sığdırılamayan batuhan karadeniz den ne eksiği olduğunu anlamadığım futbolcudur. beşiktaş, batuhan'ı sattıktan sonra mehmet batdal'ı alırsa çok daha isabetli bir karar vermiş olur. en azından, yaptığı hiç bir şey olmayan, yalnızca ismi olan bir futbolcu yerine, düzenli olarak oynamış ve bucaspor gibi, bank asya 1. lig'in iddiasız ekiplerinden birinin, süper lige çıkmasında büyük pay sahibi olmuş bir adamı kadrosuna katar.
ha tabi, mustafa denizli bu adamı alır mı? tabi ki almaz.
alındı diyelim oynatır mı? tabi ki oynatmaz.
nobreler, yusuflar dururken, genç adamların ne işi var takımda.
Galatasaray'ıma hayırlı olmasını dilediğim futbolcu.

Bir kaç link verip daha somut kanıtlamak isterdim, kendi istihbaratımdır.

Radyo Spor'daki sunuculuğunu özgür sancar'ın yaptığı spor kazanıprogramına kendisinin menaceri bağlandı. Ve de alenen söylemesede galatasaray ile anlaşıldığını açıkladı. maaş konusunda küçük pürüzler kalmış sadece.

Müthiş bir transfer olduğunu düşünüyorum.Galatasarayın forvete -yerli forvete- çok çok ihtiyacı Ve de şimdi bu söylediğime de şaşıracaksınız. Batdal gazinin bonservisi yok. Galatasaray bedavaya bir yıldızı daha kaptı.

menacerden alıntı sözler:

- Anadolu takımına gitmeyi düşünmüyoruz.
- Galatasarayı reddedemezdik.
- sadece para konusunda küçük pürüzler var.
- çocukta galatasaray camiasına yakın, ümit milli takımdan takım arkadaşları var. gelmek istiyor.

Bilindiği üzere daha önce trabzonspor,manisaspor ve fenerbahçe ile adı anılmıştı.Hatta manisaspor ve fenerbahçe ile söz kesilmişti. Ama Fenerbahçe koskoca fenerbahçe nasıl oldu da batdalı elinden kaçırdı anlamakta güçlük çekiyorum. fenerli dostlarımdan bunun bilgisini istiyorum.

Fenerbahçe seviyor milyon dolarlar verip forvet almayı.

editto: özellikle fenerbahçeli dostlarımızdan gelen tepkiler üzerine fotomaça rica ettim haber yaptılar.

http://www.fotomac.com.tr/Galatasaray/2010/05/16/cimboma_dev_golcu

sporx'ten sevgilerle:
http://www.sporx.com/futbol/superlig/194143/?takim=108&ref=WM4

halduncuğum sizce kontratı sona eren yıldızı başka takımlara bırakır mı?

lazım idi galatasarayıma, çok ta iyi oldu, çok da güzel oldu. Ben zaten baros'u kesecek , 30 gol atacak demiyorum. Yerli, kumaşı düzgün, ( yakışıklı da ipne) iyi bi sporcu.

ulan delgadoya mı benziyor ne?

(bkz: mehmet batdalın delgadoya benzemesi)
yine abartılan bir türk futbolcusu. fıslayacaktir o da efendim. biz ne burak yılmazlar,zafer biryollar,fatih şenler gördük .
(bkz: pehhhh)
seneye bursaspor forması giyecek futbolcudur.
kaynak: .ötüm!
sezon bitiyor ya, krasiç fenere, ronaldinho gs ye, deco jimnastiğe hergün imza atıp durur!
çok yaşa sen istanbul basın!
bu sefer de galatasaray'la anlaşmış futbolcudur.
(bkz: sürekli anlaşıyor efendim durduramıyoruz)
http://www.hurriyet.com.t...tbol/14734608.asp?gid=373